Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 6 hetes terhes vagyok 25 éves...

Orsy25 kérdése:

6 hetes terhes vagyok 25 éves és már volt 3 abortuszom, Mennyire lenne káros egy 4. abortusz is?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok 25 éves és már volt 3 abortuszom, sajnos a mostani párommal sem állunk jól anyagilag és egy vérömleny is kialakult a petezsák körül ami vérzést okozott! Nagyon szeretnék már kisbabát, de semmi biztos nincs, hogy feltudjuk majd nevelni! 26-ára írt ki a dokim abortuszra. De nagyon félek!

Októberben lesz a diplomaosztóm és sajnos külföldön dolgoztam eddig a párom alig keres, (csak a különböző megjegyzések elkerülése végett)nagyon kevés pénzt kapnék az államtól és terhesen már nem vennének fel sehova sem, csak otthon végezhető munkát tudnék vállalni ami valljuk be nem egy jól fizető mellékkereset! Hétfőn kell visszamenni (akkor jár le a 3 nap gondolkodási idő) a családvédelmi szolgálathoz....félek hogy többször már nem kerülök áldott állapotba ha most az megszakítás mellett döntök!!!:-(



#abortusz #tanács #25 éves #több terhességmegszakítás
2013. jún. 13. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
14%
Bizony nem, utolsó. Sok boldogságoz
2013. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
5%
Bizony nem, utolsó. Sok boldogságot!
2013. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
31%
Persze nem vagy gyilkos, csak összefekszel az első emberrel aki szembe megy veled
2013. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
22%

Kedves utolsó

Nem tudod hogy pontosan mi hogy történt, úgyhogy szerintem ne ítélj látatlanba!

Kedves utolsó előtti!

köszönöm szépen

2013. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
64%
38-as jól döntöttél ezt elárulja az a boldogság ami akkor tölt el mikor a lányodra nézel. Akik ítélkeznek azzal ne foglalkozz.
2013. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó és persze a rossz válaszokat, tanácsokat! Nagyon nehéz helyzetben vagyok még nem vagyok teljesen felkészülve erre az egészre. Az abortuszaim igen megvetésre méltóak.

1. 15 évesen volt az első aktusból, anyukám nem engedte meg, hogy megtartsam

2. 17 évesen megerőszakoltak, több férfi is végig ment rajtam, biztos, hogy nem tartottam volna meg semmifélképpen sem

3. 20 évesen gyógyszer mellett érettségi előtt lettem terhes.

Elég rossz gyerekkorom volt és most, hogy már tényleg nagyon szeretnék kisbabát megfutamodtam tőle és hiába tanultam így se keresnék 140ezernél többet, se lakásunk se félre tett pénzünk. Én nagyon nagy szegénységben nőttem fel anyámnak 8 általánosa volt és 4-en vagyunk testvérek, állami támogatásokból éltünk nagyon kevés pénzből.

Persze mindenki magából indul ki mikor megszól a rossz döntéseimért, persze azért is írtam ki ide bánatom, hogy minél több ember írja le véleményét.

Igazából életem legnagyobb döntése előtt állok...a szívem megszakad, hogy egyáltalán ilyenen gondolkodok, de nem akarok olyan életet a gyermekemnek mint amilyen nekem és testvéreimnek volt SOHA, de senki másnak sem.

Önerőmből kitudtam törni, végre diplomás leszek és nem éhbérért fogok dolgozni, de még az is édes kevés!

Igazából nagyon tanácstalan vagyok hétfőn megyek egy alapítványhoz beszélgetni 26-ig még van idő...

2013. jún. 15. 20:15
 47/67 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!


Sajnálom ami veled történt,de akkor is kifogás!

Az első és második abortuszodat megértem,bár nem kellett volna már 14-15évesen szexelni. Persze ami 17évesen történt veled,az borzasztó,és ilyen helyzetben én sem tartottam volna meg a gyereket!


Nem kellene mindent a rossza gyerekkorra és a szegénységre fogni!!! Nekem is borzalmas gyerekkorom volt egy agresszív alkoholista apával,és egy idegbeteg anyával aki vert is. Apám rendszeresen a teljes fizetését elitta. Sokan nőnek fel hasonló családban mint te,de mégsem felelőtlenek!

Negyedszerre hogy sikerült teherbe esned,ha nem is akartál???

2013. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
0%

a mostani párommal..nem tervezel vele hosszútávra?

mellesleg ha mindig csak az anyagiakat nézzük sose lesz gyerekünk..

2013. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:
Terveztük, csak időközben felléptek ezek a problémák, megfutamodtam és már igazából nem tudom mit is akarok..
2013. jún. 15. 21:04
 50/67 anonim ***** válasza:
23%

15-ös és 21-es vagyok.

Sajnálom ami veled történt Kérdező, de ha így is van, hogy ennyire nem látod hogyan tudnátok felnevelni annak ellenére, hogy vágysz egy kisbabára, akkor inkább tényleg add örökbe. Ezzel nem kockáztatod, hogy egy újabb abortusz miatt esetleg ne lehessen többet gyereked, és nagyon boldoggá tennél egy gyermektelen családot. Jobb sorsot szánsz a gyerekednek mint amilyen neked volt? Akkor ne vetesd el, hanem szüld meg. Vagy megpróbálod felnevelni, vagy örökbeadod, mindkét verzió jobb az abortusznál (az egészséged szempontjából is).

Nem tudom hiszel-e olyan dolgokban, hogy a születendő babák választják ki a szüleiket, de hozzád valamiért nagyon jönni akar a baba. Lehet, hogy téged akar anyának, lehet, hogy arra választott ki, hogy megszüld és add oda egy másik nőnek, akinek nem lehet gyereke.

A döntés a tiéd, de inkább a szívedre hallgass.

Volt itt egy válaszoló, aki azt írta tudnak segíteni, de írtad is, hogy elmész egy alapítványhoz beszélgetni. Kemény dolgokon mentél keresztül, nem lehetett egyszerű feldolgozni, de lehet, hogy sosem leszel ettől ideálisabb helyzetben a babavállalásra mint most. Ha elveteted lehet, hogy örökké lelkiismeretfurdalásod lesz. Nem számít ki mit mond itt, de az igenis számít, hogy a lelkiismereted mit mond, mert azt egész életedben hallani fogod.

Remélem jó döntést hozol! Csak te tudhatod, hogy melyik a jó döntés, de szerintem azt a szíved súgja meg nem az eszed.

2013. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!