Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a helyes út, mit tennél a...

Mi a helyes út, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 gyermek édesanyja vagyok. Mindegyik tervezett, nem véletlen gyümölcs.

Sosem voltunk még ilyen helyzetben.

Együttlét közben kiszakadt az óvszer. Másnap azonnal irattam esemény utáni tablettát, délután 1kor be is vettem. De sajnos nem segített, pozitívat teszteltem. Számomra kérdés sem volt, ha már így alakult, nyilván megszerettem volna tartani amit a párommal közöltem is de kezdettől fogva ő a másik iranyba hajlott.

Nem terveztünk már gyermeket, 3 szobánk van, mar igy is kinottuk magunkat. De nagyon faj a lelkemnek a gondolat is, hogy elvegyek egy kis életet..

Sok minden ok mellette es ellene szól.. Gondolok itt az egyre nehezebb anyagi létre, a covidra.. Voltam orvosnal aki megallapitotta a terhesseget es inditvanyoztuk a terhesség megszakítást, de en ezt magamban még mindig nem tudtam lerendezni.. Nagyon nehéz. 3 gyermek.. Igy is sokszor nehéz velük de ugyanakkor annyira jó gyerekek.. De azért elfaradtam már.. Meg egy gyerkőc? A mai világba.. Őszintén.. Te mit tennél?



2021. ápr. 9. 08:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
33%
Őszintén? Úgy gondolom, nem mi vagyunk az élet urai. Inkább azon izgulnék, hogy egészséges legyen. Pár évem alatt megtanultam értékelni az életet, 6 gyermekünk van. Mindegyik egy csoda, a legnagyobb 18 èves lesz. Egy pillanat volt az egész. A semmibe vesztek a napi problémák, küzdelmek, pedig voltak! De az, hogy az édesanyjuk lehetek, a legnagyobb ajándék az életemben. Ha a férjem abortuszra küldene, nem tudnék többet ránézni sem. Nem vagyunk egyformák persze. Én nem vetetném el.
2021. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
71%
"Szeretnie kéne a negyediket is és a feleségével együtt maradnia, hatalmas kényszer, valóban" - valóban, az úgy megy, hogy akit a hátad közepére sem kívánsz, azt parancsszóra szeretni kezded... és nyilván, szerinted nem nagy áldozat, hogy valaki az egyetlen életét úgy élje le, hogy oda járjon haza, ahol nem érzi jól magát... gondolkodni szoktál, úgy egyébként? Tudod mit mondok? Hogy milliószor inkább egy szeretőt, mint egy nem kívánt gyereket... a szeretőt ugyanis nem kell eltartani, nem várja el tőled semmiféle félbolond, hogy szeresd, és azt se, hogy ne válj el miatta.
2021. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Anyagilag jól megvagyunk. A párom sem hagyna el, akkor sem lenne harag ha én dontenek es a baba mellett. Ez biztos. Es szeretné is, ezbis biztos. De még is ugy érzem ebben egyedül nem dönthetek.. Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 11. 19:30
 34/43 anonim ***** válasza:
82%

31

Jesszus, komolyan mondod, hogy HAT gyereket szültél?!

Mazochista...

2021. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
68%
Vagy lehet hogy te sem akarod, csak a párodra hivatkozol?
2021. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Ha párom is támogat ráadásul, megtartanám, ez nem kérdés. Azt hiszem, gyerekholmit nem kell kölcsönkérnetek, de ez mellékes. Nem számít, ha picit szűkös a hely, ha szerető család van. Én is anya vagyok, a nagyobbik gyerekem tud már segíteni a pici körül, nem az van, mint az elején, hogy totál tapasztalatlan vagyok. Hajrá! Jó lesz ez..
2021. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Ha én nem akarnám és a páromra hivatkoznek, a kérdésem felesleges lenne és nem írtam volna ki :)

Tegnap voltam a vedononel ahova ilyenkor kötelezőenenni kell.

Azt kérdezte, mi kellene ahhoz, hogy megtartsam a babát.

Azt válaszoltam, hogy a párom kerek perec őszintén mondja, hogy látom, hogy mennyire szeretnéd, tartsuk meg

.

Tegnap miután kilelkiztem maga neki, mondtam, hogy en is tudom, hogy már sokan vagyunk es en is elfaradtam már.. De nem tudom, ha most ilyen gyotrodesbe vagyok, mi lesz azután amikor megteszem.. Nem tudom..

Ez borzasztóan nehéz.. Tényleg..

2021. ápr. 14. 07:37
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

Van egy nagyon jó film, minden benne van.


[link]


NEM TERVEZETT


(UNPLANNED)


Igaz történet Abby Johnson életéről, aki egy abortuszklinikán dolgozott, míg egy nap személyesen is tanúja volt egy műtétnek, ami mindent megváltoztatott.

2021. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
#38, tényleg jó ötletnek tartod a Kérdező gyötrődését növelni??? Nem vagy normális...
2021. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Instant karma... a link 404-re visz:)
2021. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!