Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A párom beleszólhat-e abba,...

A párom beleszólhat-e abba, hogy legyen abortusz vagy ne legyen, vagy egyedül döntök?

Figyelt kérdés
Ezt most jogilag kérdezem és előre kérem azokat, akik azt írnák, hogy meg kell beszélni, hogy ne ezt tanácsoljátok. Nincs rajta mit megbeszélni, nem akarom megtartani, de azzal jön, hogy az ő gyereke is és joga van eldönteni, és ügyvédhez fog fordulni.

2012. okt. 25. 01:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

Köszi szépen, értem, bár kötve hiszem, hogy az abortuszt azért nem végzik el, mert valaki fejéből kipattant a szikra, hogy ajándékot vesz a leendő gyereknek.

Nekem továbbra is az a véleményem, ha a kérdező valóban nem akarja megtartani a gyereket, akkor holnap elmegy az orvosához konzultálni, jövőhét elején pedig a kórházba.

2012. okt. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
13%

Arra készülj fel, hogy így a kapcsolatotoknak 1000%, hogy vége lesz. A pszichológus mellé kereshetsz válóperes ügyvédet is.

Sajnálom, hogy így jártál, mert valóban nem volt egyenes a férjed sem, sőt... Máshogy is megbeszélhettétek volna, és akkor nem kellene most egy életről döntenetek, hanem simán mehetnétek válni.

Persze az ő gyereke, de a tiéd is, és tudod, öregkorodban, amikor majd tök egyedül leszel, rohadtul sajnálni fogod, hogy annyira önző voltál, mert majd senki nem nyitja rád az ajtót.

A férjednek amúgy tényleg nincs jogi lehetősége beleszólni. Én téged is sajnállak, de tiszta szívből sajnálom a babátokat és igen, a férjedet is.

2012. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
43%
Hát, szerintem Kérdező férjén nincs mit sajnálni, egy szimpla csaló, aki semennyire sem tiszteli a feleségét, és az aljas eszközöktől sem riad vissza, hogy rákényszerítse a saját akaratára. Ha tudok valamit, ami azonnali, mérlegelés nélküli váló/szakító ok, az a férfi itt leírt magatartása, vagy a nő terhességről, fogamzásgátlásról való tudatos hazugsága a párjának. Én a Kérdező helyében simán pert is indítanék a férj ellen az abortusz költsége, és azzal kapcsolatos vagyoni és nem vagyoni kár címén, ha bizonyítani tudnám az állításokat.
2012. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
26%
igazsagtalan dolog menyire taplok a nok:/ nem gondoltok bele menyire rosz egy apanak elvesztenia gyereket vagy csak azt hiszitek hogy csak a farkunk van????
2012. okt. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim válasza:
0%
ha csavo idiota hat doncsel te:)
2012. okt. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
54%
hogyan döntöttél?
2012. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Megtartom a babát.. sosem hittem magamról, hogy anyuka leszek. De nem hiszem, hogy még egyszer az életben szerelmesen tudok érezni a férjem iránt :(

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. nov. 1. 22:40
 38/42 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem miért döntöttél a megtartás mellett?

Kívánom, hogy utólag azt gondold, ez volt életed legjobb döntése! A gyermek ajándék, hidd el, nagyon sok örömöt fog neked okozni! :)

2012. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Ő nem tehet róla, hogy így fogant meg :(

Nem akartam sosem babát, de ő már egy kicsi emberke, bármennyire erősnek hittem, nem tudok és már nem is akarok harcolni ellene.

Csak most olyan kusza minden :'(

2012. nov. 4. 00:53
 40/42 anonim ***** válasza:
66%
Elhiszem, hogy kusza, ráadásul most a hormonjaid is jól bekavarnak! Hogy egy kicsit vigasztaljalak, nekem sok ismerősöm van, akik utálták a gyerekeket, soha nem is akartak. Aztán besikeredtek, hol tabletta, hol gumi mellett. Tudod mi történt? A leggyerekutálóbb ismerőseim imádják a gyereküket, és kivétel nélkül mindnek az volt a véleménye, hogy életük legjobb történése volt :) A saját gyerekéhez mindenki máshogy áll hozzá. Te nem voltál képes megtenni azt, amit sok anya lelki ismeretfurdalás nélkül megtesz. Ez nagyon jó jel! Én is óvszer mellett lettem, és köszönöm, nagyon jó anyukám van. Én úgy gondolom, te is az leszel :) Karriert építeni gyerek mellett is lehet, nagyon sokan csinálják! Szóval hajrá, én nagyon drukkolok neked, hogy a te történeted is pozitív irányt vegyen, és boldog legyél az új helyzetben is! :)
2012. nov. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!