Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszhoz elég indok, hogy...

Abortuszhoz elég indok, hogy sem a nő, sem a férfi nem akarja a gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
65%

Hogy önmagában elég ok-e..szerintem nem, hogy őszinte legyek. Ha nem csak az eszedre hallgatsz, hanem a szívedre is, vannak jobb megoldások és lehet, hogy később nagyon megbánod és óriási nyomot hagy majd rajtad ez a dolog. Lehet most nem jön elő, hanem csak pár év múlva, de a lelked biztos, hogy valamilyen szinten sérül. Nem akarok szentbeszédet tartani, de ha az anyagi körülmények jók és a kapcsolatotok stabil, szerintem csak azért, mert nem volt épp tervbe véve, nem okés elvetetni a babát.

Van egy ismerősöm, 21 évesen szült, a kislány apukájával nem tartotta már a kapcsolatot. El nem hiszed milyen kis családot alkotnak ők, milyen kötelék kialakult köztük..jó érzés rájuk nézni. :) Azt mondta a lány, hogy élete egyik legkomolyabb döntése volt ez, mikor kiderült, hogy babás, de áldja a percet mikor nem dobta el magától a kislányát és hálát ad az Égnek, hogy a nehezebbik utat választotta, mert ennél nagyobb boldogságot neki senki nem tudott adni eddig.


Ugye csajok, nullára leszek pontozva?! :)))


Csak annyit mondok, hogy nézegess képeket kisbabákról és embriókról is, hogy tényleg légy tisztába azzal mit is tennél..és soha ne kelljen majd esetleg rádöbbenned és megbánnod a Tetteidet. Akárhogy is, kívánom, hogy jól dönts, mindenki számára!

2013. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
62%

nagy veszteség lemondani egy babáról és felesleges is. a mai világban nincs stabil helyzet, a dolgok az egyik napról a másikra változnak, egy remek helyzetbe érkező baba felnőhet szegénységben, míg egy nyomorba érkező jólétben. Ugyanez vonatkozik a családokra. végleges döntést hozni egy nem végleges helyzetre hivatkozva kár.

szuper dolog a gyerek, nincsen jobb. ha nem muszáj, ne fossza meg magát tőle az ember. szerintem

2013. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akarnak gyereket. Még úgy 5-8 évig biztosan.

A kapcsolat sem túl stabil.

Csak anyagiak lennének meg, de az is főleg a szülők révén.

2013. jún. 2. 12:42
 14/66 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén szólva nekem sem elfogadható indok ebben az esetben az abortusz. Lehet, hogy nem tervezték, és még nem akarnak, de valószínűleg csak megijedtek a helyzettől, meg attól, hogy ez most hogy ,,keresztülhúzta'' a következő évekre vonatkozó számításaikat. Viszont, ha megszületik a kisbaba, ha szeretik egymást, a mindennapjaikba nagy boldogságot hozhat, segít mindkettejüknek az érett felnőtté válásban, és a kapcsolatuk is megerősödhet.


Az abortusz viszont nagyon mély és fájó sebet ejt az anyában, azokban is, akik ezt tagadják. Egyetértek abban, hogy érdemes pár írást elolvasni, vagy néhány képet megnézni, hogy tisztában is legyen az ember vele, mit is jelent ez a ,,műtét'' valójában.


Egy jó honlap pl.: [link]


Én biztos nem mennék bele soha. A lelki dolgokon túl elég sanszos, hogy testileg sem lesz már száz százalékos az ember. Egyik orvos irja:


"[...] minden alkalommal durván csökkenti a továbbiak sanszát! És aki beleesik, az nem a statisztikai 1-2 %-ot fogja látni, az neki a minden...

A szövődmények zöme vagy a fogamzás elmaradását, vagy a korai vetélést okozza. A későbbi terhességi korból kiemelendő a méhszáj elégtelenség és a következményes koraszülés veszélye. A sok megszakítás szövődménye lehet a méh műtét alatti átfúródása (ehhez nem kell orvosi műhiba, ez a kockázat körébe tartozik), aminek kapcsán a méh is elveszíthető. Pár napja vettem műtét utáni táppénzre egy lányt, 24 évesen. Mondhatnók: pechje volt. Neki nincs tovább."


Hát, köszönöm, én aztán ebből nem kérek, akármennyire is bizonygatja nekem valaki, hogy ennek nagyon kicsi az esélye...


Beszéljék meg egymással, és szerintem vágjanak bele bátran! Anyának és apának lenni nagyon szép dolog ám! Ez egy élet adta lehetőség, amitől mindketten jobbak lehetnek: fiatal, boldog szülei lehetnek egy szép kis gyermeknek!


Sok sikert hozzá!

2013. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sem jó indok.


Az előttem szólókkal egyetértek, hogy vannak más megoldások. Azzal a kisgyerekkel valakinek az életét, és a gyerekét is boldoggá tehetnék. Annyi becsületes, szerető, tiszteletre méltó házaspár vár gyerekre!

Ahogy előttem is már elhangzott, az emberek nem tudják a jövőt, bármi megtörténhet. Ki tudja, lehet, hogy egy nagyon fontos személy lesz az a kisbaba. Megfosztani a világot egy élettől, ami jobbá teheti a földet nagyon nagy hiba lenne. Márpedig minden kisgyereknek megvan rá az esélye, hogy jobbá tegye a világot.

2013. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
0%

ha 5-8 evig nem akarnak gyereket miert nem valasztanak megfeleo biztonsagos dupla fog gatlo modszert. Pl gyogyszer es ovszer vagy spiral vagy hormonpalcika es ovszer stb

ezt soha nem fogom megerteni ha valaki annyira nem akar gyereket akkor anno 2013 ban miert nem tud megfelelo fog gatlast hasznalni??Hiszen annyi fajta letezik

2013. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
És mi van, ha mégsem támadnak fel az anyai/apai ösztönök?
2013. jún. 2. 21:24
 18/66 anonim ***** válasza:
46%
Ifen Kérdező, szerintem teljesen elégséges jogilag is, meg etikailag is.
2013. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
26%

A te tested, az teszel vele, amit akarsz. Nem mi fogunk itt feletted rendelkezni ilyen-olyan rábeszélő szövegekkel. Én biztos nem.

De erről a témáról mindenki azt gondol, amit akar, ez nem is probléma, de szerintem nehezen fogjuk egymást meggyőzni az elveinkről. Engem nem lehetne.

Minden jót!

2013. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
22%
Épp hogy nem az ő teste, hanem egy új élet teste..de mindegy, nem próbállak meg én sem meggyőzni téged, utolsó.
2013. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!