Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát így?

Figyelt kérdés

2 éve viszonyom van egy nős férfival,aki apukámmal jóban van,mert egy épületben van az irodájuk(jogászok) és néha elmegyünk vagy ők jönnek hozzánk vendégségbe,szóval elég jóban van a szüleimmel is.


Szeretem,de 1 hete szakítottunk,mert borzasztóan összevesztünk és közöltem vele,hogy vagy elhagyja a feleségét vagy vége a kapcsolatunknak.Akkor azt mondta,hogy nem tudja csak úgy otthagyni a nejét,mert tönkremenne idegileg,jelenleg is gyógyszereket szed,nem bírná ki,ha még a férje is elhagyná.

Elegem lett,azóta nem beszéltem vele,nem veszem fel neki a telefont,nem válaszolok az sms-eire.

De kiderült,hogy terhes vagyok.Tegnap tudtam meg,hétfőn megyek orvoshoz.Azt is megtudtam,hogy a felesége pár napja elköltözött a házukból.


Nagyon szeretem még mindig,de tudom,hogy nem szereti a gyerekeket és hogy nem egy otthonülős fajta,mindig utazik vagy sportol.Nem tudom,hogy mit csináljak...Talán beszélnem kéne vele,de fogalmam sincs,hogy mit kéne mondanom.Ráadásul folyamatosan hívogat és ha felveszem,akkor félek,hogy érezni fogja,hogy valami baj van.


Egész éjjel azon rágódtam,hogy mit kéne tennem,de nem tudom.



2012. jún. 29. 16:25
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A hazugságnak, titkolózásnak nincs semmi értelme. Mondd el neki a babát, hadd eméssze ő is. Ismerek olyat, aki úgy lett terhes mint te, megtartotta, kidobta a pasit, mert az a terhesség elején is ingázott közte és az asszony között (akitől mellesleg elvált előtte), aztán a 3. harmadban meg rájött,hogy neki születni fog egy gyereke, és azóta teljes mellbedobással az új családjáért van. Persze ez nem általános, csak leírtam, hogy van ilyen is.

A babát én megtartanám, mert a pici gyermeked, ki tudja, miért választott épp téged egy ilyen rohadt gáz szituban. Én nem hiszem, hogy csak úgy véletlenül fogannak meg a gyerekek. Mindenesetre, bárhogy döntesz, hagyd, hogy a gyerek apja is elmondja a véleményét.

2012. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
11%

Az én tippem a következő: az ügyvéd urat olyan nagyon nem fogja érdekelni a gyerek, persze örülne neki, ha nem lenne, de hát a lányka meg fogja szülni.

A szülők hamar túlteszik magukat a szex tényén, hiszen korukból és tapasztalatuknál fogva nem újdonság nekik a félrelépő férj, pláne ha pénzes, ezáltal sikeres a nőknél. A lánykájukon sem fognak meglepődni, tudják, hogy fiatalon a dugás mindennél fontosabb, nem számítanak a körülmények.

Szóval a szülők és az ügyvéd úr vesznek egy kis lakást a megesett leánynak, aztán ott szépen nevelgeti egyedül majd a gyerekét.

Az apa meg néha meglátogatja a gyereket, és anyagilag támogatja még a gyerektartáson felül is.


Tippeljetek ti is! :)

2012. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
19%

Előző, szerintem az emberi sorsok nem tippelgetésre valók...

Kedves Kérdező, azokkal értek egyet, akik azt tanácsolták, hogy a kapcsolatotokról, illetve a terhességről KÖZÖSEN kell döntenetek, ez kettőtök ügye. Ebben meg lehet hallgatni minden tanácsot, de mereven el kell utasítani minden környezeti nyomást, elvégre is, bárhogy is döntötök, az a saját életeteket érinti, nem az erre vagy arra presszionálókét.

Szóval én a helyedben megbeszélném a párommal, mi legyen:)


A valláskárosult-dumával meg ne foglalkozz, a XXI. századot írjuk, akárhogy is döntötök akár a terhességről, akár a kapcsolatról, ez normális embert egy percig nem fog zavarni a rólad alkotott véleményében. Amiben tényleg hibáztál, az annyi, hogy más párkapcsolatát nem dúljuk szét (férfiként sem fér bele az etikámba más nőjének lenyúlása), tehát vagy nem kezd az ember olyannal, akinek párja van, vagy ha kezd, akkor elfogadja ezt a helyzetet, és nem nyomja a párkapcsolata felszámolása irányába, hanem megmarad a laza kapcsolatnál...

2012. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
37%

Szia, most próbálj meg a körülményekhez mérten higgadtan, nyugodtan gondolkozni.

Azt gondolom, hogy a döntésedet előbb hozd meg, majd közöld a férfival is, bárhogy is döntesz.

Azt gondolom, hogy csak akkor vállald a babát, ha úgy gondolod, egyedül is szeretnéd, minden nehézség ellenére, mert ez a férfi bármit is fog ígérni, vagy mondani neked, az sajnos hosszú távon nem szolgálhat számodra megbízható, biztos támpontul.

Bármelyik utat választod, nagyon nehéz lesz és semmi nem lesz már a régi. Erőt és kitartást Neked!

2012. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%
Hát, azért bízzunk benne, hogy jogász-körökben legalább nyilvánvaló, hogy előbb van a tárgyalás, és utána a döntés, és nem fordítva...
2012. júl. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
17%

mindenképpen megtartanám a babát!!!

még ennél sokkal kilátástalanabb helyzetben is!


én 21 évesen majdnem pont így jártam. majdnem csak azért, mert mégsem maradtam terhes, bár megizzasztott a mensesem kimaradása. nős pasi, féléves kapcsolat, szerelem csak részemről volt, ő max. kedvelt, de már szeretett volna szakítani, én próbáltam húzni az időt, amíg lehet. egyszer durván kimaradt a mensesem, ami előtte sosem, és kb. 3 teljes napon át azon gondolkodtam, mit tegyek, ha becsúszott a baba. arra a sziklaszilárd elhatározásra jutottam, hogy egyedül hozom meg a döntést: a baba marad. vele max. közlöm a tényt, de csak akkor, ha már túlmentünk a 12. héten. nem akartam volna, h esetleg megfélemlítsen v megzsaroljon (bár rendes ember volt, nem hinnék ilyesmit). aztán előálltam volna azzal, h tessék, ez a tényállás. választhatsz: felvállalod a babát, névvel, látogatással és lehetőségedhez mérten pénzzel, vagy felejtsd el az egészet. sosem pereltem volna be, ha elutasít bennünket. ő döntése, ehhez joga van. nekem meg a gyerekhez van jogom.

21 évesen megszültem, felneveltem volna egyedül a gyereket. annyira elhatároztam, h már végül sajnáltam, h mégsem vagyok terhes.


nincs az a kilátástalan helyzet a világon!!!, amiért én kioltanám a magzatom, a leendő gyerekem életét!!!

2012. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

szia!


beszéltetek már? mi volt? írj!

2012. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenféleképp közöld vele a dolgot aztán gondolkozz mi legyen a babával. Én is abortuszellenes vagyok,de nem vagyok a helyedben. Nem rég szültem így el sem tudnám képzelni már most az életem nélküle,de nem tudom hogy gondolkoznék ha egyedül kéne felnevelnem. Majd írd meg mi volt ha elmondtad neki! Sok sikert! :S
2012. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Kérdező mi lett? Írj, mert kíváncsi vagyok mi történt.
2012. júl. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
34%
Ne várjátok hogy írni fog, mert ilyenkor nem szoktak írni :) Sem a kamuk, sem a ribik.
2012. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!