Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom lesz és anyósom...

Abortuszom lesz és anyósom megtudta, azóta folyton balhézik, hogy lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Elég összetett a helyzet. Férjemmel 6 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok. Nem akarunk gyereket, ezt már a legelején tisztáztuk egymást közt.

Ámde legnagyobb bánatunkra pozitívat teszteltem, ami fel nem foghatom hogy történhetett, ugyanis 4 éve szedem ugyanazt a foggátlót, mindig ugyanakkor veszem be, soha nem maradt ki 1 szem sem, nem szedtem antibiotikumot, nem hánytam, nem ment a hasam. Tehát felfoghatatlan. Legnagyobb rémálmom egyike, hogy nem kívántan terhes leszek és műtétre kell mennem.. De mindegy, most már ez van, ezen nem tudunk változtatni.

Azonban férjem édesanyja átjött néhány nappal ezelőtt hozzánk benézni, hogy mi újság. A gond csak annyi volt, hogy eleve sokszor van hányingerem, párszor már hánytam is és legnagyobb örömünkre anyósom hozott egy nagy tál halászlevet, amit egyébként szeretek, de amint megéreztem a szagát.. felfordult a gyomrom és rohantam a WC-re. Hát elég "levágós" volt. Persze anyósom egyből kicsattant, hogy jajj csak nem terhes vagyok, jaj hát ő mennyire örül, már mióta unokát akar blabla. Úgy, hogy amúgy tudja, hogy eszünkben sincs gyereket vállalni.

A lényeg, hogy mondtuk, hogy neeem, dehogy vagyok terhes, de én baromira nem tudok hazudni, egyből fülig elvörösödtem.

Ő meg hatalmas vigyorral örvendezett, meg hogy ő-e az első, aki megtudja. Mondtuk, hogy tudja jól, hogy nem akarunk gyereket, így logikusan nem is fogjuk megtartani. Na erre elszabadult a pokol. Totál kiakadt, hogy mégis mi az, hogy nem tartjuk meg, az anyai hátterünk is megvan hozzá, nem vetethetem el amiatt, mert nem akarom, igen is tartsuk meg stb stb.

Erre én is és férjem is felkaptuk a vizet és közöltük vele, hogy bármennyire is fáj ez neki, ez a mi döntésünk és ha fejtetőre áll sem fogjuk megtartani. Majd férjem megkérte, hogy menjen el, mert minősíthetetlenül viselkedett. Azóta zaklatja férjemet folyamatosan, hogy ezt ő nem hagyja, gondoljuk át, ilyet nem tehetünk... Mint egy félnótás, pedig férjem már alaposan kiosztotta és egyszerűen nem ért a szóból.

Most már ott tartunk, hogy fel se veszi neki a telefont, bár akkor meg messengeren irkál.

Mivel egyébbel lehetne leállítani az öreglányt? Eddig sem volt túl rózsás a kapcsolatunk, (sőt a férjemnek se, csak hát úgy volt vele, hogy mégis csak az anyja) mert előszeretettel próbálkozott a kapcsolatunk elején kb minden apró részletébe beleokoskodni, sőt próbált minket szétszakítani stb. De ez már tényleg túlmegy minden határon.

Valaki volt hasonló helyzetben? Valami tanács?


U.i.: A "de ő a gyereked, tartsd meg" és egyéb érzelmi zsarolós, vitageneráló kommentekre szeretném leszögezni, hogy NEM vagyok kíváncsi, szóval aki ezt akarná írni, az inkább görgessen tovább. Ja meg a tipikus "biztos kamu" sláger sem kell. Csak értelmes válaszok érdekelnek, köszi.


2019. nov. 4. 10:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
12%
Nem oksokodas csak ha tenyleg leszogeztetek ezt a ferjeddel hogy Te es O sem akartok gyereket es most hogy becsuszott ez, a kerdesem az ha ennyire hatarozott vagy a dontesed mellett vagy vagytok miert nem kottetetek el magatokat? Nem valami egeszseges a fogamzasgatlo az abortusz meg aztan foleg ha nem akartok babat. ?
2019. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Mert már leírtam vagy 3x, hogy Magyarországon nincs rá mód!! Nem dönthetek a saját testem felett sajnálatos módon. Megnéztem, amit javasoltak itt Léván, Szlovákiában, de 650 euro a vazektómia...

Az több, mint 200 ezer forint és akkor még oda-visszaút, benzin, matrica stb benne sincs. Ez azért elég durva.

2019. nov. 6. 17:13
 33/39 A kérdező kommentje:

Ne értetlenkedj már és főleg ne OFFolj! Azt mondtam az az EMBRIÓ nem a gyermekem! Pont. Inkább nézz át pár biológia tankönyvet, ahelyett hogy mást oktatgatsz.


Egyébként meg mi az, hogy 200 ezrünk csak van rá??! Mintha 1000 forintról beszélnénk kb, de eleve hogy jössz te ahhoz, hogy a mi pénztárcánkban turkálj? Hihetetlen komolyan. Majd mi tudjuk mire mennyi pénzünk van, inkább tanulj meg olvasni, mert eddig még egyszer se sikerült válaszolnod a kérdésemre...

Menj máshova észt osztani, én kicsit sem vagyok rá kíváncsi.

2019. nov. 6. 17:35
 34/39 anonim ***** válasza:
56%

Katicabogárka, az addig oké, hogy jól lathatóan sötétség lakozik a fejedben, de legalább ne reklámoznád..🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Milyen gyerekről beszélsz, meg milyen unokáról? A kérdezőnek semmilyen gyereke nincs, az már a te egyéni szoc.problémád, ha te érzelmektől túlfűtve egy 7 hetes sejtcsomót egyenrangúként emlegetsz már megszületett gyerekkel, de attól még ostobaságokról ne állítsd már, hogy tény, mert nem az.


Azt meg inkább nem is kommentálom, hogy csak úgy dobálózol 200 ezrekkel, mintha fillérekről lenne szó. Bár érdekelne miből sikerült leszűrnöd, hogy biztos van a kérdezőnek 200ezre egy műtétre, de hagyjuk inkább. De nem is értem miért az elköttettésen pörögsz, mikor attól nem lesz kevésbé terhes a kérdező..

2019. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
10%

Azert par ev alatt osszegyulne a fogamzasgatlo arabol egy 200ezres mutet:) 5-6 ezer forint egy fogamzasgatlo...

40 ezer egy abortusz az sincs ingyen remelem tudod:)

2019. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%
A megszolitast vedd magadra es a ferjedre ezt egy masik valasznal masoltam ki. Nem volt kedvem idot pazarolni arra ha mar ilyen kis kedves vagy es Neked van problemad.
2019. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem az ilyen elvakult, bigott nagy abortuszellenes, kölökimádókat miért eszi mindig ide a fene az ABORTUSZ témakörbe 🤷🏽‍♀️

És ezek az iszonyat szánalmas, személyeskedéső, bölcs meglátások, amiket meg tudnak látatlanban állapítani ismeretlenekről, 0, azaz nulla db információval, hát azok valami csodálatosak.:D


Tehát akkor nézzük csak, kedves olvasni nem tudó abellenes "haverunk" megállapította, hogy kétféle ember van: vannak akik kétségkívül imádják a kölköket és életük minden vágya szülni és vannak, akik nem szeretik őket, tehát ún. "gyerekundoruk" van, (jelentsen ez bármit is) akiket a szülei gyerekkorunkban egészen biztosan utáltak, sz*ar gyerekkorral meg minden és ezért ilyen "defektesek", hogy nem akarnak csudijó gyerekeket. Ez igen, ezt a logikát bárki megirigyelné. 👏😂

Nos akkor az igazság, hogy rengetegen nem szeretik a gyerekeket, se a bömbölésüket, se a hisztijüket, se a velük járó idegeskedést, stresszt, se a raklap pénzt, amibe kerülnek stb. És ezzel a világon semmi baj nincs!! Mert hála a magasságosnak nem vagyunk egyformák. Hihetetlen, mi? Amit az egyik szeret és akar, attól lehet a másikat a hideg rázza.

Nekem pl baromi jó a kapcsolatom szüleimmel a mai napig, semmi gond nem volt a gyerekkorommal sem, mégis irritálnak a kölykök és ha fizetnének se szülnék, mert ez az én életem, amiből csak egy van és amit úgy élek, ahogy nekem megfelel és meglepő módon nem úgy, ami másnak kielégíti az igényét.

A kedves gyerekimádók mikor tanulnak meg nem belepofázni a másik életébe és tiszteletben tartani a másik döntését?

2019. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
58%
Ki a fszt érdekel mit akar az anyós. Nem vérrokonod, a párod anyja és ennyi. De ha a saját anyám vagy bárkim csapná ki ezt az óvódásokhoz méltó hisztit sem hatna meg. Amikor ő volt fiatal annyit szülhetett, foglalkoztatott gyerekkel amennyit akart. Az ő ideje lejárt. Kinek képzeli magát, hogy beleugat abba másnak mit kéne csinálnia. Csak mert egy unatkozó nyugdíjas mammer aki unalmába a brazil szappanoperák nézése meg a tyúkok etetése helyett inkább gyerekkel játszana? Ezért szülje meg a gyereket, meg értse meg a kérdező az anyóst? Kit érdekel. Te se mondod meg neki hogy ha nem élne úgy ahogy,akkor mennyivel jobb lenne. És nem a gyereked, csak egy nagy kupac sejt egyenlőre. Gondolom a sok senzibilis abortusz ellenes zabálja a húst kétpofára, hordja a szőrmét és tollpaplanba takarózik. Ugyanúgy gyilkosok vagytok ti is, csak ráadásul olyan élőlényeket öltök, aki nem tud ellenkezni. Ezt egyébként csak azért hoztam bele a dologba, mert szélesebb látókörrel kéne tekinteni a dolgokra nem csak ezzel a csőlátással. Ha a kérdező gyilkos, megnyugtatok mindenkit, ti is azok vagytok.
2019. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
7%
En voltam aki irta,h tartsd meg,mennyi oromot ad. Latom felzaklattalak,nem akartam. Az a baj,hogy az.oromot amit ad,csak akkor tudod meg amikor mar van. Most elkepzelni semehet azt a szeretetet..az enyem mar aludt par hetesen egesz este,a pelenkazas kb 30 mp. Az alakot meg sporttal dietaval vissza lehet szerezni. De azt amikor mondja, h szeret,meg te vagy a legjobb anyuka a vilagon,nem potolja semmi. De latom eldontotted,semmi gond. Anyossal meg vegkepp ne foglalkozz,ez a te dontesed. Le kell allitani,mert ha megtudja,h nem lesz soha unokaja, kicsinalhat benneteket. Kitartast! Majd ird meg mi lett a vege
2019. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!