Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A szülei érzelmi zsarolással...

A szülei érzelmi zsarolással rávették az abortuszra. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Annó 6 évvel ezelőtt a feleségem, aki akkor még a barátnőm volt, a szülei érzelmi, lelki zsarolással, manipulációval, ordibálással rávették az abortuszra, ekkor már 10 hetes volt nagyjából a magzat.

Akkor én integrálódtam, mert nem akartam elveszíteni a párom, mivel szerettem őt.. és azóta van 2 csodaszép gyermekünk.

Most megszakítottunk minden kapcsolatot azzal a kettő rohadékkal. Emiatt most érezzem szarul magam?



2022. jún. 14. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
33%
#60, azért ne legyenek illúzióink, amíg az ember a szüleivel él, SAJNOS sok mindenre rá tudják kényszeríteni, pl. zsarolással, lelki terrorral...
2022. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
56%
61 A kérdező állítása szerint önálló, dolgozó felnőttek voltak (😂😂). Miért nem költöztek el?
2022. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
32%

#62, attól, mert valaki dolgozó felnőtt, még nem evidencia, hogy van saját lakása is, vagy albérletre elqrni való + 100 ezre havonta. Egyfelől... másfelől meg ebben is benne lehet a szülők beleugatása, ha pl. averzióik voltak a házasság nélkül való együttéléssel.

Nem tudom miért igyekeznek egyesek kényszeresen a szülőket mosdatni, vagy elvitatni a kérdezőék azon jogát, hogy ítélkezzenek a saját szüleik felett... ők éltek benne, ők ismerik ezeket az embereket, nem mi.

2022. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, én nagyon ellenzem az abortuszt, egyáltalán nem állok a szülők mellé, de itt neked és a feleségének pszichológusra lenne szüksége.

Nem, nekem pont nincs mintacsaládom, egy mérgező anyám van, de ki tudok állni magamért.

Az, hogy 6 év után jut eszedbe megszakítani a kapcsolatot, az mindenképpen arra enged következtetni, hogy az elmúlt 6 évben bizony rá voltatok szorulva a "rohadékokra", különben előbb megtörtént volna. De ezt cáfolod, tehát ok., elhiszem. Ha viszont így van, akkor az abortuszért csak te és a feleséged a felelős. A feleséged azért, mert ő döntött. A szülők nem mehettek el helyette. Akármennyire is befolyásolták, ő dönthetett volna másképp. Te meg azért, mert így utólag könnyen beszélsz, hogy nem hagytad volna el, de akkor ezek szerint ő nem bízott benned eléggé. Ha meglett volna a 100%-os bizalom, kiáll melletted, megtartja a gyereket, és a szülők felé se néz többet. Ha részedről megvoltak az anyagiak, ahogy állítod, akkor nem lett volna benne semmi bizonytalanság. Tudta volna, hogy nincs mitől félnie. Mivel nem lépett kellett, hogy legyen annyi, hogy szüksége lehet még a szüleire, mert te nem vagy elég biztos pont.

Hiába szakítjátok meg a kapcsolatot, amíg nem néztek szembe azzal, hogy ez a TI rossz döntésetek volt, feldolgozni se tudjátok.

2022. jún. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
62%
Én viszont támogatom az abortusz lehetőségét, de egy szülő-gyermek konfliktusban elvből nem állok a szülők mellé. Magyarországon a legtöbb neurotikus felnőtt a "mérgező szülők" effekttől beteg, ideje lenne már megszabadulni a "tiszteld apádat és anyádat" vallási közhelyétől, és mindenki csak azt tisztelje, aki szerinte valóban tiszteletre méltó.
2022. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!