Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg én vagyok az önző,...

Tényleg én vagyok az önző, mert nem akarok a babát?

Figyelt kérdés

Rendszeresen fogamzásgátlót szedek. Már több éve. Volt egy betegségem sokat hánytam, ment a hasam stb. Az orvosom azt mondta, hogy valószínű emiatt sikerült teherbe esnem. Mert ugye a fogamzásgátló sem nyújt 100% védelmet, ilyen esetben meg főleg. 9 hetes terhes vagyok.

26 éves vagyok, 4 éve vagyunk együtt a párommal. 1 éve házasok. Mind a ketten dolgozunk. Normális életünk van.

Úgy jöttünk össze a párommal annak idején, hogy elmondtam neki, hogy nem szeretem a gyerekeket, én soha nem fogok szülni, ez ellen tenni is fogok. Mivel ő sem szeretett volna gyereket, így boldogan éltünk eddig. Most ugye kiderült a dolog, megbeszéltük, hogy elvetetjük. Mivel én az anyukámmal mindent megbeszélek elmondtam neki, hogy mi a helyzet velünk. Szerinte önző vagyok, simán feltudnánk nevelni. Mivel anyagilag, és minden szempontból a maximálisat megtudnánk neki adni. Én a mai napon beszéltem az orvosommal, intézzük a papírokat, és amit lehet túl akarok lenni rajta. Erre ma hazajön a párom, aki beszélt anyámmal, és most már ő úgy gondolja, hogy lehet hogy megtarthatnánk, mert 1 gyerek elfér, megtudunk neki adni mindent, és hogy igaza van anyámnak. Igen megtudnánk adni neki mindent, kivéve a szeretetet, törődést. Mióta az eszemet tudom, azóta tudom hogy én nem akarok gyereket, nem szeretem őket. Kerülöm is őket a mindennapokban. A boltban, tömegközlekedésen, utcán, nyaraláson, strandon stb.

Úgy érzem egyedül maradtam ezzel a döntéssel. Mivel amit 4 éve beszéltünk, és vallottunk hogy nem akarunk gyereket. Most egy anyai beszélgetés miatt, konkrétan a hátralévő életünket felborítaná a párom...


2020. ápr. 20. 17:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a férjeddel kettőtöknek kell eldönteni. Viszont arra számíthatsz, hogy ha nem egyezik a véleményetek, akkor a házasságotok is rámehet.
2020. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:
Úgy látszik sikerült megbeszélni a dolgot. Anyának sikerült egy kicsit össze zavarnia. Elmondása szerint anyukám azt mondta neki, hogy én sem tudom még eldönteni hogy mi legyen. Ezért lett ő is bizonytalan. Megbeszéltünk mindent. Mindenben támogat. És a döntésünk mellett maximálisan mind a ketten kiállunk.
2020. ápr. 20. 21:10
 13/67 anonim ***** válasza:
15%
A meg az egy elvalo igekoto. Meg tudnank tartani..... masreszt meg a te dontesed, de akkor valjatok el, m a ferjed mas eletet kepzel, mint te.
2020. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
68%

Jó, hogy végül tisztázódott. Ha nem így lett volna, javasoltam volna még egy "keményebb" elbeszélgetést... Mondhattad volna a férjednek, hogy ok, legyen, de mivel ő akarja, szívjon vele ő! Essen ki ő a munkaerőpiacról, gondozza, foglalkozzon vele + házimunka, te meg eljársz továbbra is ugyanúgy kényelmesen dolgozni. Mert úgy könnyű gyereket akarni, hogy az ő élete lényegében nem változik, nem kerül hátrányos helyzetbe.

Én végül megtartottam. Szintén "nyomás" hatására. A mi történetünk nem alakult olyan szépen, mint itt egyik-másik hozzászólóé. Problémás gyereket dobott ugyanis a gép. Lőttek az imádott munkámnak (multi, pénzügy) örökre. Fölöslegesen tanultam. Utcasöprögető közmunkás leszek, de az is leghamarabb majd csak akkor, ha a gyerek felső tagozatos általános iskolás lesz, és nem ide-oda hurcolászásból áll majd az egész napom. Nem lett nagy szerelem, mert inkompatibilis a személyiségünk, elviselhetetlen a viselkedése. Már babaként is élhetetlen volt, teljesen kizsigerelt, leépített, tönkretett. Vannak, akik foglalkoznak vele helyettem a családból (akik akarták), de őszintén? Ők sem ilyen lovat akartak. Ilyen gyereket nyilván senki sem akar. Szóval az ő lelkesedésük sem akkora már, csak kénytelenek odatenni magukat, mert én bizony szoktam közölni, hogy ők akarták, mégis az én életem siklott ki miatta, lettem munkanélküli semmirekellő sz*rdarab egy életre, úgyhogy hajrá, lehet kivenni mindenkinek a részét, nem ám csak én szívok...

Na, úgyhogy jól döntöttél, kérdező. Inkább, mint a miénkhez hasonló sors. Életem legrosszabb döntése volt hagyni magam lebeszélni, pedig már az altatóorvoson is túl voltam.

2020. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy onzo. Az anyasag nem egyszerű. Ha valaki nem szeret bele ebbe az egeszbe, akkor szornyen is elsülhet :( en szerettem volna, eletem legszebb, legcsodalatosabb erzese/dontese volt, de iszinyu felelosseg, es munka van benne. En imadom, mas nem biztos, higy ezert el.

Sajnlaom, higy at kell esned ezen, biztos nem konnyu.

2020. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, egyáltalán nem vagy önző. Aki itt önző volt, az az anyukád, aki rád akarta eröltetni a saját gondolkodását. Az meg, hogy a párodat kezdte manipulálni ellened, az meg egy kifejezetten aljas lépés volt részéről.
2020. ápr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
83%
Nem önzőség. Ez a te életed és arra hallgass amit az eszed diktál. Nem lenne boldogság annak a gyereknek felnőni ha közben az anyja nem akar babázni, foglalkozni vele, nem kívántként kezeli. Teljesen logikusan gondolkodsz
2020. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
66%

" Viszont arra számíthatsz, hogy ha nem egyezik a véleményetek, akkor a házasságotok is rámehet." - mondjuk legyünk őszinténk, egy olyan kapcsolatért egy percig se kár, ahol valamelyik félnek előrébb való egy embrió a párjánál....

(bár ahogy olvasom, itt szerencsére szó sincs ilyesmiről, a pár közt újra összhang van.)

2020. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
75%
#14 Milyen gyerekének?! A kérdeznek NINCS GYEREKE! Tanuljál már egy kis biológiát, mielőtt irdatlan nagy baromságokat hordassz össze! Egy néhány hetes fejletlen embrió pedig NEM ÉREZ fájdalmat, nincs tudata, azt se tudja hogy egyáltalán létezik, szóval hagyjuk már ezt az érzelmi zsarolás, demagóg kamudumát. Én is csak gratulálni tudok neked, amiért ilyen gusztustalan a stílussal rendelkezel.
2020. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 A kérdező kommentje:

Mai napon délelőtt voltunk a tanácsadáson, pénteken délelőtt ismételten mennünk kell. Ki töltöttünk minden kötelező nyomtatványt. Beszéltem az orvosommal, hétfőn meglesz az abortusz is.


Köszönöm mindenkinek a választ, a támogatást!

2020. ápr. 21. 13:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!