Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszhoz elég indok, hogy...

Abortuszhoz elég indok, hogy sem a nő, sem a férfi nem akarja a gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
78%

Én igenis azt mondom, hogy elfogadható indok.

Anyukám is egy instabil kapcsolatba szülte a bátyámat.

Olyan is lett a kapcsolatuk... Egy gyerek megérzi azt, hogy mennyire akarták vagy nem. Anyukám többször mondta már ki, hogy nagyon megbánta, hogy megszülte, mert az elejétől kezdve érezte, hogy nem akarta.


Velem meg másik testvéremmel teljesen jó a kapcsolata, bár én "véletlen" gyerek vagyok, annak ellenére akart!

2013. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
41%
A nem kívánt gyerek evidens kapcsolat-robbantó: Miért, mit gondolsz, a közösen eldöntött abortusz meg eleven kovalens kötés? Ha így lenne, a házasulandó felek nem esküdnének örök hűséget egymásnak, hanem abortálnák az első közös gyereküket és akkor garantáltan együtt maradnának halálukig. Nem láttál még egy közös döntésen alapuló abortusz után szétesett családod sem? Ahol nem tudták feldolgozni, amit tettek és ezért szétmentek?
2013. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
38%

#32, személy szerint nem láttam, de valószínű, hogy az abortusz sem kovalens kötés, ahogy ugye az esküvő meg a közösen vállalt gyerek sem az. Viszont az aránylag tuti kapcsolatrobbantó az a nem közös akarattal vállalt gyerek, ott még olyant nem láttam, hogy 5 év múlva az ilyen pár még együtt legyen.

Tudod, a kettő között az a nagy különbség, hogy az abortusz az egyszer megtörténik, és utána a dolog már a feldolgozás irányában halad, amiben a pár (ha jó a kapcsolat) tudják egymást segíteni. Na, ezzel szemben a gyereket éppen nem akaró fél vagy felek számára a terhesség, szülés, stb naponta keletkező újabb és újabb problémák forrása, ami egyáltalán nem a feldolgozás felé halad, hanem az újabb és újabb kényszerek és elvárások felé...

2013. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
29%
Na, ehhez képest testvérem is és én is várva-várt gyerek voltunk, oszt mégis elváltak a szüleim 14 éves koromban. Nem ezen múlik. Te ilyet láttál, én meg olyat. És a gyerek meg természeténél fogva már csak ilyen: törődni kell vele, szeretni, sőt ráadásul olyan "kis aljas dög", hogy még gondot is okoz. Problémákat generál. 10-20-30-40-50 évig is akár a szüleinek. A kívánt, meg az ún. nem kívánt gyerek is. Felháborító, nem?
2013. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
45%
Nem az a kérdés, hogy felháborító-e, hanem az a tény, hogy az emberek zöme nem jól viseli, ha folyamatosan egy olyan helyzet következményeivel szembesül, amit nem is kívánt, nem is vállalt... ezért robbantja a kapcsolatokat a valamelyik vagy mindkét fél által nem kívánt de megtartott terhesség, gyerek...
2013. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
17%

Az én szüleim is elváltak mikor 9 éves voltam, pedig mindketten akartak engem, apum is, de már 2 éve fel sem hívott telefonon..


Nehezen viselik az emberek, ha rájuk kényszerítenek egy ruhát vagy egy hajszínt vagy egy tantárgyat...de egy babát, a saját gyerekedet "nehezen viselni" szerintem kicsit durva. Az anyai érzések (normális esetben) úgyis elöntenek és talán (de inkább biztosan) áldani fogod majd a napot, hogy mellette döntöttél és nem ellene.

2013. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
31%

#36 ... "Az anyai érzések (normális esetben) úgyis elöntenek és talán (de inkább biztosan) áldani fogod majd a napot, hogy mellette döntöttél és nem ellene." ... vagy mégse, és bánni, de akkor már nem fog tudni semmit tenni ellene, a kocka el van vetve, a magzatvédők boldogok... ő meg majd megoldja a saját életét ahogy akarja, vagy ahogy tudja...

Na, pont ezért robbannak az ilyen kapcsolatok, mert általában az egyik kénytelen-kelletlen beletörődik a leosztott szerepbe, a másik meg nem...

2013. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
32%

Erre mondják, hogy a "Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el". És milyen érdekes: ezt a pénztárnál mindenki elfogadja, pedig ott csak 10 deka párizsiról van szó... 2013-ban, Magyarországon, rengeteg védekezési mód lehetőségének a birtokában arról beszélni, hogy a baba kapcsolatot robbant, hát, finoman szólva nem elfogadható. És ha robbant is, bár biztosan nem tipikusan, hát robbantson! Egy párkapcsolat mióta képvisel nagyobb értéket, mint az ember élete?

Tessék tisztességesen védekezni!

2013. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
30%

AMEN elozo ott a lenyeg

Ittasan vezetni tilos mert helyrehozni nem lehet

Vedekezes nelkul ssexelni lehet max megolik a magzatot

Humaj mondthatom

2013. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
33%
" a baba kapcsolatot robbant, hát, finoman szólva nem elfogadható." - nézd kedves #38, attól, mert számodra nem elfogadható, még robbant. És hát - mint tudod - izlések és pofonok, engem inkább az olyan potenciális "társ"-jelöltek kerüljenek el nagyon nagy ívben - ha lehet - akik számára az egyébként jó párkapcsolatuk nem fontosabb, mint a "szívük legmélyéről jövő picike hangocska..." - és természetesen kontra is, nekem is a legfontosabb az életben a párom, ezt nyújtom, és ezt is várom el.
2013. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!