Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Létezhet, hogy téved a terhess...

Létezhet, hogy téved a terhességi teszt? Vagy ha az pozitív, akkor biztos a terhesseg?

Figyelt kérdés

Teljesen le vagyok sokkalva. Jó ideig óvszert használtunk férjemmel, de nem igazán szerettük és már élvezni akartuk anélkül is a szexet. Gyógyszert semmiképpen nem akarok szedni, így a választásunk a pharmatex kúpra esett + megszakítás. Csomószor reklámozzák ezt a kúpot és van néhány barátnőm, akik szintén ezt használják és semmi gondjuk nem volt vele soha.

Mi 2x alkalmaztuk és amikor nem jött meg a 3. nap késés után sem, csináltam egy tesztet. Nem ugrott le a 2.csík, halványka volt, de egyértelműen látszott. Először azt hittem káprázik a szemem, de megmutattam férjemnek is és ő is látta.

Most jobban utána néztem ennek a kúpnak és elég megoszlóak a vélemények, sokan szídják, hogy terhesek maradtak mellette. :(

Ha tényleg ennyire nem megbízható, akkor minek reklámozzák ennyit és minek van forgalomban??

Ha két csík van a teszten, tuti hogy terhes vagyok..? Mármint nem lehetséges, hogy esetleg hibás vagy akármi?

El fogok menni orvoshoz és csinálok még egy tesztet is előtte, de én ezt nem akarom elhinni....☹️


2020. jan. 10. 20:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén érdekelne, mégis mivel "szív" az a szegény kis fejletlen embriócska, aminek még tudata sincs, fel sem fogja hogy létezik és fájdalmat sem érez az abortusz pillanatában?!?

A kérdezőék VÉDEKEZTEK! Sokaknak meg jól működik a Pharmatex kúp, a kérdező peches volt, hogy nekik nem vált be, de azért azzal mindenki tisztában van, hogy NINCS 100%-os védelem, ugye?? Én speciel 3 év foggátló szedése után estem teherbe váratlanul... Úgy hogy nehogy már a kérdezőt vonjuk kérdőre! Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy ki melyik védekezési módszert használja!

2020. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Felelőtlenül védekeztek? Miről beszélsz? Nekem GYÓGYSZER HELYETT AJÁNLOTTA A NŐGYÓGYÁSZ, mondván már nagyon régóta szedem a bogyót, benne is vagyok a "korban" (29 évesen!) és ha szeretnék valaha gyereket érdemes lenne váltani! Annyira szakmaiatlan és etikátlan volt amit művelt, hogy azt hittem lefordulok a székről! Szerencsére én ismertem a "pharmatex baby" kifejezést, így eszembe sem jutott váltani, de valószínűleg az az orvos ajánlotta ezt másnak is! Namost ha megbízó az orvosodban, aki a gyógyszer helyett ajánlja azt a hulladékot, feltételezés hasonlóan komoly védelem.

Akinek még az egyetlen elfogadható védekezés az óvszer, azt sajnálni tudom, hogy életében nem szexelt még egy jót!

2020. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Egyébként amikor az az idióta orvos ajánlgatta a pharmatexet utánna jártam ennek a hormonmentes fogamzásgátlásnak. Vannak un. mészájsapkák, pesszáriumok (nem ugyanaz) és ezeknek helyi spermiciddel együttesen alkalmazva már igen jó a pearl indexe, tulajdonképpen jobb mint a spirál ak. De pl spirál is tesznek föl nem szült nőknek is, van hormonnak kombinált is, ami hiába hormonos nincsenek olyan mellékhatásai, mint a tablettának. Illetve van az ún. progeszteron injekció, ami 3 hónapig ad védelmet, ezt olyanná is lehet alkalmazni, akinek a kombinált szereket nem lehet szedni trombóziskockázat miatt. Ennek megfelelője tablettával is van, de ott nagyon pontosan kell ügyelni a bevétel időpontjára, így rizikósabb, illetve nagyobb a napi hormonadag is, mint az injekciónál. Bár a legtöbb helyen ahol olvastam a progesteronos injekciót nem igazán ajánlják, ha még akarsz gyereket (nem tudom ez mennyire megalapozott). Nyilván mindennek megvan a maga kockázata. Illetve önmagában az egyik legjobb a megszakítás is, csak az a baj, hogy ugye nem mindig olyan egyszerű "szabályozni" a dolgokat. Illetve az előváladék is tartalmazhat spermiumok, ha maradt az "útban" , amennyiben pl második aktusról van szó.
2020. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt nekem estek:

Természetesen eszembe nem jut a megszakítás mint védekezés ajánlani!!!

Amit írtam róla, hogy hatékony, azt csupán "elméleti" síkon értem, a valóságban nem úgy működik, pont azért, mert nehéz konrollálni

2020. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
33%

Körültekintően és leírás alapján használtunk egy FOGAMZÁSGÁTLÓ eszközt és biztos, ami biztos alapon meg is szakítottunk, szóval igen is védekeztünk!


Csakhogy mindenki tudja hogy a pharmatex nem megbízható, a megszakítás meg nem védekezés. A legtöbb ember utánanéz annak amit elkezd használni. Googlbe beírod hogy pharmatex vélemények és utána eszedbe se jut elkezdeni szedni. Az internet korában nem olyan nehéz ám tájékozódni.Nekünk már gimiben is elmondták felvilágosító órán hogy bármit használhatunk kivéve a pharmatexet mert kb annyit ér mintha nem csinálnánk semmit.

2020. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%
#10, "miért nem védekeztek felelősségteljesen? Gondolom nem kis tinik vagytok. jajj nem szeretjük az óvszert, meg nem akarok gyógyszert..." szerintem vegyél kicsit vissza... tudod, én pont azért vagyok örökbeadás-ellenes, hogy nehogy a szerencsétlen gyerek egy olyan gondolkodású örökbe fogadónál kössön ki, mint te...
2020. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ne foglalkozz azokkal, akik azt hiszik, számon kérhetnek...

Nem valószínű, hogy a terhességi teszt tévedne, de a tuti a nőgyógyász.

2020. jan. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Mi a helyzet azóta? Csináltál új tesztet?

Jól értettem, hogy megfelelően alkalmaztátok a pharmatexet megszakítással együtt és így maradtál terhes? Tehát spermicid krém + megszakítás és nem mosakodtál, fürödtél együttlét után!?

2020. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#10 Te egyébként mit képzelsz, kivel beszélsz?! Nem vagy az anyám, hogy bármivel is elszámoltass, ez az egyik, a másik, hogy igen is VÉDEKEZTÜNK! Nehogy már az én hibám legyen, hogy használni mertem egy FOGAMZÁSGÁTLÓ eszközt, amit nem egy nőgyógyász bátran ajánl egyébként. Több barátnőm is a kúpot használja és egyikük sem lett terhes egyszer sem. Szóval vegyél vissza az arcodból, ugyanis nem kioktatásra meg okoskodásra volt szükségem! Ha nem tudsz kulturáltan válaszolni a feltett kérdésre, nyugodtan görgess tovább!!



"Csakhogy mindenki tudja hogy a pharmatex nem megbízható"


Csakhogy ez nem éppen igaz. Mint mondtam nem egy nőgyógyász is nyugodt szívvel ajánlja és ha utánaolvasol is rengetegen írják, hogy nekik tökéletesen bevált, évek óta semmi gond! Szóval be lehet fejezni, hogy minket hibáztatsz, nem csak simán megszakítást alkalmaztunk, hanem vettünk egy fogamzásgátló eszközt PLUSZ megszakítottunk mellé még. Nagyon nem ugyanaz, de nem hinném hogy bármivel is el kéne itt neked számolnom. Védekeztünk és pont, te meg nyugodtan higgy amit csak akarsz.


Igen csináltam azóta még egy tesztet, pozitív. Ma délután megyek nőgyógyászhoz, de hát sejtem mi lesz, ő is meg fogja állapítani a terhességet......

2020. jan. 13. 09:53
 20/31 anonim ***** válasza:
36%

Kérdezö: hiába vagy ennyire felhábotodva, a Pharmatex önmagában nem megbízható (ha van interneted - és láthatólag VAN - akkor megnézhetted volna elöre a hatásfokát!), ezt óvszer mellé javasolják kiegészítö védekezésnek, nem önmagában és nem megszakítás mellé, ami mindig rizikós, és csak azoknál javasolt, akiknek meg gond egy esetleges terhesség, mégha nem is kifejezetten akarják.


Az, hogy valami védekezési módszer, még nem jelenti azt, hogy ténylegsen jó a hatásfoka, hanem csak annyit, hogy - a módszertöl függöen - többé vagy kevésbé csökkenti a terhesség esélyeit.

Ami tényleg megbízható módszer, az a tabletta vagy az óvszer, az összes többi csak kis mértékben használ.


Most terhes vagy, az egyértelmü, remélhetöleg nem abortuszt akarsz, mert az még jobban fokozná a felelötlenségeteket.

2020. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!