Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom lesz és anyósom...

Abortuszom lesz és anyósom megtudta, azóta folyton balhézik, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Elég összetett a helyzet. Férjemmel 6 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok. Nem akarunk gyereket, ezt már a legelején tisztáztuk egymást közt.

Ámde legnagyobb bánatunkra pozitívat teszteltem, ami fel nem foghatom hogy történhetett, ugyanis 4 éve szedem ugyanazt a foggátlót, mindig ugyanakkor veszem be, soha nem maradt ki 1 szem sem, nem szedtem antibiotikumot, nem hánytam, nem ment a hasam. Tehát felfoghatatlan. Legnagyobb rémálmom egyike, hogy nem kívántan terhes leszek és műtétre kell mennem.. De mindegy, most már ez van, ezen nem tudunk változtatni.

Azonban férjem édesanyja átjött néhány nappal ezelőtt hozzánk benézni, hogy mi újság. A gond csak annyi volt, hogy eleve sokszor van hányingerem, párszor már hánytam is és legnagyobb örömünkre anyósom hozott egy nagy tál halászlevet, amit egyébként szeretek, de amint megéreztem a szagát.. felfordult a gyomrom és rohantam a WC-re. Hát elég "levágós" volt. Persze anyósom egyből kicsattant, hogy jajj csak nem terhes vagyok, jaj hát ő mennyire örül, már mióta unokát akar blabla. Úgy, hogy amúgy tudja, hogy eszünkben sincs gyereket vállalni.

A lényeg, hogy mondtuk, hogy neeem, dehogy vagyok terhes, de én baromira nem tudok hazudni, egyből fülig elvörösödtem.

Ő meg hatalmas vigyorral örvendezett, meg hogy ő-e az első, aki megtudja. Mondtuk, hogy tudja jól, hogy nem akarunk gyereket, így logikusan nem is fogjuk megtartani. Na erre elszabadult a pokol. Totál kiakadt, hogy mégis mi az, hogy nem tartjuk meg, az anyai hátterünk is megvan hozzá, nem vetethetem el amiatt, mert nem akarom, igen is tartsuk meg stb stb.

Erre én is és férjem is felkaptuk a vizet és közöltük vele, hogy bármennyire is fáj ez neki, ez a mi döntésünk és ha fejtetőre áll sem fogjuk megtartani. Majd férjem megkérte, hogy menjen el, mert minősíthetetlenül viselkedett. Azóta zaklatja férjemet folyamatosan, hogy ezt ő nem hagyja, gondoljuk át, ilyet nem tehetünk... Mint egy félnótás, pedig férjem már alaposan kiosztotta és egyszerűen nem ért a szóból.

Most már ott tartunk, hogy fel se veszi neki a telefont, bár akkor meg messengeren irkál.

Mivel egyébbel lehetne leállítani az öreglányt? Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatunk, (sőt a férjemnek se, csak hát úgy volt vele, hogy mégis csak az anyja) mert előszeretettel próbálkozott a kapcsolatunk elején kb minden apró részletébe beleokoskodni, sőt próbált minket szétszakítani stb. De ez már tényleg túlmegy minden határon.

Valaki volt hasonló helyzetben? Valami tanács?


U.i.: A "de ő a gyereked, tartsd meg" és egyéb érzelmi zsarolós, vitageneráló kommentekre szeretném leszögezni, hogy NEM vagyok kíváncsi, szóval aki ezt akarná írni, az inkább görgessen tovább. Ja meg a tipikus "biztos kamu" sláger sem kell. Csak értelmes válaszok érdekelnek, köszi.


2019. nov. 4. 10:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
68%
#19 egyik ismerősöm elkötötte magát. Két pici vágás... Nem tudom hány éves vagy, de meggondolandó. Vagy esetleg a férjed.
2019. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Figyelj leírtam már vagy 4x, de mintha nem akarnád megérteni: nem avattuk be szánt szándékkal! Amint elrohantam hányni, már arra jöttem ki, hogy ujjong, hogy jaj hát csak nem terhes vagyok, de szuper. Mondtuk, hogy nem, csak rosszul lettem, de tudta, hogy hazudunk, egyből rávágta, hogy biztos azért lettem rosszul a halászlé szagától, amit amúgy szeretek... És ha ő meggyőzi magát arról, hogy terhes vagyok, akkor nem tudod megértetni vele, hogy nem és simán elújságolja boldogan a barátoknak.

Tehát még egyszer mondom, eszünkben nem volt beavatni, így alakult.

És valóban semmi köze ahhoz, hogy akarunk-e gyereket, de mikor már évek óta ezzel rágja a fülünket, akkor nem fogom ezredjére is terelni a szót, hanem igen is megmondtuk, hogy fogja már fel, hogy nem akarunk gyereket. Nem azért házasodtunk, hogy előkészítsük a "terepet" a gyerekhez. Csak mert ő ebben szentül hitt. Meg kellett tudja, hogy nem lesz gyerekünk, különben sohasem száll le a témáról.


#21: Az csúcs lenne, de szeretett kis hazánkban az ember nem dönthet a saját teste felett, ugyanis korhoz és/vagy gyerekszámhoz van kötve, tehát ez esélytelen...

2019. nov. 4. 13:29
 23/39 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként ha módotokban áll, Léván a Mediklinik megcsinálja, annyi, hogy 18 éven felülinek kell lenni, de ez nyilván adott. Én is majd oda akarok menni.
2019. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
73%

Lévan valóban megcsinálják


Spirált lehet nem szült nőnek is már.


Tulajdonképpen szerintem azzal, ha nem keresitek, előbb utóbb lenyugszik, de ez valószínűleg örökre tüske marad...



/ egyébként valóban rengeteg öröm van a gyerekvállalásban...de nem nektek, hiszen nem is szeretnétek...olyan embernek nem is szabad érvelni, nem csak nem érdemes 😉/

2019. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
21%

Azért azt is érdemes megfontolni, hogy valószínüleg Anyósod sem most jött le a falvédőről... Gondolod, hogy nem fog kiderülni valamikor? vagy egy egész életet hazugságban szeretnétek leélni? Egyáltalán mit szégyelltek, ha ennyire biztosak vagytok a dolgotokban?

Amúgy meg teljesen érthető a reakciója. Teljesen más védekezni, mint már a meglevő terhességet megszüntetni. Ebben a várandósságban a Ti gyereketek, egyben az Ő unokája is benne van... persze, hogy már ragaszkodik hozzá, mert azt látja, hogy jól szituáltak vagytok, szeretitek egymást, ráadásul gondolom ha kérnétek szívesen segítene is. Szóval elfér nálatok a gyerek ezt így gondolhatja. Ez az érzés teljesen természetes, és több mint most elmenni bölcsis dajkának...

.

Én halkan azért tanácsolnám Nektek, ha tényleg így áll a helyzet, hogy azért adjatok még magatoknak időt a pároddal.

A terhesség-gyerek igen, nagyon félelmetesnek, kényelmetlennek tűnhet, de hidd el, tökre nem az! Vannak nehézségek és kihívások is, de azért ez a gyerek gondolom nagyon meg akart érkezni, ha védekezés mellett sikerült neki... Talán nem véletlenül.

2019. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
12%
Előző vagyok, a spontán-vetéléses "ötletre" reagáltam így.
2019. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
70%

39%-os mondjuk normális ember nem úgy vállal egy gyereket hogy "elfér az ott".

Szomorú hogy ilyen hozzáállásra biztatsz egy embert, aztán majd lehet korholni ha azért ír ki kérdést, hogy utálom a gyerekem mit tegyek?

A gyerek nem egy váza ami elfér aztán vedd már meg. Szeretni kell, törődni vele, nevelni, rengeted időt energiát emészt fel, és aki ebből nem kér, az nem kér, akkor sem ha 1000 nm-en él és 10X ennyi gyerek is elférne. Segít a nagyszülő? És??? Akkor mi lesz? Ugyanúgy ő marad az anyja az egyik legmeghatározóbb személy az életében, ha pedig neki nem kell, cseszheti hogy van nagyi.

2019. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

#25: Te amúgy miről beszélsz? Épp azt mondtam, hogy NEM fogok olyasmit hazudni, hogy meg akartuk tartani, de sajnos "elvetéltem". Azt írtam, hogy igen is 1000%-ig biztosak vagyunk a döntésünkben, amit kicsit sem szégyellünk és ha már sajnálatos módon ez kiderült, akkor eszembe sincs titkolni, hogy nem fogjuk megtartani, hanem abortuszra megyek. Szóval először értelmezd, amit írtam!

Ez az egyik.


A másik: őszintén érdekelne miféle ember vagy te, aki olyasvalamire szeretnél rávenni engem, ami a napnál is világosabban leírtam, hogy tönkretenné az egész életemet és a férjemét is?! De most komolyan. Szánt szándékkal vágnád haza kapásból 3 ember életét, csak mert te így látod jónak? Felfoghatatlan. A gyerekvállalás nem kötelező, nem egy muszáj dolog és egy baromi felelősségteljes, minimum 18-20 évre szóló kötelezettség, amit nem passzolhatok csak úgy le, ha már meguntam. Egy gyerek nem egy tárgy, hogy "jóvan az ott, hisz elfér", aztán ha mégsem akarom vagy nincs hozzá türelmem és nem bírom szeretni, akkor félredobom!

Kicsit sem izgat, hogy ki mennyire akart megérkezni, NEM AKARUNK GYEREKET! És pont, itt vége a történetnek. Nem szeretem őket, idegesítenek és igazából holnap reggelig tudnám sorolni, miért nem akar egyikünk sem gyereket, de nem gondolnám, hogy bárkinek is magyarázattal tartoznék.

Az abortusz pedig továbbra sem gyilkosság, senkit nem ölök meg, valamint ez a fejletlen embrió NEM a gyerekünk, ahogy anyósnak sem az unokája. Hülyeségeket ne beszéljünk már. Az lenne, HA élve megszületik, mert úgy döntök megszülöm. De mivel nem fogom, így nincs miről beszélgetni.

2019. nov. 5. 12:29
 29/39 anonim ***** válasza:
14%
Eleg hatarozott es karakan egyeniseg vagy, nem hiszem, h tanacsra van szukseged a temaban, plane nem a gyakorin.. Elveteted, mert jogodban all es ezt akarod es pont. Sztori vege.. Ezekben igazad van. Egy dologban viszont nem: az az embrio, akinek mar a szive is dobog, bizony a ti gyereketek es anyos unokaja. Ezen akkor se tudsz valtoztatni, ha itt felhaborodsz. Ez teny.
2019. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

"h tanacsra van szukseged a temaban"


Nem is abban kértem tanácsot, hogy elvetessem-e vagy sem, mert arról igen, 100%-ig határozott véleményem van. Itt anyós már-már zaklatására vonatkozott a kérdés, nem arra, hogy akarok-e gyereket.

De akkor tisztázzuk még egyszer: NINCS GYEREKEM! Soha nem volt, most sincs és soha nem is lesz.

Ez az embrió nem a gyerekünk!! Ne beszélj már butaságokat légy szíves. A gyerekünk lenne, HA megszülöm, de nem fogom, innen pedig már egyenesen következik, hogy anyósnak sincs a világon semmilyen unokája és mivel a férjemen kívül nincs más gyereke, így nem is lesz.

Örülnék, ha arra lenne válaszolva, amit kérdeztem, vagy akár lezárhatjuk a témát, mert anyóst leállította a férjem sokadjára, hátha most ért a szóból.

2019. nov. 6. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!