Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/203 anonim ***** válasza:
25%
Itt tényleg mindenkinek úgy van gyereke, hogy van saját hitel nélküli háza, félretett pénze, ha az apa lelép akkor is kőgazdag maradna. Na persze... Attól még hogy ez lenne at ideális, nem így működik a világ. Gondolom az itt lévők felmenői között sem volt mindig mindenki gazdag. Ha akkor ott ők úgy döntöttek volna, hogy akkor nem lesz gyerek, bizony a kedves válaszolók sem léteznének, így az anyukájuk, gyerekük sem...
2021. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/203 anonim ***** válasza:
82%

Nincs olyan, hogy nem tudnád rávenni. Lehet kérni dns tesztet, majd a bíróság elvégezteti. Most akkor jól értem, hogy egy általad jól ismert családos ember elől akarnád eltitkolni, hogy csinált neked egy gyereket, amíg a felesége terhes volt? Csak azert, hogy "ne tedd tönkre"? És veled mi lesz, kérdező? Te tönkremehetsz?

Es komolyan egy orvos és egy terhes felesége mellet félrek.ró ember képes nem jól védekezni?? Ne haragudj, de ez azért nekem magas.

Es akkor most ebből elindult egy élet, de nem mehet tovább, mert ti idióták vagytok. És te leszel orvos... felelős mások egeszségéért, a helyes diagnózisukért... belegondolni is rossz.

2021. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/203 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, beszélj szüleiddel, gondoljátok át együtt. A gyakori jó tájékozódásra, de ne az itteni ki tudja mennyire frusztrált, arctalan emberek döntsenek a te és gyermeked jövőjéről. Gondold át a körülményeket, a lelki-anyagi (még ez a legjobban kihozható a szüleid hozzájárulásával)-karrierrészét, és dönts eszerint, de az a te döntésed legyen.

Sok erőt!

2021. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/203 anonim ***** válasza:
58%
Persze, szüljön egy zabi gyereket. A kérdező felelőtlenül kufircolt, védekezni meg egyikük sem tanult meg és akkor a kérdező most utólag játsza a felelős felnőttet.
2021. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/203 Derjaderja ***** válasza:
84%
82. Gondolom egy orvos az apuka vmelyik gyakorlatról. De amúgy én is beperelném gyerektartásra, az sokkal könnyebbé tenné a helyzetet.
2021. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/203 anonim ***** válasza:
79%
Igazából én azt nem értem, hogy miért kell azzal jönni, hogy másnak még ennyi sincs és más meg még felelőtlenebb. Az a mérce? Az a szint? Nem hiszem. Jelen helyzetedben hatalmas hülyeség megtartani. De ezt nem idegenektől fogod elfogadni. Ismerősöktől tudnád csak, viszont olyan körökben mozogsz, ahol nincsenek gyerekek. Nem véletlenül nincsenek. Így hiába magyarázza neked bárki, hogy mennyibe kerül és mivel jár. Nem fogod elhinni. Csak majd akkor, amikor annyira sincs 5 perced nyugodtan, hogy wc-re elmenj. Vagy majd amikor a dackorszak közepén meghalnál fél óra nyugalomért, de nem lesz senki aki segít.
2021. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/203 anonim ***** válasza:
12%
Én csak azt nem értem ezekben a válaszokban, hogy mindenki ilyen ideális családban nőtt fel, neveli a gyerekét? Én ugyan igaz nem most születtem de az apám 12 órás műszakokban dolgozott és így vagy dolgozott, vagy aludt vagy munkát vállalt a szabad idejében hogy több pénzünk legyen. Tehát az én anyám gyakorlatilag egyedül nevelt engem is meg a testvéreimet is 25 évvel ezelőtt és nem volt otthon napközben a férj hogy átvegye a gyereket és este hulla fáradtan sem volt kedve ilyesmihez ha másnap reggel kezdődött a következő műszak és ez szerintem sok családban volt így és van még most is így. Az anyára marad a neheze. Nem biztos hogy sokkal könnyebb helyzetben lenne a kérdező ha az apával élne. De lehet persze én voltam az egyetlen kivétel aki így nőtt fel.
2021. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/203 anonim ***** válasza:
6%
Kedves Kérdező! :) Nem, nem felelőtlenség. Én a helyedben megtartanám. Annak is lehet teljes élete, aki apa nélkül nő fel, és ez még nem is biztos. Manapság sokan nevelik egyedül a gyereküket, s tény, hogy így sokkal nehezebb, de nem lehetetlen. Egyébként a soraid alapján nagyon okosan, előrelátóan gondolkodsz, így szerintem meg tudnád tervezni gyerekkel is a jövőt (például anyagiak, gyerekfelügyelet terén). Nagyon jó az is, hogy egyedül is késznek érzed magad az anyaságra, illetve számíthatsz a jövőben állásra és valamennyire a szüleidre is. Online térben manapság rengeteg gyereknevelési tanácsokkal segítő oldal, csoport található. Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2021. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/203 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kérdező! Nekem egy 1 éves lányom van. Apával 6 éve voltunk együtt amikor megfogant, majd 3 hónapos korában lelépett mert ő úgy döntött hogy ez az élet neki mégsem tetszik. Ezzel arra akarok kilyukadni hogy a férfi sosem egy életbiztosítás, ugyanott vagyunk pedig én felelősségteljesen stabil kapcsolatra szültem. Én havonta a gyerekre pelenkára, tápszerre és valamennyi kajára költök pluszt rá, de a kaja szinte semmi összeg még ilyen kicsi korban. Eddig 1szer volt beteg, az sem került pár ezer forintnál többe. Szóval én átlagosan havonta olyan 35 ezer körül költök rá. Ami nagyobb kiadás az a ruhatár csere de használtan az sem egy földhöz vágós összeg. Remélem tudtam segíteni. Kitartást kívánok bárhogy is döntesz!
2021. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/203 anonim ***** válasza:
87%

De neki senki sincs. Nem csak férj nem. Család sem. Barátok meg gyermektelen, tapasztalatlan emberek. Gondolom, főként hasonló területekről, így nekik sem nagyon lesz idejük, sem energiájuk. Nem mindnekinek dob kisbuddhát a gép. Hogy mondhatnak gyakorló anyukák olyat ennek a nőnek, hogy nem felelőtlen? Az. Rettentően. Abszolút nem látja reálisan. Nem csak anyagilag, az csak hab a tortán, ha a szülei úgyis kihúzzák a kakiból. Kicsinálja magát egzisztenciálisan mielőtt bármit építhetne, mert így meg majd nem tud. Társat találni meg így... Ne is beszéljünk róla.

Mielőtt megvádolnátok, a fiam egy tündér és nagyon jól elvagyok vele én is a 12 órázó, fáradt férjemmel együtt. De képes vagyok nem átmenni debilbe, amikor a gyerekről van szó. Általában nem pártolom az abortuszt, de ez a helyzet nevetséges. Egy vicc. Ti meg adjátok alá a lovat. A következményeit meg majd azt hiszem, hogy ő és a gyerek viseli.

2021. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!