Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetbe ti elmennétek...

Ilyen esetbe ti elmennétek abortuszra?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,Szegedi Tudomány Egyetemre járok. Páromtól akivel 2 éve vagyunk együtt terhes lettem,most vagyok az 5. hétben. Az egyetemen nem tudja senki csak a barátaim. Még apukám sem tudja,ő külföldön dolgozik. Szeretném elvégezni az egyetemet és nem szerttem volna ilyen korán gyereket de ahányszor eszembe jut az abortusz bűntudatom lesz.

A párom is azt monja tartsuk meg. Ti mit tennétek?


2020. febr. 8. 22:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
19%
Én is megtartanám. Nekem közel 1 és 4 éves gyerekeim vannak és erősen gondolkozom rajta, hogy most kéne kimennünk külföldre, amíg nincs erős kötődésük, igazi barátjuk stb. Több évre mennénk, megtanulnák a nyelvet és aztán visszajönnénk, így nem utolsó sorban nem kellene a hazai nyelvoktatással szenvedni. Több ismerősöm van kint gyerekkel, jó életet teremtettek maguknak, a nagyszülők persze mindenkinek hiányoznak. Na de visszatérve, a bűntudatod szerintem csak erősödne, ha végigcsinálnád az abortuszt és 10, 20 év múlva, ha visszanézel, jó eséllyel eszedbe jutna, mindig ott lenne a "mi lett volna, ha". Én ha újrakezdhetném, hamarabb vállalnék gyereket.
2020. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%

Leírtad miért nem kell megtartani. Nem értem, miért van bűntudatod.... Mert nem akarod elcseszni az életed? Hihetetlen.... És ha megtartod mire fogsz gondolni?

*-anyu, engem miért akartatok?

-óh, hát nem akartunk mi, teljesen más volt a terv, de besikeredtél, azt' féltem hogy lelkifurkám lesz... ezért meghagytunk*

Csodás kis történet....

Vállald a következményeket:

Meg akarod tartani? Nem félelemből, hanem mert akarod a gyereket? Rohadtul nem mindegy! Ha akarod, akkor tartsd meg.... Valószínűleg dőlnek a tervek, de legalább te döntötte el.

Nem akarod, mert inkább úgy akarnál gyereket, hogy van valami biztonság, amibe bevállalod? Akkor vetesd el, de akkor ne azon gondolkodj, hogy "jahj mi lett volna ha"

Ezeket a magzatfanatikus dumákat, mint "gyilkosság" meg hasonlók, meg felejtsd el. Nincs idegrendszer, nem érez, mégcsak azt sem lehet mondani, hogy öntudatlan, hiszen nincs tudata. Talán már a végtagkezdemények megvannak ("jahj már vannak kicsi ujjacskák") de baromi messze áll egy gyerektől. Nincs miért bűntudatot érezned.

2020. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
80%

Úristen 20-as...állandóan jössz ezekkel a dumákkal.... Mindenkit arra biztatsz, hogy segítségre, segélykére, támogatásra szülje meg adott esetben gyerek fejjel vagy sz*r kapcsolatba a nemkívánt gyerekét....

Gyomorforgafó, ahogyan hatni próbálsz ezekre az emberekre, beállítva a gyerekvállalás úgy, mintha kB annyi lenne a nehézség, mintha táska nélkül indulnál el egy kg kenyérért....

Semmi felelősséget nem vállalsz a szavaidért, fogalmad sincs a valóságról, állítom az életről is a magad kis világában alkotott képpel rendelkezel... És osztogatsz tanácsokat gyerekvállalás sál....

Ez nagyon gusztustalan, kártékony dolog, és baromi nagy felelőtlenség!

2020. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
35%
Én biztosan megtartanám. Szüleid, párod támogatnak, be fogod tudni fejezni az egyetemet is. Biztosan nem akarnék úgy tovább élni, hogy egy ab után minden reggel a tükörben szemén köpjem saját magam.
2020. febr. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
55%
Semmiképpen nem tartanám meg! Ép elméjű ember nem szül a szülei nyakára és arra alapozva, hogy hát majd ők támogatnak! Egyáltalán nem adott semmilyen körülmény, ami fontos lenne egy gyerekhez, fiatalok vagytok, tanultok, nincs meg a szükséges anyagi háttér stb stb. Bőven van még időd gyereket vállalni később, amikor már megvan a diplomád, dolgozol és van bevételed. Így őrültség!
2020. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
63%

Hasonló helyzetben voltam mint te, mi párommal együtt az abortuszt választottuk


Egyikőnknek sem olyan jó háttere és egyikünk sem gyári munkásként akarta végezni, nem tudtuk volna eltartani sem magunkat sem a gyereket

2020. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
85%

Én a helyedben elvetetném,mert még nagyon fiatal vagy,és minden okod megvan rá hogy ne tartsd meg. De tényleg nagyon sajnállak.

A 17. válaszolónak meg azt üzenem hogy nem az a pár 1000 forint a pocsékolás amit az oktatásra költ az állam hanem a stadionok,templomok,ukránoknak osztogatott nyugdíjak stb.

Inkább ne írjon semmit ha már a témához nem tud mit hozzászólni.

2020. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
50%

Egy gyerek négy évesen még simán be tud illeszkedni egy új közegbe, nekem is van ismerősöm, aki kint él, és a pici mindkét nyelvet anyanyelveként beszéli, pedig ovisként költöztek ki. Ezen szerintem ne aggódj, inkább gondolj arra, hogy mi lesz, amikor megszületik. Szeretnéd-e te és a párod, hogy megtartsátok? Az egyetemet mellette is be tudjátok fejezni, ha ügyes vagy, fél év halasztással lehet diplomád, nem tudom, a párodnak hány félév van hátra, de ha a szüleid segítenének, aztán pedig dolgoznátok, főleg külföldön, akkor a körülmények elfogadhatóak.

Azért gondolom ezt másokkal ellentétben, hogy a szülők segítségét igenis el lehet fogadni, mert én is félig-meddig így születtem. Mindkét szülőm egyetemista volt még, egy pici albérletben laktak, és ugyanígy nem voltak ideálisak a körülmények. De nagyszüleim segítettek, vigyáztak rám

2020. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
77%
Igen elmennék, ugyanis nagyjából semmilyen körülmény nem adott. Nem akarsz még gyereket, nem is terveztetek, egyetemisták vagytok még, gondolom nem dolgoztok vagy max részmunkaidőben, ergo nincs meg a szükséges stabil anyagi háttér. Tehát nem. Az, hogy a szüleitek támogatnának, egy dolog. Normális ember nem szül ilyen kiszolgáltatott helyzetben, de eleve meg sem fordul a fejében, hogy a szülei nyakára szüljön. Az a gyerek a ti gyereket lenne, a ti felelősségeekt és nem a szüleiteké!
2020. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
40%
Voltunk hasonló helyzetben, eszünkbe sem jutott, hogy elvetessük. Segítettek a szülők, lediplomáztunk, elkezdtünk dolgozni, ma már sikeres vállalkozásunk van és még két szép gyerekünk. Nem tudtam volna többé tükörbe nézni, ha megölöm a saját gyerekem.
2020. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!