Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » "Terhes leszel akkor mi van?...

"Terhes leszel akkor mi van? Felkeresed az orvost, elveteted, és kész. "

Figyelt kérdés

Ennyi?? Mint letépni egy sebtapaszt?


Egyik-másik kérdésnél olvasok mostanában ilyen válaszokat.

Nem vagyok abortusz ellenes, gyereket sem akarok, de ez még engem is csúnyán meglepett. Mintha az ebédet égette volna oda. Majd sütsz másikat... Ez most komoly?! :O



2012. nov. 27. 00:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem érted a lényeget. Empátia. Akik ilyeneket írnak, legtöbben nem alkalmazzák ezt a saját életükben. De más élete egyszerűnek tűnik.


Minden kérdésnél ez van. Amikor egy kiíró leírja, hogy milyen rossz neki a férje mellett - aki nem veri, megoldható problémáik vannak - és sokan írják, hogy váljon el, akkor ők csak egy arctalan, névtelen emberről tudnak nyilatkozni, akiről csak annyit tudnak, ami le van írva. A többség nem áll neki elképzelni, hogy mi lenne, ha az én konkrét férjem, Kovács Péter ezt és ezt csinálná, akkor hogy reagálnék. Ha ezt tennék, meglenne az érzelmi kötődés, ami megbonyolítja a helyzetet.


Ugyanígy az abortusz kérdésnél sem kötődik senki ahhoz a magzathoz. (Csak pár nagyon fanatikus bolond idegen, akiknek betegesen kell, hogy az a gyerek megszülessen.)

A saját nem kívánt terhességét nem így kezeli az ember.


Talán sajnos, talán nem, de ez így van rendjén. Ha állandóan idegenek miatt aggódnánk, egész nap a kispárnánkat magunkhoz ölelve ringatóznánk, mint az elmebetegek.

2012. nov. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%
Más kezével verni a csalánt, ugyebár...
2012. nov. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező (#4) "Bár szerintem semmiképp sem "csak ennyi", hiszen elsülhet rosszul is." - persze. Ahogy az ilyen helyzetben előálló másik lehetőség, a szülés is. Harmadik lehetőség meg nemigen van, ha már az ember terhes.


Szóval tudod, az én agyam inkább azon dobja el a gépszíjat, amikor a t. "magzatvédők" az abortusz lehetséges veszélyeire hivatkozással riogatják az abortuszos témában kérdezőket, és buzdítják inkább a terhesség kihordására és szülésre, azt a látszatot keltve, mint ha legalábbis egy percig is érdekelné őket a nő egészsége... holott nyilván azért ők se káposztafejek, tehát tudniuk kell, hogy aért egy terhesség kihordása és szülés több, és sanszosabb kockázatot rejt, mint egy első trimeszteres kórházi abortusz.

(hogy csak a legvégletesebbet számosítsuk, a terhességnek és szülésnek olyan 1:10 000-15 000 körül van az anyai halálozása - évente 7-8 nő szokott belehalni Magyarországon terhességbe-szülésbe, addig a 12 héten belüli művi abortuszé 1:63 000, tehát durván ötöde, másfél évente 1 nő szokott belehalni abortuszba a 40 000 körüli abortusz mellett)

Emellett a szülés után ugyanúgy kialakulhatnak gyulladások, ugyanúgy okozhat méhszájelégtelenséget, stb, mint a művi AB...


Tehát bármennyire is rosszul eshet ez a magzatvédőknek, ki kell jelentenünk, hogy ha már valaki terhes, akkor az AB a veszélytelenebb a két út közül.


Hogy legyen mihez arányítani, ma Magyarországon kb 8 milla ember közlekedik közúton, és 2010-ben pl. 734 főt ért halálos baleset, tehát a közútti közlekedés halálozása 1:11 000 körüli, azonos kb a terhességel-szüléssel, és hatszor akkora mint a 12. héten belüli művi abortuszé.

2012. nov. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Azzal kezdeném hogy én már nem vagyok tinédzser ahogy a legjobb barátnőm sem. Mégis nem is olyan régen hasonló mondatok hagyták el a barátnőm száját.

"Terhes vagyok, 3 nap múlva elvetetem, és utána mehetünk oda amit megbeszéltünk.."

Engem is meglepett hogy ilyen érzelem mentesen beszélt az abortuszról. Így rá is kérdeztem, hogy tényleg csak "ennyi"?? Tényleg olyan mintha csak a kisboltba szaladna le??

Végül is adott egy elfogadható magyarázatot.

Elmondta, hogy messze nem csak "ennyi" De hogy ne kerüljön lelkileg padlóra, így távol tartja magát az érzelmektől. Ezért tudatosan mondja, és viselkedik így. Ha belemászna érzelmileg akkor összeomolna.. Hozzá kell tennem, hogy 2 gyerekes anyukáról van szó, akit éppen elhagyott a férje amikor terhes lett..Így oka is volt hogy elvetesse..Egyedül 2 gyerekes anyaként nem tudta volna vállalni.

37/N

2012. nov. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
49%
errol ez jut eszembe [link]
2012. nov. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%
Fél év alatt 15 abortusz? Na azt hogy :O? Azért ekkora butaságokat sem kell vetíteni ám!
2012. nov. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%
Ezzel én ugy vagyok h aki nem akar gyereket akkor az védekezzen,ha kiszakad a gumi akkor meg 72órás!!!Jó persze hallottunk olyat h gyógyszer mellett de valljuk be ez azért elég ritka vagy ez is a tablettát szedö nön múlt,nem szedte rendesen stb.Én nem díjjazom az abortuszt de ez ugye megint magánügy....de szerintem aki ennyire semmibe veszi h amit irtatok h 15abortusz annak lehet jobb is ha nincsen gyereke!!De akkor legalább védekezne a drágám.Túl könnyen veszik ezt az emberek szerintem pedig csak meg kellene elözni.
2012. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, ezt a "fél év alatt 15 AB" dolgot légyszi felejtsd el, jól mondta az előtted szóló, egy nőnek is ugye elvi legmaximálisabban annyi megtermékenyülése és abortusza lehet, ahány ciklusa, tehát fél év alatt 6. De gyakorlatilag már csak fele annyi, mert az AB-t mindig a következő ciklusban végzik, és annak is a közepe után, amikor meg sem termékenyülhetett, lévén terhes. Szóval gyakorlatilag valakinek fél év alatt maximálisan 3 abortusza lehet, és nem 15, legalábbis a biológia törvényszerűségei szerint. Hacsak nem UFÓ vagy marslakó az illető...:)))

Ha azt írta volna az illető, hogy "a következő 5 évben volt 15" az már hihető szám lenne, annál inkább, hogy kórházban dolgozva ilyen "futószalagon kaparásra járó" nőt én is láttam... szerencsére annyira nem gyakori, ezrelékes az aránya az ilyen nőknek, ugye az kell hozzá, hogy egy emberben ötvöződjön a maximális termékenység és a maximális nemtörődömség...

2012. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
56%
Nem mindegy,hogy az okos hülyéskedik,vagy a hülye okoskodik: fél év alatt 15 abortusz...Édes jó istenem!
2012. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos sok ember így gondolkodik,de ettől még nem felelősségteljes gondolkodás.Aki szexel annak tudnia kell,hogy bármikor teherbe eshet még ha védekezik akkor is,nem az a megoldás,hogy becsúszik a baba akkor megöljük,majd lesz másik.Engem nem érdekel,hogy ki milyen indokkal öleti meg a gyerekét,de az felháborító ahogyan beszélnek róla és kezelik az abortusz kérdést.
2012. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!