Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 6 hetes terhes vagyok 25 éves...

Orsy25 kérdése:

6 hetes terhes vagyok 25 éves és már volt 3 abortuszom, Mennyire lenne káros egy 4. abortusz is?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok 25 éves és már volt 3 abortuszom, sajnos a mostani párommal sem állunk jól anyagilag és egy vérömleny is kialakult a petezsák körül ami vérzést okozott! Nagyon szeretnék már kisbabát, de semmi biztos nincs, hogy feltudjuk majd nevelni! 26-ára írt ki a dokim abortuszra. De nagyon félek!

Októberben lesz a diplomaosztóm és sajnos külföldön dolgoztam eddig a párom alig keres, (csak a különböző megjegyzések elkerülése végett)nagyon kevés pénzt kapnék az államtól és terhesen már nem vennének fel sehova sem, csak otthon végezhető munkát tudnék vállalni ami valljuk be nem egy jól fizető mellékkereset! Hétfőn kell visszamenni (akkor jár le a 3 nap gondolkodási idő) a családvédelmi szolgálathoz....félek hogy többször már nem kerülök áldott állapotba ha most az megszakítás mellett döntök!!!:-(



#abortusz #tanács #25 éves #több terhességmegszakítás
2013. jún. 13. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
21%

15-ös vagyok.

Igazából már az is mázli, hogy megint terhes vagy. Szerintem tartsd meg ha babát szeretnél, a többi majd megoldódik valahogy. Vagy add örökbe, de ne vetesd el. Ez a baba valamiért nagyon jönni akar.

Pár hónap múlva dolgozni is visszamehetnél és a párod menne gyes-re, ha te jobb munkát tudsz találni. Tudod ez nem úgy működik, hogy találsz egy jó munkát, megteremtitek az anyagiakat és jöhet a baba. Olyankor pont nem szokott jönni sajnos. A legjobb korban vagy, gondold át ezt az egészet!

2013. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
21%

Magyaroszágon NINCS ABORTUSZTABLETTA.

Szóval, a szokásos módon meg lehet szakítani a terhességet. De persze van esélye, hogy később gondjaid lesznek majd a teherbeeséssel, a baba kihordásával.

Amúgy nem értem, elvileg diplomaosztód lesz, nem lehetsz olyan buta. Hogy 25 évesen nemhogy 1, de 3 abortusz után nincs annyi eszetek, hogy védekezzetek...

1 abortusz is káros, testileg, lelkileg, nemhogy 4. Szóval az is előfordulhat, hogy nem lehet majd soha gyereked. De akkor majd ugye fogod tudni, hogy ezt minek köszönheted?

2013. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Ajánlom neked ezt az oldalt:

www.valsagterhesseg.org, és a segélytelefont, amit én fogok fölvenni:

70/2252525

Tudunk segíteni Neked!

Sajnos nincs rá biztosíték, hogy lehet gyereked ezután az abortusz után, de az se biztos, hogy nem lehet.

Én meggondolnám a helyedben!

Az egyesületünk tud segíteni babakelengyével, ruhákkal, lelkileg is, orvost is tudunk ajánlani, aki féláron vizsgál meg, ha a mi ajánlásunkkal mész hozzá!


Örülnék, ha felhívnál, vissza is tudlak hívni!

2013. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
0%

Annyira lenne káros, hogy egyre kisebb a valószínűsége annak, hogy lehessen egy megszületett babád is, nem csak 3 megölt. Miért ne tudnátok felnevelni? Ahol két ember kap enni, jut egy harmadiknak is.

Dönts okosan!

2013. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
38%

Most attól, hogy mindennek elhordjátok, attól a kérdezőnek nem lesz jobb, de nektek sem....

Nagy hibát követett el az tény, nem szabad még egyszer megismétlődnie, jobban kell vigyázni.

Arra, hogy "lesz valahogy" , nem szabad a mai világban gyereket vállalni (szerintem), hanem legalább egy kis biztonságot megteremteni előtte az anyagiakra nézve.

Nem ismerjük a kérdező életét, még akkor se, ha kiteríti elénk, és ezért nem kéne leszólni ennyire a döntését. Végülis nem a mi életünk fog változni és nem a mi lelkiismeretünk. Az, hogy máshol meg nem jön össze a gyerek, az nem az ő problémája, és nem tehet róla. Remélem azért, hogy ahol akarják, oda azért megérkezik egy kis jövevény.

2013. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: Azért azt neked is látnod kellene, hogy ez az a kategória, ami már sok.

Nem szoktam azonnal ítélkezni, ha vkinek volt egy abortusza. Nyilván az sem vidám dolog, azt is inkább megelőzni kellett volna, de bármibe csúszhat hiba.

Még talán azt is elhiszem, hogy vki 2-szer védekezés mellett esik teherbe. Ritka, de még olyan is van.

Na de 4?

Diplomás ember, de arra nincsen esze, hogy védekezzen? Nem kellene az abortuszt fogamzásgátló módszernek használni.

Hihetetlen számomra, hogy 3 abortuszt ki tudott fizetni (ami egyébként összesen 90 ezer forint, persze ha nem kapott rá szoc. alapon vmi kedvezményt), de kotonra, gyógyszerre vagy bármi egyéb dologra nincsen pénze.

2013. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk igazad van. Egyszer még csak-csak, de ennyiszer nem kéne ugyanazt a hibát elkövetni más kárára. :(


De a döntés akkor is az ő kezében lesz, mert neki kell mérlegelnie a körülményeket, és hogy mi lesz a jövőben.

2013. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
44%

Felesleges, buta és fájdalmas döntés lenne elvetetni ezt a kicsit, hisze írod: szeretnél gyermeket.

A mai világ bizonytalan. Egy jólétbe, biztos családba vállalt pici felnőhet sajnos nyomorban, egyszülősen, de egy bizonytalanságba vállalt gyermek is felnőhet egy megváltozott körülmény során jómódban, teljes családi háttérrel, sosem lehet tudni. Folyamatosan változó helyzetere alapozva végleges, visszafordíthatatlan döntést hozni felesleges lenne. Kivéve, ha úgy gondolod sosem akarsz anya lenni, de ez nálad nem áll fenn. A gyerekhez felnősz, a problémákat megoldod.

Nekem sajnos 21 éves koromban volt egy abortuszom, 5 hetes terhességemet szakíttattam meg erős májgyógyszereket szedtem akkor, amit nem hagyhattam volna abba a terhesség alatt sem és nem mertem megszülni. Hülyeség volt, megbántam ezerszer, de fiatal voltam, tudatlan, tapasztalatlan, bátortalan, akiktől pedig segítséget vártam volna, azoktól nem kaptam, de ez van, megtettem, megbántam, szenvedtem tőle, ez nem is igazán tartozik ide, csak gondoltam megosztok egy saját tapasztalatot, hogy ne csak okoskodjak itt.

KÉRDÉSEDRE a válasz: Egy terhességmegszakítás is ugyanolyan nagy kockázattal jár, mint a következő és az azt követő, mindegyik magában hordozz azt a 4-5%-ot (1000 nőből 40-50) ami a meddőség esélyét hordozza magában, ezt tudnod kell, minden abortuszod előtt kellett, hogy kapj egy tájékoztatott beleegyező nyilatkozatot, amit aláírtál, vállalva ennek a kockázatát.

Legyél nagylány és add meg az esélyt magadnak a boldogságra, nem mindig a helyes út a legkönnyebb.

2013. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem neked nem lesz gyereked. Mert nem érdemled meg hogy anya legyél. Az egy dolog hogy egyszer becsúszik és nincs más megoldás. De háromszor? Amiket felsorolsz azok csak kifogások. Úgy jársz abortuszra mint mások fodrászhoz vagy kozmetikushoz. Szerinted ez normális? Vagy olyan nehéz védekezni. Ha olyan rosszul álltok akkor abortuszra honnan volt pénz ráadásul 3x is. Az olyan nőkről mint te vagy meg van a véleményem.
2013. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
62%

Azért kíváncsi lennék mennyire visel meg kedves kérdező ez a helyzet???


Aki már a 4.abortuszt bevállalja szívbaj nélkül,azt nem hiszem hogy annyira gyötörné a lelkiismeret!!! Azért ne akarj gyereket mert "azt úgy szokás",ha ennyiszer képes voltál elvetetni őket,nem is igazán akarsz anya lenni!


Kifogás amiket írsz és nem érdemled meg hogy anya légy!

2013. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!