Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom lesz és anyósom...

Abortuszom lesz és anyósom megtudta, azóta folyton balhézik, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Elég összetett a helyzet. Férjemmel 6 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok. Nem akarunk gyereket, ezt már a legelején tisztáztuk egymást közt.

Ámde legnagyobb bánatunkra pozitívat teszteltem, ami fel nem foghatom hogy történhetett, ugyanis 4 éve szedem ugyanazt a foggátlót, mindig ugyanakkor veszem be, soha nem maradt ki 1 szem sem, nem szedtem antibiotikumot, nem hánytam, nem ment a hasam. Tehát felfoghatatlan. Legnagyobb rémálmom egyike, hogy nem kívántan terhes leszek és műtétre kell mennem.. De mindegy, most már ez van, ezen nem tudunk változtatni.

Azonban férjem édesanyja átjött néhány nappal ezelőtt hozzánk benézni, hogy mi újság. A gond csak annyi volt, hogy eleve sokszor van hányingerem, párszor már hánytam is és legnagyobb örömünkre anyósom hozott egy nagy tál halászlevet, amit egyébként szeretek, de amint megéreztem a szagát.. felfordult a gyomrom és rohantam a WC-re. Hát elég "levágós" volt. Persze anyósom egyből kicsattant, hogy jajj csak nem terhes vagyok, jaj hát ő mennyire örül, már mióta unokát akar blabla. Úgy, hogy amúgy tudja, hogy eszünkben sincs gyereket vállalni.

A lényeg, hogy mondtuk, hogy neeem, dehogy vagyok terhes, de én baromira nem tudok hazudni, egyből fülig elvörösödtem.

Ő meg hatalmas vigyorral örvendezett, meg hogy ő-e az első, aki megtudja. Mondtuk, hogy tudja jól, hogy nem akarunk gyereket, így logikusan nem is fogjuk megtartani. Na erre elszabadult a pokol. Totál kiakadt, hogy mégis mi az, hogy nem tartjuk meg, az anyai hátterünk is megvan hozzá, nem vetethetem el amiatt, mert nem akarom, igen is tartsuk meg stb stb.

Erre én is és férjem is felkaptuk a vizet és közöltük vele, hogy bármennyire is fáj ez neki, ez a mi döntésünk és ha fejtetőre áll sem fogjuk megtartani. Majd férjem megkérte, hogy menjen el, mert minősíthetetlenül viselkedett. Azóta zaklatja férjemet folyamatosan, hogy ezt ő nem hagyja, gondoljuk át, ilyet nem tehetünk... Mint egy félnótás, pedig férjem már alaposan kiosztotta és egyszerűen nem ért a szóból.

Most már ott tartunk, hogy fel se veszi neki a telefont, bár akkor meg messengeren irkál.

Mivel egyébbel lehetne leállítani az öreglányt? Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatunk, (sőt a férjemnek se, csak hát úgy volt vele, hogy mégis csak az anyja) mert előszeretettel próbálkozott a kapcsolatunk elején kb minden apró részletébe beleokoskodni, sőt próbált minket szétszakítani stb. De ez már tényleg túlmegy minden határon.

Valaki volt hasonló helyzetben? Valami tanács?


U.i.: A "de ő a gyereked, tartsd meg" és egyéb érzelmi zsarolós, vitageneráló kommentekre szeretném leszögezni, hogy NEM vagyok kíváncsi, szóval aki ezt akarná írni, az inkább görgessen tovább. Ja meg a tipikus "biztos kamu" sláger sem kell. Csak értelmes válaszok érdekelnek, köszi.


2019. nov. 4. 10:09
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, de eszemben nincs azt hazudni, hogy megtartjuk, mikor ez nem igaz. Pláne, hogy már elmondtuk, hogy elvetetjük. Ahogy azt sem akarom megetetni vele, hogy vérzek és spontán elvetéltem. Azért ez számomra elég durva hazugság, főként hogy én egyáltalán nem tudok és nem is szeretek hazudni. Nem akarunk gyereket, vállaljuk a véleményünket és nem hinném, hogy mindenféle mesét kéne kreálni és köríteni anyósnak. Eszünkben sem volt neki elmondani, hisz ez a magánügyünk, de így hogy kiderült, már kár hazudni.

Persze tudom, hogy segíteni próbáltok, köszönöm azért hogy válaszoltatok.


#5: Tri-Regolt szedtem.

2019. nov. 4. 12:13
 12/39 A kérdező kommentje:

#11 Nyilván nem kellett volna, de neki egyből ez volt az első kérdése, hogy csak nem terhes vagyok és hiába mondtuk, hogy nem, ő már meggyőzte magát és ujjongott. Rosszul improvizáltunk mi is, minden bizonnyal, de hát ez már késő bánat.

A férjem maximálisan mellettem áll, ez egyértelmű, ő sem akar gyereket, mint ahogy én sem. Az abortusz részünkről nem kérdés és mi nem is veszekszünk, szimplán ő is ki van akadva az anyján, hogy így kikelt magából és ennyire képtelen elfogadni a döntésünket.

2019. nov. 4. 12:17
 13/39 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 10-es, nem 11. Elírtam.
2019. nov. 4. 12:17
 14/39 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván most késő, de később bármilyen szituban lesztek, hagyd rá mit gondol. Semmi köze a privát életetekhez.De

azt gondolom, hogy nem érdemes tovább firtatni. Ti tudjátok mit akartok, a többi már rajta múlik. Nem kötelező elfogadni és megbékélni a döntésetekkel.

2019. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
44%

#14 lemaradt az utolsó gondolat.

Ezt meg nektek kell tiszteletben tartani.

2019. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

"Nem kötelező elfogadni és megbékélni a döntésetekkel."



Természetesen senki nem is mondta, hogy békéljen meg a döntéssel és vágjon hozzá jó pofát, azonban felnőtt nőként tisztában lehetne azzal, hogy a gyerekvállalás kizárólag 2 ember döntése, másnak nincs beleszólása, még neki sem.

Azt nem fogom tiszteletben tartani, hogy a saját otthonukban (vagy bárhol máshol) nekiáll kiabálni velem és minősíthetetlen stílusban követelőzni, sértegetni. Nem kell elfogadja a döntésünket, minket speciel hidegen hagy, hogy ő elfogadja-e vagy sem, azonban azt a legkevésbé sem gondolnám elfogadhatónak és normálisnak, hogy csak mert nem az ő kénye-kedve szerint éljük az életünket, így beszéljen velünk és megállás nélkül hívogassa a fiát, már-már zaklassa és gőzerővel azon legyen, hogy rávegyen valamire, ami egyértelműen mindkettőnk életét hazavágná..

2019. nov. 4. 12:40
 17/39 anonim ***** válasza:
8%
Annyi oromot ad egy baba,gondold at. Meg fogom oreg korodra banni. Okkal akar jonni ez a baba.
2019. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
72%
Ajánlom a spirált a tabi helyett.Anyósnak meg megmondani ha így folytatja csak azt éri el hogy nem álltok szóba vele.
2019. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

"Annyi oromot ad egy baba,gondold at."


Nem mondod, mint például? Én valahogy a világon semmi örömöt nem lelnék a 9 hónap terhességben és a borzalmas szülésben, ami tönkre vágja az alakomat. Ahogy az évekig tartó nem alvásban, állandó éjszakázásban, sz*aros pelenkákban, állandó gyerekbömbölésben, stresszben és idegeskedésben sem lelném semmi örömömet.

Világosan leírtam, hogy nem fogjuk megtartani, nem véletlenül. Egyetlen porcikánk nem vágyik rá, kényszerből nem fogok szülni. Neked lehet örömöt ad egy gyerek, nekem nem.

Továbbá érdekelne, hogy te esetleg valami jós vagy? Vagy mégis honnan mered ilyen biztosan állítani egy ismeretlenről, hogy úgyis megbánja? Ami nem mellesleg nem igaz. Egyetlen egy dolgot bánnék meg, de azt nagyon: ha megtartanám. Épp ezért nem fogom, számunkra ez az egyetlen jó döntés, a jó döntéseimet pedig nem bánom meg!


#18: Spirált nem csak olyanok kaphatnak, akik már szültek? De köszi a tippet, utánanézek!

2019. nov. 4. 13:16
 20/39 anonim ***** válasza:
20%

"...azonban felnőtt nőként tisztában lehetne azzal, hogy a gyerekvállalás kizárólag 2 ember döntése, másnak nincs beleszólása, még neki sem."


ezért nem szabad beavatni semmibe. Semmi köze ahhoz sem, hogy akartok vagy sem, megtartjátok vagy sem.

Az abortusz mindig vitatéma. Ez olyan, mint a politika, legjobb családon belül is csak vitát szül.


Abban egyetértek, hogy semmi köze hozzá, viszont hibáztatok, hogy beavattátok a részletekbe. Ha nem tartozik rá, nem is avatom be.

2019. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!