Abortusz után ha valaki terhes lesz, mondjuk két hét múlva és újra nem szeretné megtartani a babát, újra megcsinálják a terhességmegszakítást? (Csak elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
márc. 20. 10:32
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, nincs olyan, hogy 2 hét után már teherbe esik, legalábbis én úgy tudom. 2 hónap múlva esetleg. Akkor is elvégzik a műtétet, akkor is, ha már többedik. Szerencsére legális ez így. Nem kötetetnék el senkit több abortusz után, hacsak nem biztos benne, hogy a jövőben nem akar gyereket.

Természetesen én sem nézem jó szemmel, hogy néhány lány/nő évente többször járogat abortuszra, de ha már egyszer nincs annyi esze, hogy védekezzenek a partnerrel ( aki ugyanannyira felelős a "balesetért"), akkor inkább ne is legyen neki gyereke.



20 arról, hogy egy meddő nő nem tud teherbe esni, nem tehet az, aki nem akarja megtartani. Az élet pedig sajnos a legtöbbször nem igazságos.

márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
53%

1. Közöd? Még szerencse, hogy nem te döntöd el. Egyébként meg sajnos pl sterilizációs műtétet akadályozza a törvény, max 40 éves kortól, vagy 3 gyerek után csinàlják meg. Ez sokkal nagyobb probléma, mint a gyakori abortusz. Kevesebb abortusz lenne, ha mindenki aki akarja, megcsináltathatná a műtétet, és nem lenne gondja.

+ Az mindenkinek a maga dolga hányszor megy abortuszra.


Kérdező, igen, megcsinálják. Nincs limit, hogy mennyi abortuszt csinálnak egy embernél ( szerencsére).

Aki akar, havonta járhat abortuszra ha kifizeti. Jobb is, mintha kihordana majd megszülne egy olyan gyereket akit nem akar, és szeretet nelkül kellene léteznie /vagy az anyja megölné/kukába dobná stb. Ahogy sokan teszik a mai napig is.

Egy nő 2 dologért képes bármit megtenni. Hogy legyen gyereke, vagy hogy ne legyen!!!

márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
21%
20. A természet pedig szelektál, ennek is oka van.
márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
19%

#22!"Ez sokkal nagyobb probléma, mint a gyakori abortusz."

Szerinted. Szerintem meg a gyakori abortusz sokkal nagyobb probléma. Ugyanis ezek az agyatlan ösztönlények, akik most 2havonta járnak abortuszra vernék a legjobban az asztalt, ha nem lennének feltételei a sterilizálásnak, hogy azonnal csinálják vissza, mert ők most épp gyereket akarnak. Ha azt nem képesek felfogni, hogy vannak védekezési módok és az abortusz nem az, azt, hogy fognák már fel, hogy a sterilizáció pedig végleges?

"Egy nő 2 dologért képes bármit megtenni. Hogy legyen gyereke, vagy hogy ne legyen!!!"

Na, ne röhögtess. Azok a nők, akiknek nem jön könnyen a gyerek, tényleg mindent megtesznek azért, hogy legyen. Aki a 20.abortuszára megy, az mit tett meg azért, hogy ne legyen? Védekezést biztos nem. Hogy hajlandó egy jót szundikálni, amíg kikaparják belőle a kölykét? Hú, de nagyot tett! Tudod, ki tesz meg mindent azért, hogy ne legyen gyereke? Az orvos, aki az ő agyatlansága miatt kénytelen szembemenni azzal a szemlélettel, amiért orvos lett. Meg az, akinek miatta elmarad/csúszik a szükséges nőgyógyászati műtéte.

Igen, az ilyennek nem csak engedélyezni kéne az elköttetést, hanem elvégezni az abortusszal egy időben. Mindenki csak jól járna.

márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
46%

Szerinted probléma a gyakori abortusz. Szerinted. Ettől még nem kell mindenkinek egyetérteni ezzel.

A fogamzásgátlás pedig mint tudjuk nem 100%.

De ha egy nő 2 havonta abortuszra jár, ahhoz sincs semmi közöd:)

És kicsit nézhetnéd a dolgot ésszerűbb szemszögből, tudom nehéz neked és a fajtádnak, de próbáld meg. Ha egy nő annyira felelőtlen, hogy nem védekezik, és a kelleténél gyakrabban abortuszra járkál, akkor egy gyerek után járó felelősséggel sem tudna megbírkózni normálisan.

Elmenni egy ilyen műtétre, még az is felelőssegteljesebb, mint leszülni x gyereket, majd kukába dobni, megfojtani stb...

márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
32%

#25! "Szerinted probléma a gyakori abortusz. Szerinted. Ettől még nem kell mindenkinek egyetérteni ezzel."

Így van. Mondtam én, hogy szerinted is? Te már leírtad a véleményed, én is leírtam az enyémet. Nyugodj meg, attól megnyugszol.

"A fogamzásgátlás pedig mint tudjuk nem 100%." A gyiken nem. Itt mindenki védekezés mellett esik teherbe.😂 Érdekes, a gyakorlatban meg egy olyat se ismerek.Persze, nagyon valószínű, hogy amíg egyeseknek soha nem sikerül védekezés mellett teherbe esni, másoknak 2 havonta.

"De ha egy nő 2 havonta abortuszra jár, ahhoz sincs semmi közöd:)"

Már hogy ne lenne hozzá közöm, ha nekem ebből hátrányom származik? Pl.miatta marad el a műtétem, vagy egészségügyisként egy ilyen szardarabot kell ellátnom normális ember helyett.

"tudom nehéz neked és a fajtádnak, de próbáld meg."

Aki a "fajtádat" szóval nevez meg egy másik embert, csak azért, mert más a véleménye, mint neki, azzal nincs miről beszélnem. Nem vagyunk egy szinten, nagyon nem😉

"Elmenni egy ilyen műtétre, még az is felelőssegteljesebb, mint leszülni x gyereket, majd kukába dobni, megfojtani stb..."

A szememben semmivel nem különb azoknál. Mindkettő egyenértékű szardarab.

#24

márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
72%

24 nem, nem vernék az asztalt. Aki sterilizáltatni akarja magát, mdgtehetné. Felfogják általában. Aki pedig nem, az általában olyan környezetben nőtt fel, ahol semmit nem tanítottak neki a témában. Valószínűleg szegény, örül, ha van mit enni.



Olyat még nem hallottam, hogy valakinek annyira sok abortusza lett volna. Max 3-4 annál több szerintem azért annyira nagyon nem jellemző.



Azt hiszed, hogy képes rá csak úgy ? A hozzád hasonlók amikor csak tudják, bántalmazzák az abortuszon átesett nőket.


Az orvos nem megy szembe semmilyen szemlélettel az abortusz elvégzése során.



Nem, nem szabad rájuk erőltetni a művi meddővé tételt, ha nem akarják. Nem járna jól mindenki, sőt....

márc. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
6%

#27! Pont ezt is megoldaná a kötelező sterilizáció. De, mindenkinek jó. Nem akar gyereket, nem lesz neki. A doki nem akarja, 2havonta műteni, nem fogja, és normális emberek se szívnak miatta. Mellesleg a megfogant gyerek se végzi a veszélyes hulladékgyűjtőben, mivel nem fogan meg. Ki az, aki nem járna jól? Érdekes, a b@szást se tanította neki senki, az mégis megy. Az ilyen nem ember, csak egy ösztönlény.

2havonta abortuszra járni? Persze, hogy képesek. Különben nem járnának. Nem, nem mindegyiket. Aki 1x védekezés mellett esik teherbe és nincs módja megtartani, azt nem bántalmaznám. De ez elenyésző.

"Az orvos nem megy szembe semmilyen szemlélettel az abortusz elvégzése során."

Hogyne menne szembe??? Gyógyításra és életmentésre esküdött fel, az meg nem beteg és nem ment életet, hanem elvesz. Hány olyan orvost ismersz, aki azért ment orvosnak, hogy abortuszokat csináljon, vagy szereti csinálni? Elmondanám, mindegyik gyűlöli.

márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
66%

28 nem, nem oldaná meg az, ha valakit rákényszerítesz erre. A kényszer az nem jó, ezt te is tudhatnád.



A doki csak végezze el szépen a dolgát, senkit se érdekel, hogy hány havonta akar elabortálni embriókat. Ha vállal abortuszt, akkor csinálja meg, függetlenül attól, hogy egy adott nőnek hányadik lenne.


Megfogant gyermek nincs, max embrió, annak meg, tekintettel arra, hogy mikor még a méhben van, akkor sem érzékel semmit, tökmindegy, hogy hol van.


A szex az ösztönből megy, és akiknél ez tabu, azok nem tudnak róla kb semmit. Anno, mikor még tini voltam, egyik barátnőmnek pasija lett, és mivel tudta, hogy én utána nézek a dolgoknak, s nem csak egy helyen, a szülei helyett (pár dolgot azért elmondtak neki, de bőven nem eleget) tőlem kérdezett dolgokat, például azt is hogy ha a lánynak az az első alkalom, akkor nem kell védekezni, mert első alkalommal úgy sem tud teherbe esni.....nah ez a lány nő családból származott, becsületes, jól dolgozó, szerető szülők gyereke, nem egy olyan, akire sokan először gondolnának.


Sok hely van a mai napig, ahol még ennyit sem kap egy gyerek, és csodálkoztok, hogy teherbe esnek?



Fizikailag képesek, de nem jellemző, hogy ezt tennék.

Senkit sem szabadna elítélned. Sem azt, akinek védekezés mellett egyszer besikerül, sem azt a felvilágosulatlan 15eves kislányt, akit részegen teherbe ejtették egy házibuliban, mert egyikhez sincsen az égegyvilágon SEMMI közöd.



Amúgy meg nem, nagyon nem elenyésző az, hogy védekezés mellett esnek teherbe. Szintén csak, a nem túl jól felvilágosított tinik ha védekeznek is, lehet, hogy rosszul, ez előfordul, elég gyakran.



Nem, nem megy szembe semmilyen szemlélettel, ugyanis nem gyilkol, hanem csak egy embrió elabortálását végzi el. Ez minden, csak nem élet felvétele.


Nem, nem ismerek olyat, aki szereti, viszont ez van. Tudta, hogy benne van a pakliban, mondatná, hogy "etikai" okokból nem vállal abortuszt, mégis elvégzi, ne sírjon akkor a szája.

márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
5%

#29! Nem kényszer, dönthet úgy is, hogy normálisan védekezik, mivel nem akar gyereket. Ha fogyatékos, tehát nem tud védekezni, akkor pedig meg kell oldani helyette.

"Ha vállal abortuszt, akkor csinálja meg, függetlenül attól, hogy egy adott nőnek hányadik lenne."

Sajnos, nem mindenhol kívánságműsor, hogy vállal -e. De egyébként egyetértek, azt kéne, hogy csak az vállaljon, aki nem utálja. Hamar doki nélkül maradnátok. Műtögethetnék egymást a hobbi abortuszosok. De legalább elmondhatnák, hogy tényleg mindent megtettek, hogy ne legyen gyerekük. Kockáztattaák azt is, hogy ők is beledöglenek, nem csak a gyerekük.

"Sok hely van a mai napig, ahol még ennyit sem kap egy gyerek, és csodálkoztok, hogy teherbe esnek?"

Igen, sz@r kifogás. Annyit egy 5éves is, tud, hogy a dugás és a terhesség között összefüggés van. Amíg nem tudja, pontosan mi, b@szni se kell. Ez különbözteti meg az embert az ösztönlénytől.

Egyébként az általános iskolához mindenkinek nem csak joga van, hanem kötelező is. A fogamzásgátlás pedig a tananyag része. Ezen kívül az 1.abortusznál az orvosnak is kötelessége tájékoztatni a fogamzásgátlási lehetőségekről, szóval nem, baromira nem igaz, hogy a 20.abortuszánál se tudja szegény, hogy nem a gólya hozza a gyereket.

"sincsen az égegyvilágon SEMMI közöd."

Már tisztáztuk, hogy van közöm. Oldja meg a kis gusztustalan hobbiját úgy, hogy másnak abból ne legyen hátránya. Na, akkor nem lesz hozzá közünk.

"Tudta, hogy benne van a pakliban, mondatná, hogy "etikai" okokból nem vállal abortuszt, mégis elvégzi, ne sírjon akkor a szája."

Sajnos, nem. Szerinted akkor miért csinálnák, ha utálják és választhatnák azt is, hogy nem?

#28

márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!