Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg én vagyok az önző,...

Tényleg én vagyok az önző, mert nem akarok a babát?

Figyelt kérdés

Rendszeresen fogamzásgátlót szedek. Már több éve. Volt egy betegségem sokat hánytam, ment a hasam stb. Az orvosom azt mondta, hogy valószínű emiatt sikerült teherbe esnem. Mert ugye a fogamzásgátló sem nyújt 100% védelmet, ilyen esetben meg főleg. 9 hetes terhes vagyok.

26 éves vagyok, 4 éve vagyunk együtt a párommal. 1 éve házasok. Mind a ketten dolgozunk. Normális életünk van.

Úgy jöttünk össze a párommal annak idején, hogy elmondtam neki, hogy nem szeretem a gyerekeket, én soha nem fogok szülni, ez ellen tenni is fogok. Mivel ő sem szeretett volna gyereket, így boldogan éltünk eddig. Most ugye kiderült a dolog, megbeszéltük, hogy elvetetjük. Mivel én az anyukámmal mindent megbeszélek elmondtam neki, hogy mi a helyzet velünk. Szerinte önző vagyok, simán feltudnánk nevelni. Mivel anyagilag, és minden szempontból a maximálisat megtudnánk neki adni. Én a mai napon beszéltem az orvosommal, intézzük a papírokat, és amit lehet túl akarok lenni rajta. Erre ma hazajön a párom, aki beszélt anyámmal, és most már ő úgy gondolja, hogy lehet hogy megtarthatnánk, mert 1 gyerek elfér, megtudunk neki adni mindent, és hogy igaza van anyámnak. Igen megtudnánk adni neki mindent, kivéve a szeretetet, törődést. Mióta az eszemet tudom, azóta tudom hogy én nem akarok gyereket, nem szeretem őket. Kerülöm is őket a mindennapokban. A boltban, tömegközlekedésen, utcán, nyaraláson, strandon stb.

Úgy érzem egyedül maradtam ezzel a döntéssel. Mivel amit 4 éve beszéltünk, és vallottunk hogy nem akarunk gyereket. Most egy anyai beszélgetés miatt, konkrétan a hátralévő életünket felborítaná a párom...


2020. ápr. 20. 17:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
76%

Miért gondolja minden vérmami azt,hogy az önzőség az kizárólag rossz lehet? Önző az, aki a saját dolgait helyezi előtérbe.

Ez még nem rossz, ez csak egy hozzáállás.


Másrészt, hagyjuk már ezt a fajfenntartás dolgot. Ha azért vállalok gyereket,hogy fennmaradjon a fajunk, akkor az nekem miért is jó? Mennyit is jótékonykodok most, azok számára, akiknek nem biztosított az élhető élet? Igen, akár önhibájukon kívül is? Ilyenkor is annyira önzetlen vagyok vajon? Na ezeket a kérdéseket tessék feltenni. Azt tegyük rendbe, ami most van, aztán majd rászabadíthatjuk az újabb generációkat a bolygóra.

2020. ápr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
70%

#42, csak emlékeztetnélek, az ember már egy ideje kiemelkedett az állatvilágból... meghaladta az animális szintet. ennek alapvető lépése, hogy több életfolyamat kontrollálására is rendelkezik eszközökkel. Ezek egyike az utódvállalás is, (meg bizony a vízhajtókat és a hashajtókat is ismerjük, tudjuk szabályozni a kiválasztást is, meg az emésztést is - szóval ez a példád se jött össze...)

Az evolúciója meg már jó ideje társadalmi szinten zajlik elsődlegesen, és nem biológiain.

Abban, meg, hogy az embernek "mi a dolga" egyetlen igazán illetékes van: önmaga.

2020. ápr. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
89%

Az önzőségre reagálnék.


Az nem önzőség, amikor valaki "elfelejti" szedni a tablettát, hogy megfoghassa a férfit a gyerekkel? Az nem önzőség, hogy így a gyerek sem szerető családba, hanem egy kényszerkapcsolatba érkezik?

Az nem önzőség, hogy pár ember csak azért vállal gyereket, mert neki nem sikerült valami az életben, és rajta keresztül akarja elérni? (Pl. nem jutott be orvosira => a gyereknek orvosnak KELL mennie)


A nem vállalás semmivel sem önzőbb, mint a vállalás.

2020. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
83%

"lemond arról, hogy teljesítse minden élőlény legalapvetőbb célját, a fajfenntartást"


Hogy mi van?? Ki vagy te, hogy eldöntsd kinek mi az alapvető célja az életében?! Atya ég, nem vagy normális. Mindenki saját maga dönti el, hogy milyen célt kíván véghez vinni az életében és milyet nem! Elég elszomorító, hogy 2020-at írunk és némelyek még mindig az állatok szintjén mozognak és az ösztöneik vezérlik..


"ha nem az önzésen alapulnak, akkor vajon min?"


Nem, nem önzősén alapul, ugyanis egy élete van mindenkinek és k*urvára nem önzés, ha azt úgy akarja élni, ahogy - most kapaszkodj - NEKI megfelel. De ugyanilyen alapon sokkal nagyobb önzés azért szülni, amiért az emberek 99,9%-a szül, az az: mert ÉN AKAROK gyereket, hogy NEKEM legyen akit tutujgatnom, hogy NEKEM legyen majd valakim idős koromban, aki rám nyitja azt a bizonyos ajtót ugyebár stb stb. Szóval elég vicces és szánalmas pont azt önzőnek nevezni, aki nem vállal gyereket.


" az anyukádnak azért van joga beleszólni"


Na-na-na, állj! Mi az, hogy joga van beleszólni??? A nagy büdös francokat, azt. Te melyik bolygón élsz egyébként? Elhiszem, hogy te nem tudtál anyuci szoknyájáról leszakadni, de elárul valamit: felnőtt ember NEM KÉR engedélyt, sem hozzájárulást a döntései végrehajtásához, hanem saját belátása szerint cselekszik! Anyukának a világon SEMMILYEN JOGA nincs a gyereke magánéletébe beleugatni, főleg nem szülésre kötelezni. Milyen elvetemült ember szül parancsra? Te tényleg visszamaradtál egy jó pár száz évvel az időben. Ideje kihúzni a fejed a hátsódból!


"A párodnak pedig azért lenne beleszólása"


Újabb tévedés, beleszólása nincs, véleménye lehet maximum, mivel nem ő kell kihordja, megszülje, majd évekig otthon maradnia vele. A nő viszi vásárra a bőrét, tehát innentől nem kérdés, hogy kié a kizárólagos döntés!


"de attól még nem a te tested"


TÉVEDÉS. Érdekelne pontosan kinek a testében nő az az embrió?? Kinek a testéből táplálkozik, fejlődik? Kinek a méhében?! Csak nem a nőében? Ja, hogy de, akkor innentől tárgytalan az összes többi "nincs jogod" baromság, ugyanis MINDEN JOGA megvan minden nőnek e Földön, hogy el döntse minek VAN és minek NINCS helye a méhében. Pont. Majd, ha nem kell a nő ahhoz, hogy 9 hónapig a méhében fejlődjön az embrió és nem neki kell megszülnie, na majd akkor lehet kapálózni, addig a nő dönt, ha fejre állsz akkor is.


" Ezért vagytok itt"


Újabb tévedés. Azért vagyok itt, mert anyum ÖNSZÁNTÁBÓL úgy döntött megszül és nem azért, mert olyan beteg az elméje, hogy a saját akaratát rám akarja erőszakolni. Továbbá még azért vagyok itt, hogy úgy éljem az életem, ahogy NEKEM megfelel. :)

2020. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
91%

#45 Figyelj, jogodban áll iszonyatosan ostobának és butának lenni, de ha egy jó tanácsot megfogadsz: ne reklámozzad már, mert már így is túlon-túl leégetted magad.

Milyen nem normális, IQ huszárnak jut eszébe az ürítést összehasonlítani a gyerekvállalással? Neked tényleg elmentek otthonról? Menj inkább kezeltesd magad a sok zöldség összehordása helyett. Ennél még egy 8 évesnek is több sütnivalója van. Az ürítés NEM döntés kérdése, így van felépítve az ember teste, a normális és egészséges élethez, szükség van pisilésre/kakilásra. És lehet neked ez újdonság lesz, de semmiféle kellemetlenséggel, felelősséggel, kockázattal, min. 18 évre szóló elköteleződöttséggel nem jár elmenni a WC-re, ellenben a gyerek szüléssel! Gondolkozzál már egy kicsit, mielőtt baromságokat hordass össze!

2020. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
10%

Mindenesetre kár azt hinnie a nősoviniszta társaságnak, hogy mindent IS ők dönthetnek el. A élet nem kizárólag rólam szól, nem minden úgy történik, ahogy én szeretném, és a testemben sem olyan folyamatok zajlanak, amilyet én szeretnék. Még annyit az én testem, , azt csinálok vele amit akarok témához, hogy már a 1 napos zigóta sem az anyja testének része, hiszen a génállománya jelentősen eltérő, tehát nem is lehet annak a része! Nem csak mantrázni kell az élet ellenes demagóg szövegeket, hanem néha körül kell nézni a nagyvilágban, hogy mi az élet valójában!

Megismétlem: a te tested is rajtad kívül álló okok miatt jött létre, és óriási tévedés azt hinni, hogy az életed a te kezedben van. Ha Istenben nem hiszel, talán a kamrában, vagy az evolúcióban igen. Mindegyik szép csendesen teszi a dolgát, ha tetszik, ha nem!

2020. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
82%

Neked pedig kedves agyilag zokni 68%-os, kár azt hinned, hogy TE vagy az, aki tudod a frankót és mindenkinek megmondhatod, hogy mi az élete célja és miért van ezen a Földön. Méretes baromságokat hordasz össze, érvelni nem tudsz, cserébe okoskodsz. Vagyis próbálsz. Remek párosítás.

Senki egy büdös szóval nem mondta, hogy mindent a nők döntenek el. Hallucinálsz vagy mi a franc bajod van?! MINDEN EMBERNEK alapvető, alkotmányos joga a teste feletti szabad önrendelkezés. Pont. Az, hogy valaki olyan sötét, hogy egy gyerekvállalást az ürítéshez és hasonló abszurd dolgokhoz hasonlítja, arra szavak nincsenek. Nonszensz. Miféle embernek kell a szájába rágni, hogy mindenki SAJÁT MAGA dönti el, akar-e gyereket vagy sem! Semmi belepofáznivalód nincs ebbe se neked, se senki másnak. Nem a te nyakadba szakad egy életre szóló, visszacsinálhatatlan, hatalmas felelősség, úgyhogy fel nem foghatom, hogy gondolhatod, hogy neked jogodban áll elszámoltatni mást. Ész megáll, de tényleg. Ha te akarsz, szüljél 20-at is akár, más magánéletéből és méhéből viszont másszál szépen ki, semmi keresnivalód ott. Ilyen egyszerű. Addig, amíg a nő testében fejlődik az embrió, ő általa képes táplálékot felvenni, növekedni, az ő testét használja 9 hónapig és ő neki kell irtózatos fájdalmak között egy gombnagyságú lyukon megszülnie, addig csak hallgass és ne kardoskodjál. Egy embrió az adott, konkrét nő nélkül ÉLETKÉPTELEN. Az abortusz pillanatában nincs se tudata, se fájdalmat nem érez és olyannyira fejletlen, hogy levegőt sem képes magától venni. Márpedig ez életfeltétel! Szóval hagyjuk a demagóg sületlenségeket, amik minden józan észt és tényt mellőznek. Te pedig sürgősen kezdj el tájékozódni, biológiát és egyebeket tanulni, mert a gondolkodásod megragadt egy 5 éves szintjén és akkor most szépen fogalmaztam és egyúttal megsértettem az 5 éveseket….

2020. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
75%
Fuuuh b*aszki, ez a 68%-os elég meredek..😅🤦🏼‍♀️ Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy sürgősen kezeltesd az agyadat, mert nem vagy normális. Teljesen el vagy tévedve, mintha valami másik bolygón élnél, egy olyanon, ahol a nőket két lábon járó inkubátornak tekintik, ahol a nők tulajdonképpen nem is emberek önálló akarattal, sokkal inkább tenyészkancaként funkcionálnak, akiknek nem lehet saját életük, saját döntéssel, hanem az állatias ösztönöknek élve orrba-szájba kölyköket kell szülniük. Irtó beteges. Normális, ép, egészséges embernek meg sem fordul a fejében önhatalmúlag megmondani, hogy kinek mit kéne véghezvinnie ezen a Földön és legfőképp eszébe nem jut szülésre kényszeríteni a nőket és kérdőre vonni, ha mégsem vállalnak pulyát. Van neked saját mehed?? Na foglalkozzal szépen azzal és sürgősen szállj ki máséból!!!
2020. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
90%

Anyám azért akart gyereket, hogy neki legyen. Nem azért, hogy még 100 év múlva is fennmaradjon a génállomány. Szerintem nem is érdekli, hogy mi lesz 100 év múlva. Ő úgy döntött, ahogy szerette volna alakítani az életet.


Én is úgy döntök, ahogy az életemet szeretném alakítani: nem vállalok.

2020. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
76%

"Ha Istenben nem hiszel, talán a kamrában, vagy az evolúcióban igen. Mindegyik szép csendesen teszi a dolgát, ha tetszik, ha nem!" - a kaMRában abszolút hiszek, főleg, ha vann benne meggykompót is:)

Egyébként totál tévedésben élsz, a dolgát azt mindig az EMBER teszi. Ahhoz, hogy az evolúció működjön akárhogy is, ahhoz az embereknek kell dolgokat tenni vagy nem tenni. Ahhoz, hogy a kaMRában legyen befőtt, ahhoz is...:))

Ez meg az abszolút blődli "#39. Bár azt gondold, hogy neked nem célod a fajfenntartás, ettől az még ez nem lesz igaz, téged sajnos félre vezettek." - miért, szerinted ki tudja nálam jobban, hogy nekem mik a céljaim??? És ugyan ki vezetne ebben félre? Gondolod, hogy egyáltalán foglalkozom olyannal, aki azzal talál meg, hogy ő jobban tudja, hogy mi jó nekem, mint én magam? Ennél még az örökmozgó feltalálása is több sansz van...

2020. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!