Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A szülei érzelmi zsarolással...

A szülei érzelmi zsarolással rávették az abortuszra. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Annó 6 évvel ezelőtt a feleségem, aki akkor még a barátnőm volt, a szülei érzelmi, lelki zsarolással, manipulációval, ordibálással rávették az abortuszra, ekkor már 10 hetes volt nagyjából a magzat.

Akkor én integrálódtam, mert nem akartam elveszíteni a párom, mivel szerettem őt.. és azóta van 2 csodaszép gyermekünk.

Most megszakítottunk minden kapcsolatot azzal a kettő rohadékkal. Emiatt most érezzem szarul magam?



2022. jún. 14. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
84%

Én is 20 évesen estem teherbe, és senki és semmi nem bírt volna rávenni, hogy elvetessem. Te hogyhogy nem tekintetted felnőtt nőnek a 20 éves párodat?

Teljesen értem a neheztelésed az anyósékra, de ha a feleségednek megbocsátottál, hogy felnőtt nőként ezt tette, és együtt tudsz élni vele, akkor nem értem, hogy most 6 év után mire ez a nagy sértődés a szüleire. Vagy azóta is fel-feljön a téma, és mindenki egymás orra alá dörgöli, netán bántó megjegyzéseket tesznek azóta is az anyósék? Vagy pont most vágtak a fejetekhez valamit témával kapcsolatban? Nem értem.

Én is haragudtam a saját anyósomékra anno, nagyon ellenségesen viselkedtek, akkor egy időre meg is szakítottuk velük fél évre a kapcsolatot, és bár azóta rendbehoztuk a dolgokat, de soha sem lesz a viszonyom velük teljesen bizalmi, viszont csak akkor érezném ésszerűnek felemlegetni most, 5 évvel a történtek után a régi dolgaikat, ha azóta sem változott volna a hozzáállásuk, és azóta is ugyanazt gondolnák, ugyanúgy viselkednének. De ezesetben nem az 5 évvel ezelőtti pontszerű bűneik miatt szakítanám meg most velük a kapcsolatot, hanem a jelenig fennálló tartós helyzet miatt, az azóta is nap mint nap egyre telibb pohár miatt.

De téged nem értelek, tavaly, vagy 3 éve kevésbé fájtak a 6 éve történtek, mint most? Vagy valamivel betelt a te poharad is? Mert erről nem írtál, csak arról, hogy 6 éve mit csináltak és kész. Ez így kevés, valaminek lennie kell még, nem érthető a sztorid így.

2022. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értem, minek ez a kérdés. Sőt, azt sem értem, mi a kérdés :D Nyílvánvalóan nem fogsz egyetérteni az ellenvéleményekkel, elég erős a saját véleményed, nem mi fogjuk megváltoztatni. Itt meg a válaszadók többsége forr a rosszindulattól, segíteni aztán senki nem fog..


Én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Az én szüleim is erőltették az abortuszt. Nem hallgattam rájuk, tudtam, hogy fel tudjuk nevelni. Felnőtt voltam, a saját döntésem volt. Mára imádják.

2022. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező nem ad tiszta választ, homályosan felelget,de persze semmi konkrétum, de mindenki hülye csak ő nem... hány évesek voltatok,mennyi ideje voltatok együtt,mennyit kerestetek, volt e saját ingatlanotok vagy albérletetek? Válaszolj ezekre,addig pedig te se számíts normális válaszokra.
2022. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
92%

😂 Ha annyi lenne, amennyit szeretnél elhitetni, nem albérletben élnétek, hanem sajátban. Miért hiszed, hogy itt bárki is irigy lenne? Mire? Az albérletre? 😂


Kb bárki képes egy világvégi kis faluban 130 m2 lepukkant parasztházat bérelni. Ez nem nagy kunszt.


Elmondásod szerint tervezett gyerek volt. Tervezett gyereket meg nem vetet el senki, pláne ha minden feltétel adott..

2022. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom nem akar a barátnőjére haragudni, de maga is tudja, hogy igazából rá dühös.
2022. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen, igazad van. Jó nagy marha vagy. Emellett nagyképű és ostoba de mindegy is. Tudod h csak felét írod le a sztorinak, akkor ne számíts releváns válaszra. Ha annyira tutit akkor minek tetted fel a kérdést? Te is nagyon jól tudod, h ezt ti csesztétek el ketten..senki más...Ha valóban nagykorúak voltatok és el tudtàtok tartani magatokat, akkor a ti döntsétek volt. Ennyi..
2022. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
94%
Hát hallod, ha te megszünteted valakivel a kapcsolatot, az jutalom, nem büntetés. 😂
2022. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%
De azért azt hozzàtenném, h manapság egy 20 éves elég nehezen rendelkezik olyan alapokkal, hogy szóba jöhessen a gyerek. Ha igen, akkor pedig csakis a szüleinek köszönheti, tehát megint csak kussolnék a helyetekben. Itt minden 20 éves jatsza az eszét h tele van lével.. miből??? Mennyit dolgozott és mit ennyi idősen?? Biztos rohadt jövedelmező melòja lehetett egy érettségivel...lehet még gyed se járt volna neki. Nehogy már egy szülő azért legyen szemét, mert nem akarja nulláról újra kezdeni mert a gyereke cseszett védekezni....
2022. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 35 évesen lett olyan qz életem munka terén stb. hogy azt tudtam mondani na most jöhet a gyerek,mertmost dolgoztam elég ideig olyan munkahelyen hogy gyes után is visszavarnak illetve a gyes sem egy pici összeg lett így . 20 évesen csak egy erettsegim volt és olyan melóm ahol simán kirúgtak volna, plusz szinte semmi komolyabb munkatapasztalat így gyes után rendes melóm se lett volna,plusz azzal a fizuval a gyesem is nevetségesen kicsi lett volna.

Oké volt pénzed 20 évesen, de ez nem jelenti azt hogy egy gyerek felnevelesehez is elég lett volna. 2 gyerek után pedig már tuti látod valójában mennyibe kerül ez...

2022. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted komolyan bárki is irigy az albérletedre meg az érettségidre? Ha lenne pénzed, akkor nem albiznátok, hanem lenne saját. De nem ez a lényeg csak vicces az ellentmondás.

Ha 20 éves felnőtt emberként valakit rá tudnak venni a szülei, hogy vetesse el a gyerekét, akkor ő maga is gyerek még, és nem kell neki egy másik. Csak a ti döntésetek volt (a feleségedé főleg) hogy az a gyerek most nincsen. Nekem sem volt tökéletes családom, ezért 19 évesen már nem laktam otthon, és nem szólt bele anyám az életembe.

Vagy ha az anyja azt mondta volna neki, hogy öljön meg valakit, akkor is ezzel védekeznél? Senkit nem érdekelne, 2 éve nagykorú volt, maga felelt a tetteiért. Utálhatjátok a szüleit nyugodtan, de azt a magzatot ti vetettétek el, nem ők. Ne kend másra a felelősséget, fogadd el, a ti hibátok, mert nem voltatok elég felnőttek kiállni magatokért (csak védekezés nélkül szexelni.)

2022. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!