Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/203 anonim ***** válasza:
64%

És szidja itt a többség a romákat. Nagy egzisztencia és felcsináltatod magad egy családos emberrel,mindeközben visszaigazolásra vársz idegenektől hogy milyen fasza csaj vagy.

Tudod mit, azt kívánom tartsd meg, és derüljön ki a házasságtörés a férfi családjában. A te szüleid pedig szégyenkezzenek egy életen át.

Megérdemelnéd hogy a hapsi felesége jól pofán b@sszon

2021. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/203 anonim ***** válasza:
6%
Isteni szerencse, hogy ti soha nem követtetek el nagy hibát, és ezután sem fogtok egész hátralévő életetekben. :)
2021. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/203 anonim ***** válasza:
75%
Ezt senki sem mondta. Értelmes érved nincs? Mert a szurkálódásra senki sem kíváncsi. Nem a kisbaba a drága. Ebbe nem gondol bele senki. De majd legfeljebb neki nem lesz az, ami az osztálytársaknak. Hiszen úgyis csak egy hiba. Kva nagy.
2021. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/203 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj, de addig nem tudok veled vitázni, amig komolyan azt hiszed, hogy majd pont egy orvos családban fog nélkülözni a gyerek. Az eleje baromi nehéz lesz igen. De utána a kérdezőnél is egyenesbe jönnek a dolgok. Ráadásul valószínűleg a kérdező sem marad örök életére egyedül.
2021. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/203 anonim ***** válasza:
21%
Ahol a nagyszülők zsebből kipengetnek a lányuknak egy komplett albétletárat rezsivel plusz költőpénzt minden hónapban... úgy, hogy nincsenek is jó viszonyban...Mi lenne ha jó viszonyban lennének. gondolkozzatok már basszus.
2021. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/203 anonim ***** válasza:
0%
*albérletárat
2021. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/203 anonim ***** válasza:
91%
Felelősségteljes, normális felnőtt embernek a gondolata sem fordul meg a fejében annak, hogy a szülei kontójára szüljön! Az egy dolog, hogy a szülők elvileg jómódúak, attól még nem az ő feladatuk és kötelességük megteremti a kérdező gyerekének az anyagi hátterét. Nem is értem miféle hozzáállás az, hogy hát jó van, a szülőknek van pénzük, majd ők fizetik azt, amit én nem fogok tudni jobb híján munka nélkül.. Ez azért nagyon nem így működik. Az a szülők pénze, talán nem kéne úgy rendelkezni vele, mintha a sajátod lenne.
2021. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/203 anonim ***** válasza:
86%
Jaja, majd a család eltartja. Halljátok magatokat? A kérdező meg bszhatja a karriert. Szóval neki annyira nem lesz miből. A párkeresés meg egyenesen mesés lesz. Mert akkor a jövendőbeli kilátásai is szépek, hogy anyu-apu után lehet ő az aktuális pénztárca. Mert a kérdező azt hitte, hogy tudja, mivel jár egy gyerek. Oszt közben nagyon nem. Itt meg a válaszolók más fszával verik a csalánt, azért bíztatják a kérdezőt a hülyeségre, sőt. Hát gratulálok. De azon kívül, hogy "majd anyád megoldja helyetted" más érvetek nincs. Szóval lehet ám lemászni a magas lóról, mert itt valóban nincs is min vitázni. Nevetséges.
2021. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/203 anonim ***** válasza:
8%
Nem eltartja, kisegíti. Nem mindegy. De akkor én is a szüleimnek szültem, ugyanis minden áldott dolgot, amit a gyereknek vettünk születése előtt, ők álltak. Amikor jönnek pedig, mindig adják a pénzt. Hmm jó tudni.
2021. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/203 anonim ***** válasza:
90%
Te fenn tudnád tartani magadtól is? Mert a kérdező nem. Nem azt mondta senki, hogy ne vegyenek ezt-azt. Ne legyél már ilyen értetlen, mert kezdem azt hinni, hogy csak trollkodsz itt.
2021. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!