Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A párom beleszólhat-e abba,...

A párom beleszólhat-e abba, hogy legyen abortusz vagy ne legyen, vagy egyedül döntök?

Figyelt kérdés
Ezt most jogilag kérdezem és előre kérem azokat, akik azt írnák, hogy meg kell beszélni, hogy ne ezt tanácsoljátok. Nincs rajta mit megbeszélni, nem akarom megtartani, de azzal jön, hogy az ő gyereke is és joga van eldönteni, és ügyvédhez fog fordulni.

2012. okt. 25. 01:50
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, de itt arrol volt szo -a belinkelt kerdesben- hogy a veletlenul teherbe esett no el akarta vetetni a nem tervezett gyereket. Ennek semmi koze az en gondolkodasomhoz-plane, hogy en pont egy ilyen apukat fogtam ki. Sirt, konyorgott, aztan mikor mar keso volt, kozolte, hogy bocs, meggondoltam magam, megse kell es lelepett....
2012. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg a családsegítőbe mindkét félnek el kellene ugye 2x mennie, de ezt sokféle módon ki lehet játszani (azt mondod, nem tudod, ki az apa), legtöbbször az ott dolgozók sem foglalkoznak vele.

Jogilag a férjnek nincs beleszólása, mivel itt nem egy gyerekről van szó jogilag, hanem az anya ÖNRENDELKEZÉSI jogáról, amibe sajnos az apának beleszólása nincs.

2012. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Kedves leszólók! Megnyugtatlak benneteket, hogy nekem sem az volt az álmom, hogy ilyenre valaha is sor kerüljön. És a párom is tudta, a kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy nem szeretnék gyereket vállalni. Nem olyan az életem, nem olyanok az álmaim. A házasság előtt is újra átbeszéltük, elfogadott így, akkor is választhatott volna olyan nőt, aki családra vágyik. Évek óta, sőt nyugodtan mondhatom, hogy 15 éve szedek fogamzásgátlót, ami sajnos most egy antibiotikum kúra miatt nem adott elegendő védettséget. Használtunk óvszert is mellette egy ideig, de sajnos több alkalommal kiszakadt. Számomra nem is volt kérdés, hogy nem tartjuk meg a babát, mígnem derült égből villámcsapásként ért, mikor megtudtam, hogy az óvszerek nem is véletlenül szakadtak ki. Szerintetek én mit éreztem? így és most kell megtudnom, hogy soha nem is fogadta el, hogy nem lesz gyerekünk? Hát köszönöm, de ebből a kapcsolatból én nem kérek többet, nem kérdés, hogy ezennel vége. És nem, és nem vagyok arra hajlandó, hogy 9 hónapot áldozzak arra, hogy szülhessek neki egy gyereket, használva az én testem, kiesve mindenből, amit most csinálok, majd utána vessünk ennek véget. Ebbe is gondoljatok bele,mielőtt annyira véditek. Csak félek, hogy minden jogi hercehurcával húzhatja az időt, és késő lesz.
2012. okt. 25. 23:21
 24/42 anonim ***** válasza:
73%

SEMMILYEN jogi hercehurcával nem tudja az időt húzni. Elmész az orvoshoz, és kész. Nem is kell tudnia róla.

Szerintem ahelyett, hogy itt írogatsz, inkább holnap keresd fel a nőgyógyászt és beszélj vele.

2012. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
48%

"mígnem derült égből villámcsapásként ért, mikor megtudtam, hogy az óvszerek nem is véletlenül szakadtak ki." - ez így mondjuk (férfiként mondom) az aljasság minősített esete, egy olyan kapcsolatban tényleg nem lehet létezni, ahol az egyik fél direkt, aljas módon keresztbe tesz a másiknak.


"Csak félek, hogy minden jogi hercehurcával húzhatja az időt, és késő lesz." - Kérdező, ezen ne parázz, semmiféle gyakorlati lehetősége nincs időt húzni. Max ugyanazt a trükköt (joggal való visszaélést) próbálhatja előadni, mint anno a dávodiak, és hát nekik se jött be.

2012. okt. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Kedves férfiként mondom! Nagyon köszönöm! Aljasnak érzem, elárult, becsapott, csőbe akart húzni. És most fenyegetőzik. Miért velem kezdett? Biztosan talált volna 100 másik lányt, aki babát szeretne. Annyira egyek voltunk, azt hittem ugyanúgy gondolkozunk és most itt vagyok betojva, hogy milyen helyzetben vagyok. Tudom, hogy keresztül fogom vinni, de félek, hogy ha ezt meg tudta tenni velem, akkor még sok mindenre képes :(
2012. okt. 26. 01:32
 27/42 anonim ***** válasza:
20%

"Tudom, hogy keresztül fogom vinni"


Te most tényleg el akarod vetetni a babát? Én már nem is vagyok ebben olyan biztos. Itt írogatsz, ahelyett, hogy orvoshoz mennél. Pár nap alatt túl vagy az egészen, jobb minél előbb sort keríteni rá, ha már itt alakult, ehelyett meg jövő időben írogatsz itt.

Gondolkozz már! Mit tehetne jogilag a párod? Minek halogatod a dolgot?

2012. okt. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
18%

#27, mint céloztam rá, azt teheti max, ami a dávodi ügyben történt, nevezetesen hogy ajándékoz valamit (házat, kocsit, készpénzt) a magzatnak, ezzel elérve, hogy a gyámhatóság gondnokot rendeljen ki, és gyámhatósági eljárást indítson, arra számítva, hogy amíg az eljárás tart, majd kicsúszik a Kérdező a törvényes határidőből...

Ezt meg szerintem elég egyszerű kikapuzni... pl. ha a kérdező addig a férj számára ismeretlen helyen tartózkodik, nem tudják első körben hova küldeni az idézést... vagy egyszerűen nem kell átvenni első nap az esetleg érkező hivatalos iratot, mire parkol egy hetet a postán, Kérdező nyugodtan intézheti a beavatkozást.

2012. okt. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Meg nem született embernek hogyan lehet bármit is ajándékozni hivatalosan.

Ezt én nem tudom elhinni.

2012. okt. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
18%

"9. § A jogképesség az embert, ha élve születik, fogamzásának időpontjától kezdve illeti meg. A fogamzás időpontjának a születéstől visszafelé számított háromszázadik napot kell tekinteni; bizonyítani lehet azonban, hogy a fogamzás korábban vagy későbben történt. A születés napja a határidőbe beleszámít.

10. § A gyermek részére már megszületése előtt gondnokot kell kirendelni, ha ez jogainak megóvása érdekében szükséges, különösen ha a gyermek és törvényes képviselője között érdekellentét van." - mondja a Ptk.

Márpedig ebből következik, hogy a magzatnak is lehet ajándékozni, javára végrendelkezni, bármi, viszont tulajdonossá csak akkor válik, ha élve megszületik, mert akkor keletkezik jogképessége visszamenőleg is. Ezért mondjuk, hogy a magzat FELTÉTELESEN jogképes, a feltétel pedig az, hogy élve megszülessen.

(de egyébként ez változatlan a Ptk-ban 1959 óta, "ősinek" mondható szabály)

2012. okt. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!