Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg én vagyok az önző,...

Tényleg én vagyok az önző, mert nem akarok a babát?

Figyelt kérdés

Rendszeresen fogamzásgátlót szedek. Már több éve. Volt egy betegségem sokat hánytam, ment a hasam stb. Az orvosom azt mondta, hogy valószínű emiatt sikerült teherbe esnem. Mert ugye a fogamzásgátló sem nyújt 100% védelmet, ilyen esetben meg főleg. 9 hetes terhes vagyok.

26 éves vagyok, 4 éve vagyunk együtt a párommal. 1 éve házasok. Mind a ketten dolgozunk. Normális életünk van.

Úgy jöttünk össze a párommal annak idején, hogy elmondtam neki, hogy nem szeretem a gyerekeket, én soha nem fogok szülni, ez ellen tenni is fogok. Mivel ő sem szeretett volna gyereket, így boldogan éltünk eddig. Most ugye kiderült a dolog, megbeszéltük, hogy elvetetjük. Mivel én az anyukámmal mindent megbeszélek elmondtam neki, hogy mi a helyzet velünk. Szerinte önző vagyok, simán feltudnánk nevelni. Mivel anyagilag, és minden szempontból a maximálisat megtudnánk neki adni. Én a mai napon beszéltem az orvosommal, intézzük a papírokat, és amit lehet túl akarok lenni rajta. Erre ma hazajön a párom, aki beszélt anyámmal, és most már ő úgy gondolja, hogy lehet hogy megtarthatnánk, mert 1 gyerek elfér, megtudunk neki adni mindent, és hogy igaza van anyámnak. Igen megtudnánk adni neki mindent, kivéve a szeretetet, törődést. Mióta az eszemet tudom, azóta tudom hogy én nem akarok gyereket, nem szeretem őket. Kerülöm is őket a mindennapokban. A boltban, tömegközlekedésen, utcán, nyaraláson, strandon stb.

Úgy érzem egyedül maradtam ezzel a döntéssel. Mivel amit 4 éve beszéltünk, és vallottunk hogy nem akarunk gyereket. Most egy anyai beszélgetés miatt, konkrétan a hátralévő életünket felborítaná a párom...


2020. ápr. 20. 17:58
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
79%

#60 Szlovákiában elérhető a műtét.

Kérdező, nézz fel a Gyermekmentes Övezet oldalra, ott mindent leírnak.

2020. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim válasza:
83%

#59-es vagyok és a #60-as kommentnek címezem ezt a válaszomat:


Köszönöm a válaszát!


Hollandiában lakom életvitelszerűen, ott ha az ember betölti a 30. életévét, akkor elköttetheti az ondóvezetékét, vagy ha a háziorvos engedélyezi, akkor korábban is elvégezhető a műtét. Anyunál a 3. gyerek után elvégezték a műtétet, hogy soha többet ne legyen neki gyereke, azóta nem menstruál.

2020. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 Drachen válasza:
100%

#61

Igen, tudom. :)


#62

Bocsánat, nem tudtam hogy honnan írsz

Ha az édesanyádnak a sterilizáció óta nincs ciklusa, és nincs változó korban se akkor ott vagy a méhét (is) kivették, vagy valamit nagyon elbaltáztak,mert hivatalosan nem lenne szabad, hogy ilyen hatása legyen. :S

2020. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:
Ma reggel túlestem a beavatkozáson. Megnyugvást, és örömöt érzek, hogy végre túl vagyok ezen az egészen.
2020. ápr. 27. 18:02
 65/67 anonim ***** válasza:
67%

#64 Örülök neked, kérdező. :)


Most már szabad vagy.

2020. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
74%

Utólagos tippként:

Válts fogamzásgátlót.

Én egy valószínűleg romlott koktél miatt lettem terhes (csajbuli volt, berúgtunk, és csak az mutatott hasonló tüneteket, aki ivott X koktélt)

Végül szülés után Nuvaringre váltottam, mert nem befolyásolja az emésztés a felszívódását. (Közben laktóz-intolerancia alakult ki nálam, szóval létfontosságú volt a váltás)

4+4 éve hiba nélkül működik. (Tervezett második terhesség, első hónapban összejött a kisebbik)

2020. máj. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem akarod, vetesd el, ettől önző nem leszel. Eddig se akartál, ezt mindenki maga dönti el. Mivel itthon nincs lehetőség ilyen esetben elköttetni magad, javaslom a maximális felelősségteljességet és tudatosságot. Pl. ha hány/megy a hasad nem szívódik fel a tabi, bizonyos gyógyszerek is gyengítik a hatását, ha kimarad 1-2 nap az is. Javaslom a tapaszos vagy injekciós formát, a tablettához nagyobb fegyelem és odafigyelés kell.
2020. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!