Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ikrekkel lettem terhes de már...

Ikrekkel lettem terhes de már van egy 2 éves fiam mit csináljak?

Figyelt kérdés
Akartunk második gyereket de teljesen bepánikoltam mikor megtudtam, hogy ikrek. Semmi segítségem nem lenne, nagyszülők se tudnak segíteni, max hétvégén, férjem rengeteget dolgozik. 7 hetes vagyok, ráadásul dolgozni se tudok mert folyamatosan hányok.

#Ikrek, gyerekvállalás,
2021. máj. 9. 12:29
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
65%

Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a kistesó, akkor számításba vettük, hogy ikrek is lehetnek. Általában ezzel a gondolttal mindenki eljátszik. Nem értem mi a gond. A segítség hiánya? A 2 éves fiad ovis lesz, az már nagy segítség lesz.


Ha azt írod hármas vagy több ikrek, akkor megértem. De így?


De itt egy cikk. Válaszd ki melyik éljen.


[link]

2021. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Először is, ne pánikolj. Másodszor, megesik, hogy az ikrek egyike a 12. hétig felszívódik...


A segítség téma... Ha már csak annyit tudnak a nagyszülők eleinte segíteni, hogy megfőznek előre, már azzal sokat könnyítenek. Ha a férjed csak elmosogat, bevásárol, az is hatalmas segítség. Mivel van már egy gyereked, van tapasztalatod is, tapasztaltad, milyen egy kisbabával.


Lépj be a FB-on az Ikres Anyukák csoportba, meg fogsz nyugodni, és örülni fogsz, hogy ikreid lesznek! 😊


Egy szintén ikres kismama 😊

2021. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
85%

Ezektől a kérdésektől én is kivagyok. Most komolyan vadidegenekkel szavaztatod meg, hogy elvetesd-e a gyerekeidet? És ha mi úgy szavazunk, hogy igen, akkor szaladsz az abortuszra, ha meg nem, akkor megszülőd őket vidáman?

Értem én, hogy megijedtél és tanácstalan vagy, de ha mondjuk úgy tennéd fel a kérdést, hogy várod olyanok válaszát, akiknek egy nagytesó mellé ikrek születtek, és a tapasztalatok olvasása után végiggondolod, kell-e ez neked, az még érthető is. De ezt így???

Én amúgy nem vagyok híve a nagyon nyomós ok nélküli abortusznak - és nálam a te eseted bőven nem az -, de ez privát vélemény.

2021. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem ezt a "semmi segítség" dolgot. Most lényegében kinek szülsz? Magadnak vagy nagyszülőknek?

Vagy csak úgy lehet gyereket vállalni ha valaki folyton pesztrálja az egyiket? 🤨

Ne haragudj, komolyan nem értem.

3 gyermekem van, férj hétfőtől vasárnapig dolgozik,még is mindent megtudok oldani 🤷‍♀️ pedig nem csak háztartás van,meg ovi.

2021. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
81%
Én nem értem. Gyereket akartál, nem tudtad, hogy ikrek is lehetnek? Vagy ez ilyen kezdeti döbbenet kérdés?
2021. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
68%
Örülj neki, más ölne érte.
2021. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
67%
Azért anyák gyöngye. Segítség nem lenne, de azért kell 2. kölyök, de kiderült hogy ikrek rögtön beszart. Egy gyerekkel könnyebb lenne a helyzet? Komolyan nem értem az embereket de tényleg. Vagy az ilyenek úgy szülnek, hogy "majd lesz valahogy" , vagy rí egyet FB-n és a sok marha összedobja nekik a pénzt pelusra, kajára, stb? Tényleg érdekelne.
2021. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
23%

17es valaszolonak


Nekem a volt baratnom augusztusban tolti a 21et,de mar terhes es lassan jon a baba. Most gondolkodnak a parjaval(30),hogy alberletbe koltoznek. A csaj kasszas,mig a pasi szalag mellett dolgozik. Igy sem sok ertelme volt bevallalni a gyereket,de megis belementek..az emberek sajnos nem gondolkodnak es az anyagi

biztonsag elott vallalnak gyereket,aztan meg neznek mint boci az uj kapura

2021. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
31%
Főbérlők 80%-a nem fogja nekik kiadni, mert félnek hogy a kölyök miatt nem tudja majd kirúgni őket ha nem fizetnének, mert sajnos gyakran előfordul az ilyeneknél, aztán a gyereket tartják pajzsként maguk elé. De gáz ez..... #17.
2021. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
79%

Érthető a kezdeti pánik, de azért emiatt elvetetni a tervezett gyereket, kicsit durva lenne. Egyébként se biztos, hogy mindkettő megmarad.

Mit csinálj? Szokd a gondolatot és neveld fel a gyerekeidet, akár 2, akár 3 lesz. Amúgy nem te vagy az első a történelemben, aki ikrekkel lett terhes. Benne volt a pakliban, akkor is, ha kicsi volt rá az esély. Felnőtt ember ezzel általában tisztában van.

2021. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!