Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ikrekkel lettem terhes de már...

Ikrekkel lettem terhes de már van egy 2 éves fiam mit csináljak?

Figyelt kérdés
Akartunk második gyereket de teljesen bepánikoltam mikor megtudtam, hogy ikrek. Semmi segítségem nem lenne, nagyszülők se tudnak segíteni, max hétvégén, férjem rengeteget dolgozik. 7 hetes vagyok, ráadásul dolgozni se tudok mert folyamatosan hányok.

#Ikrek, gyerekvállalás,
2021. máj. 9. 12:29
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok azért az eddigi 19 válaszoló közül kinek van 3 gyereke. Akinek 3 vagy több van annak köszönöm a válaszát, tapasztalatát. Várom további 3 gyerekesek válaszát, tapasztalatokat!
2021. máj. 9. 13:58
 22/52 anonim ***** válasza:
98%
Bocs, de a kérdésben nem írtad, hogy csak 3 gyerekesek válaszolhatnak.
2021. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de akinek nincs gyereke vagy csak épp 1 azért nem ugyanaz mint a 3.
2021. máj. 9. 14:01
 24/52 anonim ***** válasza:
92%

Három gyerekünk van. Mindegyiknél végigvettünk minden eshetőséget: mi van ha az első hónapoktól feküdnöm kell, (nem csak a fizetés esik ki, de a mindennapi életben is változás van), mi teszünk, ha ikrek, miből élünk meg, ha betegen születik, és nem tudok évekig dolgozni, hogyan oldjuk meg, ha fejlesztésre szorul a születése után.

Megterveztük, mekkora összegből élünk a gyerekek után, nemcsak az első évet, mikor megyek vissza dolgozni az első, második, harmadik után, kapok-e részmunkaidős állást és meddig, ha már háromról kell gondoskodni.

Elhiszem, hogy az ikrek gondolatát hirtelen nehéz feldolgozni, de tessék hozzászokni, és felnőttként cselekedni.

A döntés a tiéd és a férjedé. Apropó, férj, ő mit szól a te ötletedhez?

2021. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
72%
Látom, ha nem tetszik egy hozzászólás, törölteted :) szánalmas
2021. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak. #3 és #8 voltam
2021. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
87%

3 gyerekem van, eszem ágában nem lenne elvetetni tervezett gyereket, csak mert többen vannak, de azt is bevallom, hogy NAGYON örültem neki mindhárom alkalommal, hogy egyedül vannak.

Én tökre megértem, hogy pánikot kaptál elsőre, az ikrek miatt én is megijedtem volna, de önmagában a 3 gyerekben semmi rémületes nincsen. Most őszintén, 2 vagy 3, mi az a hatalmas különbség, ami miatt pánikolni kéne? És igen, ha a harmadikból lett volna harmadik meg negyedik, akkor is megtartottam volna.

2021. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
93%

Akkor én mit mondjak? Amikor eldöntöttük, hogy legyen baba, belevágtunk. Kiderült 3-as ikrek. Én szó szerint padlót fogtam, ahogy a férjem is. Segítségünk nem volt, csak mi ketten. Amikor 7 hónapos lettem a férjem egy nap elém állt, hogy őt megriasztotta, hogy egyszerre 3 csecsemő lesz, ő ezt nem akarja, neki ez nem fog menni. Időt sem adott magának, elköltözött, majd a válópert is beadta. Egyedül maradtam. Augusztusban születtek az ikrek ( 2 fiú, 1 lány). Egyedül voltam velük, de mégis volt segítségem. Szomszédok sokat segítettek, még ma is úgy tekintenek a srácokra mintha még mindig olyan pirinyók lennének. Kollégáim is sokat segítettek. Ma már 19 évesek.

Az ember mindig tud megoldást találni.

2021. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
71%
Én meg azt nem értem, hogy minek vagytok házasok, meg minek vállaltok gyereket, amikor csak magadnak szülöd, mert a férjed sosincs otthon? Inkább ez a ciki, nektek nem kellett volna második gyerek, mert 1 van és azzal sem foglalkozik az apja. Jó, tudom, tudom, egyébként csodálatos apa. Jaj, de idióta vagy, kérdező.
2021. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
33%
Ha már előre tudod, hogy nem tudod biztosítani a megfelelő életminőséget, akkor el kell vetetni. Le lehet pontozni, de inkább abortusz, mint olyan gyerek megszülése, aki nem kapja meg a megfelelő gondoskodást.
2021. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!