Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 6 hetes terhes vagyok 25 éves...

Orsy25 kérdése:

6 hetes terhes vagyok 25 éves és már volt 3 abortuszom, Mennyire lenne káros egy 4. abortusz is?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok 25 éves és már volt 3 abortuszom, sajnos a mostani párommal sem állunk jól anyagilag és egy vérömleny is kialakult a petezsák körül ami vérzést okozott! Nagyon szeretnék már kisbabát, de semmi biztos nincs, hogy feltudjuk majd nevelni! 26-ára írt ki a dokim abortuszra. De nagyon félek!

Októberben lesz a diplomaosztóm és sajnos külföldön dolgoztam eddig a párom alig keres, (csak a különböző megjegyzések elkerülése végett)nagyon kevés pénzt kapnék az államtól és terhesen már nem vennének fel sehova sem, csak otthon végezhető munkát tudnék vállalni ami valljuk be nem egy jól fizető mellékkereset! Hétfőn kell visszamenni (akkor jár le a 3 nap gondolkodási idő) a családvédelmi szolgálathoz....félek hogy többször már nem kerülök áldott állapotba ha most az megszakítás mellett döntök!!!:-(



#abortusz #tanács #25 éves #több terhességmegszakítás
2013. jún. 13. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom ami veled történt. Remélem fel tudod dolgozni. Nem ítéllek el, mert nem én kerültem ilyen helyzetben, és egy nem túl jó képet adnék magamról, ha ész nélkül köpködnék gyerekesen.

Dönts ahogy te szeretnél, de próbáld meg legyőzni a tanácstalanságot. És vigyázz nagyon magadra, és hogy hogyan alakítod az életed, mert ez az egy van. Minden jót!

2013. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

Jajj...26-án van a szülinapom...

Szerintem ne vetesd el, meg fogjátok oldani valahogy.

2013. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
Szerintem is tartsátok meg! Egy albi kijön 30ból, s ha kell itt is tudnak sokan segiteni!Facén is van több ingyen elvihetős csopi( pl egy van ahol m ax 200ft-t lehet kérni ruháért.) Én ott vettem 5ezerért 35db bodyt. Majd irok a lányom fáradt...
2013. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
"Valahogy" az nem jó érv, kell azért egy kis biztos alap, amire már lehet építeni... a totális semmire nem lehet meg a bizonytalanságra, de ha összeszedi magát az ember, minden sikerülhet.
2013. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
40%
20as vagyok. Sajnálom ami veled történt,nem lehetet könnyű. Én is 15 voltam az elsőnél,de védekeztem mondjuk. Már leírtam azt,hogy hogy tartottam meg a fiam és mért. Nem beszélek erről soha,de 20 évesen megerőszakolt,kirabolt és majdnem megölt a legjobb barátom,ezt soha nem fogom elfelejteni,de túl léptem rajta,és nem takarom vele a jövőm. 1 éve egyedül ill. anyukámnál vagyok a fiammal. Augusztusig 140 ezret kell össze szednem,ha nem akarom még 2 évig egyedül nevelni. 5 féle allergiája van a fiamnak és speciális étrendje. A 38 ezerből finanszírozom a pelenkát,tápszert,ruhákat és amit ő megkíván ill. segítettem a férjemet. Az ő marhasága miatt vagyok ilyen helyzetben,de nem a fiúnkon vezetem le. Számomra ő a minden miatta élek és semmiről nem tehet,ami most az apjával van vagy a jelen körülmény miatt. Nekem is mondták,hogy adjam örökbe,mert nem fogom tudni ellátni,de eszem ágába nem jutott ilyen. Senki nem támogatott akkor a családban,most mindenki imádja. Ő minket választott szüleinek,párom névnapján fogant ráadásul... Te ne kockáztasd a szervezeted az abortusszal,mert 25 évesen túl fiatal vagy 4 abortuszhoz és ez késöbb a megtartott terhességeden fog csattanni. Nem egy olyan ember volt,hogy elvetette különböző indok miatt több babáját,végül amikor babát tervezett vagy nem jött neki össze,vagy elvetélt vagy csak lombikbébi útján lett. Nagyon sok olyan ember van,akinek nem lehet babája,neked negyedszer is megadatott. Ez csak jelent valamit. Add örökbe,könnyű mondani,de ha elgondolkozol ezen és belevágsz,megváltozik a véleményed amikor először érzed,hogy megmozdul vagy amikor a karodban tartod. Sok embernek van egy és több gyereke akik albérletbe nevelik. Mi is úgy voltunk és leszünk. Tény nagyon sok pénzbe kerül egy gyerek,de azt a határtalan szeretet soha senkitől nem fogsz kapni,csak a saját gyerekedtől. Szíved mélyén megtartanád a babát csak a pénzre hivatkozol,késöbb is kérhetsz támogatást,segítséget a neveléséhez
2013. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
43%
Azt azért nem hiszem el hogy óvszerre sincs pénzetek!!! Ez már felelőtlenség!! De majd akkor jössz rá, amikor közli veled az orvos hogy nem lehet gyereked.... és akkor majd legyen előtted hogy felelőtlen voltál/voltatok! Szörnyű hogy ártatlan piciknek kell meghalniuk a felelőtlen emberek miatt...mások meg több évig próbálkoznak babával és nem jön össze nekik... az ilyeneknek mint te pedig 4x is, de minek? ....!!! 28 hetes kismama
2013. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
Hogyan döntöttetek?
2013. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
0%
Annyira elkeserítő, mennyi magzat hal meg a felelőtlenség miatt...mi már 2 éve várjuk, hogy megfoganjon és semmi, nem akar jönni. :((((( ez annyira igazságtalan....
2013. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
63%
ejha...te aztán gyakran bekapod a legyet,mást egyszer megkaparnak aztán akkor se lesz terhes amikor akar,sztm köttesd el magad mert látom a védekezéshez hülye vagy :D
2013. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
75%
60. vagyok...jólvan a 2.terhességről nem tehetsz,meg én se tartottam volna meg erőszakból gyereket,de a többi saját hibából volt,meg ha már 3szor voltál terhes igazán tudhatnál védekezni de mind1 nem okoskodni akarok,azt csinálsz amit akarsz,de sztm már csak az egészséged miatt se lenne jó még1 abortusz...persze ha csak szenvedne melletted a gyerek akkor inkább vetesd el.
2013. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!