Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg én vagyok az önző,...

Tényleg én vagyok az önző, mert nem akarok a babát?

Figyelt kérdés

Rendszeresen fogamzásgátlót szedek. Már több éve. Volt egy betegségem sokat hánytam, ment a hasam stb. Az orvosom azt mondta, hogy valószínű emiatt sikerült teherbe esnem. Mert ugye a fogamzásgátló sem nyújt 100% védelmet, ilyen esetben meg főleg. 9 hetes terhes vagyok.

26 éves vagyok, 4 éve vagyunk együtt a párommal. 1 éve házasok. Mind a ketten dolgozunk. Normális életünk van.

Úgy jöttünk össze a párommal annak idején, hogy elmondtam neki, hogy nem szeretem a gyerekeket, én soha nem fogok szülni, ez ellen tenni is fogok. Mivel ő sem szeretett volna gyereket, így boldogan éltünk eddig. Most ugye kiderült a dolog, megbeszéltük, hogy elvetetjük. Mivel én az anyukámmal mindent megbeszélek elmondtam neki, hogy mi a helyzet velünk. Szerinte önző vagyok, simán feltudnánk nevelni. Mivel anyagilag, és minden szempontból a maximálisat megtudnánk neki adni. Én a mai napon beszéltem az orvosommal, intézzük a papírokat, és amit lehet túl akarok lenni rajta. Erre ma hazajön a párom, aki beszélt anyámmal, és most már ő úgy gondolja, hogy lehet hogy megtarthatnánk, mert 1 gyerek elfér, megtudunk neki adni mindent, és hogy igaza van anyámnak. Igen megtudnánk adni neki mindent, kivéve a szeretetet, törődést. Mióta az eszemet tudom, azóta tudom hogy én nem akarok gyereket, nem szeretem őket. Kerülöm is őket a mindennapokban. A boltban, tömegközlekedésen, utcán, nyaraláson, strandon stb.

Úgy érzem egyedül maradtam ezzel a döntéssel. Mivel amit 4 éve beszéltünk, és vallottunk hogy nem akarunk gyereket. Most egy anyai beszélgetés miatt, konkrétan a hátralévő életünket felborítaná a párom...


2020. ápr. 20. 17:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
13%

Tökéletesen igazatok van, belátom, aki ennyire önző, annak ne legyen gyereke!

A többit fenntartom!

Szívesen

2020. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
77%

68%-os:

"Mindenesetre kár azt hinnie a nősoviniszta társaságnak, hogy mindent IS ők dönthetnek el. A élet nem kizárólag rólam szól, nem minden úgy történik, ahogy én szeretném, és a testemben sem olyan folyamatok zajlanak, amilyet én szeretnék."

EZ valóban így van - mégpedig azért, mert MÉG nincsenek rá megoldásaink.

"Még annyit az én testem, , azt csinálok vele amit akarok témához, hogy már a 1 napos zigóta sem az anyja testének része, hiszen a génállománya jelentősen eltérő, tehát nem is lehet annak a része!"

Akkor takarodjon a p-ba, és élősködjön másutt.

"Nem csak mantrázni kell az élet ellenes demagóg szövegeket, hanem néha körül kell nézni a nagyvilágban, hogy mi az élet valójában!"

Körbenéztünk - veled ellentétben. Ideje lenne neked is körbenézni, és nem mantrázni az "életvédő" szövegeket.


"Megismétlem: a te tested is rajtad kívül álló okok miatt jött létre, és óriási tévedés azt hinni, hogy az életed a te kezedben van."

Éppen elég nagy baj, hogy abban értelenszerűen nem dönthet az ember, hogy kíván-e megszületni. Viszont KILÉPNI bármikor kiléphet az élet nevezetű játszmából, mint ahogy rengetegen meg is teszik (érdekesség: a nem kívántként megszületett emberek körében körülbelül triplája az öngyiklosságoknak az aránya!)


Az evolúcióban hiszek, a gond csak az, hogy az emberre vajmi kevés hatással van.

Pl. már ott meghekkeltük a folyamatot, hogy császármetszássel világrasegítjük, és továbbszaporodási lehetőségeket biztosítunk azoknak az egyedeknek, amelyeknek túl nagy a feje az anyja medencéjéhez képest. Azzal, hogy a tudomány nem hagyja kiszelektálódni az ilyen genetikai variánsokat, megnyitja az utat arra, hogy olyan nyeszlett nagyfejű lények legyünk 500-1000 év múlva, ahogy az UFO-kat szokás ábrázolni.

2020. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
76%

Fajfenntartás?

Amilyen mérhetetlenül elszaporodtunk, és élhetetlen szinten elleptük a bolygót, hát az én életcélom inkább a ritkítása lenne ennek a fajnak, nem pedig a "fenntartása"!

Thanosnak ütősen igaza van!

2020. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
79%

Mennyire önző, te nem normális?! Annyira, hogy nem áldozza fel az egész hátralévő életét olyasvalamire, amitől áll a szőr a hátán és amire soha a büdös életben egyetlen porcikája sem vágyott?? Amiért nem cs*eszi tönkre az EGYETLEN életét, csak mert más azt mondja?? Ohh tényleg, minő önzőség. Elmész te a tudod hova az önzőségeddel együtt! Te talán élnél mondjuk életed végéig egy emberrel, akit ki nem állhatsz és akivel egy pillanatig sem vagy boldog, csak mert mások szerint azt úgy kell?!? Mibe fogadunk, hogy nem? Jéée, akkor tán nem csak ugyanolyan önző vagy, mint bárki más? De bizony. Bár ideje lenne tisztázni, hogy az, hogy nem nyelünk be minden sz*art, ami hátráltat minket az életben, az NEM önzőség!

Amúgy az, aki azért szül gyereket, mert ő AKAR, azért hogy Ő neki legyen akit babusgatnia, az aztán kicsit sem önzőség, mi?! Aki tojik arra, hogy túlnépesedés van + a Föld forrásai is végesek, azért kiszül magából 3-4-5 kölyköt, mert hát Ő AKAR, az nem önző, ugye? Szánalmas vagy.

Neked szívesen, hogy voltak akik megpróbálták elmagyarázni, hogy összefüggéstelen, értelmetlen, érveket mellőző baromságokat hordasz össze. Szívesen! Bár egy szobanövénnyel többre mentek volna.....🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

2020. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
73%
68%-osnak ajánlom szeretettel figyelmébe a 14. hozzászólásomat. Biztos, hogy kell még a világra több ilyen sorsú gyerek? És boldog, dolgozó, értékes nő helyett egy tönkrement, haszontalan parazita a társadalom nyakára?
2020. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
62%
#52. Köszike, egy childfree számára ez egy jókívánság volt. :) ^^
2020. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
66%
#51, Szerintem a valódi 5 csillagos önzés az, amikor valki számára mindennél fontosabb a "saját vérvonala fennmaradása" - ennél egoistább dolgot nehezen tudok elképzelni is.
2020. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek a saját döntése hogy mit kezd az életével.
2020. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim válasza:
62%

29 éves vagyok és férfi, van autizmusom és ADHD-m


Utálom a gyerekeket a szívem legmélyéről és tudom, hogy soha a büdös életben nem szeretnék gyereket (a fent említett mentális betegségeim miatt), ezért ahogyan a koronavírus lecseng elmegyek egy urológushoz és megmondom neki, hogy szeretnék egy vazektómiát (ondóvezeték elkötése, végleges sterilizáció).


Ha sose szeretnél gyereket, akkor tudom ajánlani, hogy beszélj egy orvossal, aki életed végéig meddővé tenne. Így legalább többet nem kellene foglalkozz a menstruációs gondokkal.

2020. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 Drachen válasza:
91%

A felettem szóló úrnak üzenném:

Kis hazánkban csak 40 éves kor vagy 3 vér szerinti gyerek megléte után végeznek sterilizációt bárkin is.

A menstruációt a nőknél nem befolyásolja, hiszen se a méhet, se a petefészkeket nem érinti fizikálisan.

2020. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!