Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetbe ti elmennétek...

Ilyen esetbe ti elmennétek abortuszra?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,Szegedi Tudomány Egyetemre járok. Páromtól akivel 2 éve vagyunk együtt terhes lettem,most vagyok az 5. hétben. Az egyetemen nem tudja senki csak a barátaim. Még apukám sem tudja,ő külföldön dolgozik. Szeretném elvégezni az egyetemet és nem szerttem volna ilyen korán gyereket de ahányszor eszembe jut az abortusz bűntudatom lesz.

A párom is azt monja tartsuk meg. Ti mit tennétek?


2020. febr. 8. 22:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, ha biztosított, hogy MINDKETTEN el tudjátok végezni az egyetemet a gyerek mellett (anyagiak+idő), akkor érdemes gondolkodni a megtartáson. Egyébként egyértelműen AB.
2020. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
A párom is egyetemre jár,de lenne hol laknunk és a szüleink is támogatnának anyagilag. Nem ezzel van gond. Egyébként meg szedtem a fogamzásgátlót nem tudom hogy történhetett meg. Egyeltalán nem is terveztünk gyereket,pláne nem ilyen korán. Ráadásul nem is terveztem Magyarországon maradni. Az volt a terv hogy amint elvégzem az egyetemet egyből megyünk ki külföldre.De ez egy gyerek mellett elég nehéz lenne,pláne úgy hogy akkorra 4 éves lenne,már tudna beszélni(magyarul!)és nem értené akkor miért kell elköltöznie. És tanulhatná meg az új nyelvet. Viszont egyre rosszabb a helyzet itt úgyhogy semmiképp nem maradnánk. Csak ahánszor eszembe jut az abortusz szörnyű bűntudatom lesz. Ráadásul a nővéremnek is van egy 2 éves gyereke és ő nagyon aranyos. Ez ezért ez még rosszabb.
2020. febr. 9. 10:19
 13/33 anonim ***** válasza:
63%
Gyerekkel ezekrol az almaidrol le is mondhatsz mar most. Ha megtartod, kar is volt leirnod.
2020. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen elvetetném. Én nem is bonyolítanám ezt túl, egyszerű a kérdés: Szeretnék most gyereket? Nem. Akkor nem is szülöm meg és ennyi. Én nem venném számításba, hogy lesz-e elég pénz, ez támogat, az támogat, az szeretné, ez szerint tartsuk meg stb., a magam vágyaira koncentrálnék és, ha ebben nem szerepel a gyerekvállalás, akkor nem vállalok gyereket.
2020. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%
Elvetetnem. Annyira nem vagy osszeszedett, hogy kétlem hogy el tudnátok tartani, ti meg együtt maradtok. Bar sztem ab utan lelép a baratod.
2020. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem lenne kérdés....elvetetném!
2020. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
5%
De miért ide jársz egyetemre ha nem itt akarsz maradni? Miért kell rád pocsékolni az állam pénzét?
2020. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó neked mi a frász közöd van hozzá, hogy hol tanul és hova akar menni?! Itt született, itt nőtt fel, csak azért mert külföldre akar menni, még jogában áll a saját otthonában egyetemre járni! Agyam eldobom, hogy milyen proli emberek élnek köztünk. Veled is csak eggyel többen vagyunk....

Kérdező a helyedben biztos nem tartanám meg, ez nem is kérdés!

2020. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a válaszodra (#12) való tekintettel azt mondanám, hogy eben az esetben semmi esetre sem tartanám meg. Amikor a megfelelő feltételek meglétéről kérdeztem, nem arra gondoltam, hogy anyuciék támogatnak, hanem arra, hogy TI meg tudjátok-e teremteni saját erőből. Válaszodból egyértelműen kiderül, hogy nem, ráadásul - ahogy más is írta - szörnyen szétszórtnak tűnsz, gondolkodásmódod és írásképed alapján is teljesen éretlen vagy még a gyereknevelésre. Vetesd el, nincs még itt az ideje számodra. (#4 voltam)
2020. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
22%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám. Ha még az abortusz gondolatától is bűntudatod van, akkor valószínű, hogy ez az abortusz után felerősödne. Jó, hogy a párod is támogat. A kapcsolatotokra esetleg rossz hatást tenne az abortusz. Szerencsés vagy, hogy lenne hol laknotok és a szüleitek is támogatnának. Külföldön pedig még jobbak lesznek az életkörülmények. Az utcánkból egy négygyerekes család kiment Angliába egy 11, 5, illetve egy hároméves gyerekkel és az anya a negyedikkel volt várandós. Ez pár éve történt, azóta is kint vannak és nagyon jól érzik magukat. A 11 éves lány itt az iskolában nem teljesített olyan jól. Ehhez képest ott olyan jól beilleszkedett és megtanult angolul, hogy még igazgatói dicséretet is kapott a tanulmányi eredményéért. Ha egy négyéves gyerekkel kimentek külföldre, akkor még olyan szakaszban van, hogy könnyen elsajátítja a másik nyelvet. Addig pedig lehet félévet is passziváltatni, a HÖK-nél pedig egyszeri támogatást is adnak, ami persze nem jelent milliókat, de jól jöhet. A nővéred pedig - mivel már van tapasztalata - adhatna tanácsokat a babavárásról, a gyereknevelésről. Minden jót kívánok és jó döntést! :)
2020. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!