Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/203 anonim ***** válasza:
11%
Úgy indultunk neki, hogy igen. Nem voltunk gazdagok, de tehetősebbek az átlagnál. Aztán jött a covid... szóval mostmár nem, bizonytalan ideig. Ki számított erre? Ennyi erővrl senki ne vállaljon gyereket, mert bármikor jöhet a rossz.
2021. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/203 anonim ***** válasza:
90%
Ja persze, "kisegíti". Az nem a kisegítés kategória, hogy egyedül nem tudnád eltartani magad és a gyereked, márpedig a kérdező nem tudná! Mégis miből, ha nem is dolgozik/dolgozott?? Ok jár diplomás gyed, ami valóban 153.300 forint, ahogy ügyesen írta a kérdező, csak hogy ez az összeg BRUTTÓ és nem nettó, ebből lejön 15% SZJA és 10% nyugdíjjárulék, máris nettó 115 ezer lesz abból a 153-ból. És akkor ebből kellene mindent beszerezni a gyereknek, plusz fenntartani 2 főt havi szinten.. Úgy, hogy már most is a szülők fizetik a lakhatását. Tehát a kérdező bizony semmilyen irányból nem tudná egyedül, a szülők pénze nélkül fenntartani még magát sem, nem hogy egy gyereket is. Na és akkor meg se említettünk olyanokat, hogy mi van, ha bármi probléma felmerül a terhesség alatt, ami miatt esetlegesen a kérdezőnek gyógyszert kéne szednie, ami máris plusz költség. Aztán, ha a gyereknek lesz valami betegsége? Már az is elég, ha nem fog tudni pl szoptatni és tápszert kell venni. Az is megdobja a költségeket, főleg ha neadjisten valami nyavalyája lesz a gyereknek ami miatt pl nem lesz jó a sima tápszer, hanem a sokkal drágább, speckóssabb kell. Lehetne még sorolni, a lényeg akkor is az, hogy felelőtlenség úgy gyereket vállalni, hogy még magadat sem tudod eltartani és a szülők pénzére apellálsz!
2021. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/203 anonim ***** válasza:
100%
10-es, egyébként az érveidet még midig nem olvasta senki. Szóval akkor megosztod velünk a gondolataidat, hogy mit tudsz mondani azon kívül, hogy majd a szülei megoldják?
2021. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/203 anonim ***** válasza:
17%
Rendben, mondom az "érveimet". Már korábban írtam, hogy a szívére hallgasson, tehát egyáltalán nem azt mondom, hogy mindenképp tartsa meg, vagy ne tartsa meg. Ha úgy érzi, hogy szívvel-lélekkel akarja ezt a gyereket, belebolondulna ha nem lenne, akkor igenis meg kell tartani. Ha könnyen elengedi, vagyis viszonylag könnyen, akkor valóban ez a jobb verzió. De ha az első áll fenn, akkor kövezzetek meg, de inkább bukjanak a szülei pár százezret egy évben (ami valószínűleg nem pénz nekik) mint az életen át tartó lelki nyomor, ami vár rá. Komolyan többet ér a pénz mint a lélek? Nekem nem, de kinek mi...
2021. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/203 anonim ***** válasza:
23%
Ja, a 10es megszólítás gondolom elírás, és nekem szólt a kommented.
2021. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/203 Derjaderja ***** válasza:
31%

Azok a szülők abban a reményben tartották el a lányukat, hogy 28 éves korára lediplomázik es orvosként dolgozni kezd. Nem biztos, hogy nagyon lelkesek lesznek a "kisegítestől" vagyis hogy a 140.000 diplomás gyedből ki nem jövő dolgokat fizetik... meg még a szülésig a gyed se lesz.

Mondjuk ez is érdekes, hogy a szülők nem tudnak segíteni, mert pár napig se viseli el őket a lányuk, aki amúgy belőlük él.

Ezt a tételt is átgondolnám, ha maradós a baba, hogy nem lehet-e mégis valahogy javítani a viszonyt.


Az meg hogy hová veszik fel rezidensnek, felveszik vagy nem, megint sok dologtól függ. Hiába összessegeben sok az orvos, régiónként és szakmánkémt van ahol túljelentkezés van, van ahol meg lepkehalóval vadasznak mindenkire.

Amikor én jelentkeztem, 10 éve, akkor nálunk rostáltak ki egy amúgy jó pontokat hozott srácot, mert alkalmatlannak gondolták (vsz jogosan).

Sok tényezős a sztori ha igaz, és tenyleg a motiváció nagyon nagy kérdés, egyetértek azzal, hogy ha beleszakadna a szíve az abortuszba, akkor meg lehet próbálni.

2021. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/203 Derjaderja ***** válasza:
57%
Bocs. Hiába kevés az orvos összességében.
2021. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/203 anonim ***** válasza:
84%

De b*asszus, a gyerekvállalás rohadtul nem egy olyan dolog, amiben a szívére kéne hallgatnia, ide észérvek kellenek, racionálisan kéne gondolkozni! Könyörgöm, egy másik emberi lényről beszélünk, ez nem arról szól, hogy egyszerre 2 srác tetszik, nem tudsz választani köztük, amire jön a bölcs tanács, hogy hallgass a szívedre.

Olyan nincs, hogy igen is meg kell tartani egy gyereket! És az még a világon semmit nem jelent, hogy ő szívvel-lélekkel akarja, ugyanis egy gyerek felnevelése baromira nem ennyiből áll. Az édes kevés, hogy akarja, ahhoz nem kevés pénz is szükségeltetik, amivel a kérdező nem rendelkezik. Még magát sem tudja eltartani, nem hogy egy gyereket. Ez a nesze semmi fog meg jól, körítünk, mellébeszélünk, mert hát ha a szívvel-lélekkel akarja, akkor tartsa meg, végül is kit izgat, hogy nincs miből felnevelni. Megint semmiféle tanács/ötlet nem érkezett a problémára, azonkívül hogy majd a szülei eltartják meg jaj a lélek. Tetszik, nem tetszik, de egy gyerek felelősségteljes felneveléséhez igen is nagyon-nagyon szorosan hozzátartozik a pénz, ne bagatellizáljuk már el ezt a részét és még ne te akard már kikérni magadnak, hogy tényleg fontosabb a lélek, mint a pénz.. Lélekkel te nem fogsz felnevelni semmilyen gyereket, ha nincs hozzá pénz ez van.


Annyira jó amúgy, hogy a kérdezőt meg a lelkét sajnálni kell, de az a szerencsétlen gyerek kb le van tojva. Az kit érdekel, hogy az "anyja" szánt szándékkal és tudatosan csonka családba kényszerítené, esélyt sem kapna egy apára az életében? Meg az is kit érdekel, hogy a szüleinek ez mennyi pénzbe fog kerülni, hisz tök normális felnőttként anyuék pénzére szülni, meg amúgy is "biztos" (? miért lenne amúgy az) nem hiányozna nekik az a pénz. Ne akarjuk már áttolni a terhet/felelősséget a szülőkre azzal, hogy prédikálunk itt arról, hogy ha nem segítenek a kérdezőnek, akkor mi lesz a lelkével és egy életen át tartó lelki nyomor fog rá várni, ez ugyanis KIZÁRÓLAG a kérdező hibája, magának köszönheti, nem a szüleinek! Ő volt az meg a f*szija, akik képtelenek voltak normálisan védekezni, ráadásul összefekszik egy házas férfival, akinek a felesége otthon van a második gyerekkel terhesen. No komment. És akkor sajnáljuk még szegénynek a lelkét. Hagyjuk már.

2021. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/203 Derjaderja ***** válasza:
14%
Mindenben egyetértenék, ha terhesség előtti tervetzgetésről lenne szó. De most már ott a pici (embrió), és ez innentől már mas megítéles.
2021. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/203 anonim ***** válasza:
91%
Így van, egy fejletlen, tudat nélküli, fájdalmat nem érző embrióról van szó, nem pedig egy már kifejlett, megszületett érző emberről. "Ő" ebből az egészből semmit nem fog/fogna fel. Felnőtt emberként, orvostanhallgatóként nem volt képes védekezni egy szeretői viszonyban, ráadásul egy családos apával feküdt össze, akiről tudta jól, hogy otthon van a várandós felesége, úgyhogy nem utólag kéne bánkódni. A gyereknek mit mondana amúgy? A gerinctelen apukád nem is tudja, hogy létezel, a szintén gerinces anyád meg összefeküdt egy házas férfival?? Ja és amúgy van 2 féltesód is. Ha ott megtudja a feleség, hogy a férje felcsinált egy másik nőt a terhessége alatt jó eséllyel kirepíti őt, mint macskát szarni, de minimum egy kiadós vita elébe néznek és ha valami érthetetlen okból együtt is maradnak, ez örökre tüske maradt és mindig fel fog jönni a téma. Főleg, hogy ott lesz a gyerek is, akivel illene foglalkozni, de legalább gyt-t fizetni. Ergo már kb előre tönkre vágná a meg sem született gyerek életét, plusz a fickó 2 gyereke meg felesége életét is. Teljesen megéri ez az egész, pusztán azért, mert ő "szívvel-lélekkel" akarja. Ja és akkor ugye ehhez jön, hogy el se tudná önerőből tartani, hanem a szülők kontójára "oldaná meg" a dolgokat. Nonszensz az egész.
2021. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!