Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a helyes út, mit tennél a...

Mi a helyes út, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 gyermek édesanyja vagyok. Mindegyik tervezett, nem véletlen gyümölcs.

Sosem voltunk még ilyen helyzetben.

Együttlét közben kiszakadt az óvszer. Másnap azonnal irattam esemény utáni tablettát, délután 1kor be is vettem. De sajnos nem segített, pozitívat teszteltem. Számomra kérdés sem volt, ha már így alakult, nyilván megszerettem volna tartani amit a párommal közöltem is de kezdettől fogva ő a másik iranyba hajlott.

Nem terveztünk már gyermeket, 3 szobánk van, mar igy is kinottuk magunkat. De nagyon faj a lelkemnek a gondolat is, hogy elvegyek egy kis életet..

Sok minden ok mellette es ellene szól.. Gondolok itt az egyre nehezebb anyagi létre, a covidra.. Voltam orvosnal aki megallapitotta a terhesseget es inditvanyoztuk a terhesség megszakítást, de en ezt magamban még mindig nem tudtam lerendezni.. Nagyon nehéz. 3 gyermek.. Igy is sokszor nehéz velük de ugyanakkor annyira jó gyerekek.. De azért elfaradtam már.. Meg egy gyerkőc? A mai világba.. Őszintén.. Te mit tennél?



2021. ápr. 9. 08:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
46%
Még anyagilag sem tudjátok biztosítani a gyerek jövőjét, tehát a legalapabb dolog sincs meg. Nem kérdés, hogy nem szabad megtartani
2021. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
51%

ÉN bizonyosan elvetetném, de én nem te vagyok...

próbálom magam beleképzelni a lelkivilágodba, és azt mondom: vegyétek fel egy szervezettel a kapcsolatot, és születéskor nyiltan adjátok örökbe.

2021. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
26%
előző vagyok: ha meggondoljátok magatokat, még az utolsó pillanatban is lemondhatjátok.
2021. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, azt ugye tudod, hogy a 4. gyerekkel már általában nem emelkedik a tartásdíj, az ugye max a fizetés 50%-a.
2021. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
72%

Én azonnal elvetetném az biztos. Nem is kérdés. Sise tartanám meg, ha a férjem nem akarja. De igaz az is, hogy én magam sem akarok, egyáltalán nem akarok gyereket. Egyet sem. Soha! Rengeteg macera, még több anyagi teher satöbbi. Így is nehéz a megélhetés a covid óta. Meg amúgy se lenne pénz egy gyerek eltartására, az rengeteg kiadás hosszú évekig.

Legközelebb mindketten külön- külön is védekezzetek. Elég nagy felelőtlenség volt ez így, ha már nem akartok gyereket.

Nem kell bűntudatot érezned, nem csinálsz semmi rosszat a műtéttel, az még messze nem gyerek, csak egy teljesen fejletlen, életképtelen sejthalmaz. Csak hibáztatok mindketten, és most ennek te viseled a következményeit. Ezért még nem kell tönkretennetek az életeteket egy olyan leendő gyerek vállalásával akit nem szántatok erre a világra, csak baleset eredménye. Ebben a járványos időszakban amúgy is felelőtlenség lenne. Nem látni a végét sajnos ennek sem. Ki tudja meddig lesznek még éves szinten 6-8 hónapra munkahelybezárások, lezárások, korlátozások...

2021. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
30%

Én megértelek. Ha elveteted és te nem akarod igazán az abortuszt, akkor az az életed hátralevő részére kihathat. Oké, a férjed nem akarja. Írják itt hogy legyél rá tekintettel. És ő tekintettel van rád? Ő végiggondolja, hogy neked ez milyen lesz utána? Éppen most írt ki valaki egy kérdést, hogy még 5 év múltán is bántja az abortusz. 5 év... belegondolni is szörnyű!


Legyél önző! Mert este, amikor magadra maradsz majd a gondolataiddal, te is tudni fogod, hogy a döntés a tiéd volt, senki másé! Mert ha az egész világ is ellene van, de te akarod, akkor megszületik.


(A férjed meg lehet csak meg van ijedve, pánikol.)

2021. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
67%
#16 "Legyél önző!" - én a férfit bíztatnám ugyanerre... ne hagyja, hogy a családi életét, a párkapcsolatát egy embrió tönkretegye... azt ugyanis soha nem fogja tudni megbocsájtani, ha a párja elé, a kapcsolatuk elé helyez egy fejletlen embriót. Tapasztalatból mondom.
2021. ápr. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
13%
17-es, a férj párkapcsolatát és családi életét nem a magzat tenné tönkre, hanem ő maga. Ha ő azt mondaná (szívvel-lélekkel, nem kényszerből), hogy tartsák meg a babát, ahol 3 gyereknek van hely és ennivaló, ott a negyediknek is lesz, nos ebben az esetben semmiféle károsodást nem szenved párkapcsolata és családi élete. Akkor mehet rá, ha ő belelovalja magát a "nem"-be, és a felesége mégis megtartja. A férjnek kéne átkapcsolnia a fejében egy gombot, és nem a feleségét kényszerítenie arra, ami ellen tiltakozik a lelke.
2021. ápr. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
80%
#18 "Ha ő azt mondaná (szívvel-lélekkel, nem kényszerből), hogy tartsák meg a babát, ahol 3 gyereknek van hely és ennivaló, ott a negyediknek is lesz, nos ebben az esetben semmiféle károsodást nem szenved párkapcsolata és családi élete." - azt hiszem, te alaposan el vagy tájolva... tudod, egy csecsemő/gyerek az nem egy kép a falon, amit csak tudomásul kell venni, hogy ott lóg, az folyamatos áldozathozatalt kíván a szüleitől. Ez a felállás sokkal inkább fordítva igaz, a nő az, akinek csak tudomásul kell vennie az abortuszt - hogy idézzelek: "(szívvel-lélekkel, nem kényszerből)" - az ugyanis tényleg egy egyszeri alkalom, nem ró rá semmiféle újabb kötelezettséget és felelősséget évtizedekre - szemben egy megszületett gyerekkel. A férfit ugyanis senki sem fogja kárpótolni semmi módon mindazért, amit veszít az általa nem kívánt gyerek megszületésén... Mint említettem, tapasztalatból mondom.
2021. ápr. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
59%

#18 igaz, de ha a ferj megsem kapcsol at, a kerdezo neggyel sem hazassagban, sem elvaltan nem bir el. Igenis van az a gyerekszam, ami mellett valaki, fokent a ferfiak ugy erzik h megfulladnak hogy vege az eletuknek es barhol szivesebben lennenek mint otthon.(Ezt legutobb haromgyerekes baratom erositette meg, ahol masodikat akartak es ikrek lettek, ugy h apuka a munkaja miatt atlagnal is sokkal tobbet van otthontol tavol).


Es akkor ki sziv a 4gyerekkel? A no.


En voltam egyedulallo kettovel 2evig (ebbol kicsi ujszulott volt), pokol. Megsinyli a nagy, megsinyli az anya fizikuma, na most ezt gondoljuk vegig neggyel. Logisztika, figyelem megosztasa, anyagiak stb. Ezert irtam a kommentemben valahol az elejen hogy ide 100%ban egy tamogato apa kell, 2 felnott, hogy menjenek a napok. Valoszinuleg a Kerdezo ferje is vegiggondolta/ja ezt es ennek tukreben dont h birja vagy sem. Belekenyszeriteni valamibe amit nem akar, plane ami a kov 20evet erinti es aztan meg valoszinuleg az egyetemi oktatas koltsege miatt tovabb is, nem okos. Pont a ket felnott egyseget assa ala, akik ezt ketten meg tudnak csinalni.


Ugyanakkor 3 gyerek anyjakent de akar eggyel is, mi anyak igenis erezzuk mar hogy az nem csak egy sejtcsomo hanem ugyanolyan kis szep es izgaga szeretetcsomag lesz/lehet mint a tobbi, akik mar itt vannak velunk. Igy indul az elet.

Ezert rohogtem amikor a gyermektelen hozzaszolo frocsogott h ugyan mar ne legyen lelkiismeretfurdalasa, az nem gyerek meg. Teljesen normalis erzes h ezt nem lehet csak ugy leseperni az asztalrol h nabumm egy egynapos kis nogyogyaszati mutetecske, holnapra elfelejtjuk.

Kemeny dolog es sajnalom Kerdezo h igy alakult. Remelem a mindkettotoknek megfelelo dontest hozzatok.

2021. ápr. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!