Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a helyes út, mit tennél a...

Mi a helyes út, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 gyermek édesanyja vagyok. Mindegyik tervezett, nem véletlen gyümölcs.

Sosem voltunk még ilyen helyzetben.

Együttlét közben kiszakadt az óvszer. Másnap azonnal irattam esemény utáni tablettát, délután 1kor be is vettem. De sajnos nem segített, pozitívat teszteltem. Számomra kérdés sem volt, ha már így alakult, nyilván megszerettem volna tartani amit a párommal közöltem is de kezdettől fogva ő a másik iranyba hajlott.

Nem terveztünk már gyermeket, 3 szobánk van, mar igy is kinottuk magunkat. De nagyon faj a lelkemnek a gondolat is, hogy elvegyek egy kis életet..

Sok minden ok mellette es ellene szól.. Gondolok itt az egyre nehezebb anyagi létre, a covidra.. Voltam orvosnal aki megallapitotta a terhesseget es inditvanyoztuk a terhesség megszakítást, de en ezt magamban még mindig nem tudtam lerendezni.. Nagyon nehéz. 3 gyermek.. Igy is sokszor nehéz velük de ugyanakkor annyira jó gyerekek.. De azért elfaradtam már.. Meg egy gyerkőc? A mai világba.. Őszintén.. Te mit tennél?



2021. ápr. 9. 08:03
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
63%

Annyira jó, hogy itt mindenki tudja, hogy a kérdrzőnek milyen lehetőségei vannak.🤦🏼‍♀️

(Pl honnan veszitek hogy egy esetleges válás esetén az apa nem segítene a gyerekek körül, ez miért evidens? Vagy honnan tudod, hogy nincsenek nagyszülők, testvérek, barátok? Meg egyáltalán ez a válás dolog is. Szinte tényként közlitek, hogy a 4. gyerek=válás)


Senki nem ismeri annyira a helyzeteket, mint te kérdező. Te ismered magad (fel tudnás dolgozni?), a párod (tényleg olyan, aki elhagyna 4 gyerekkel?), az anyagi helyzeteteket (nem tudnátok biztosan vállalni?).


Van jó döntés! Csak meg kell találnod. Ne siess! Ez az egy fontos.

2021. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
44%
#21 "honnan veszitek hogy egy esetleges válás esetén az apa nem segítene a gyerekek körül, ez miért evidens?" - tudod, a helyzet az, hogy az apa ilyenkor egy - az eredetinél szerintem sokkal nehezebb - döntés meghozatalára kényszerül... nevezetesen, hogy mi a jobb? Ha eltávolodik az egész családtól - tehát a közösen vállalt gyerekektől is - vagy ha csak az általa nem kívántat diszkriminálja. Ami persze nem addig xar, amíg az csecsemő, hanem majd ha felfogja a testvéreivel együtt, hogy őt miért nem viszi sehova, miért nem foglalkozik vele, miért nem kell neki... én pl. diszkriminálni nem tudnék lelkileg, tehát az elsőt választottam anno.
2021. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
26%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám. Ez nem feltétlenül jelentené a pároddal a kapcsolatotok végét. Nagyon fontos az, hogy számodra kérdés sem volt a baba megtartása. Ez a Te döntésed, nem a párodé. Nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, de a soraid alapján megbánnád az abortuszt. Minden jót kívánok! :)
2021. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
68%
"Ez nem feltétlenül jelentené a pároddal a kapcsolatotok végét." - valóban, csak a párja életének a tönkretételét adott esetben... de valóban, a férfiak jó része inkább becsicskul az ilyen helyzetbe, mint hogy feladva a kényelmét újra megkeresse a boldogságot saját magának.
2021. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%

(Pl honnan veszitek hogy egy esetleges válás esetén az apa nem segítene a gyerekek körül, ez miért evidens? Vagy honnan tudod, hogy nincsenek nagyszülők, testvérek, barátok? Meg egyáltalán ez a válás dolog is. Szinte tényként közlitek, hogy a 4. gyerek=válás)


Nem azt irtam h valas hanem h HA valas, akkor bizony apuka nem lesz ott minden este furdetesnel sem reggel levezenyelni a suliba/ovibamenetelt. Jobb fej apukak nem csak kethetente hetvegen foglalkoznak a gyerekekkel hanem hetkozben is, de onnantol h nem ott alszik, sosem tud annyit beleadni mint ha egyutt elnenek. A nagyszulok baratok uez a kategoria. Milyen baratsag, milyen rokoni kapcsolat az, amikor rajuk lőcsölök par gyereket? Nagyszulok kozul is sokan dolgoznak, sokuknak sok(k) a hetvegi par oranal tobb unokazas. Nem nekik szulunk jo esetben, en erre nem apellalnek.

Es akkor jon a kov bokkeno, apuka uj parja. Van ahol elmarja a parjat a regi csaladjatol es akkor megint oda lyukadunk ki h anyuka nevel 4et...

2021. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudjátok, hogy nem az abortusz hozná el a párkapcsolat végét? Ha a kérdező kezdi majd el okolni idővel a párját amiért nem támogatta a baba megtartásában. Mert ez legalább olyan esélyes mint az hogy a férj hagyja ott.
2021. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Siman benne van. Ezert irtam h nagyon nem egyszeru:(
2021. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
80%
#26, na ya, csak az már a Kérdező döntése lenne, nem a férjéé. Másfelől azon valószínűleg jóval kevésbé szívnának a meglévő gyerekek, és ugye eleve nem 4-en, hanem csak hárman. Amellett a Kérdezőnek is könnyebb lenne 3 gyerekkel egyedül maradni, mint néggyel.
2021. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
75%
(folyt) ja, és persze nem kerülne bele az apa egy olyan döntési kényszerbe, mint amit már leírtam a #22-ben... semmi nem gátolná tehát, hogy továbbra is törődjön a gyerekekkel...
2021. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
14%

29-es miféle döntési kényszerbe kerül az apa?

Szeretnie kéne a negyediket is és a feleségével együtt maradnia, hatalmas kényszer, valóban.

Többen írták, hogy az anyára hárul a nagyobb teher egy további gyerek születésével - és ez így is van. Épp ezért, ha ő megtartaná, akkor a másik ellenkezése sokkal kevésbé korrekt, mintha fordítva lennének. És az abortusz is elsősorban a nő számára jelent testi-lelki megrázkódtatást. Ezt is figyelembe kéne vennie a férjének.

2021. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!