Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Valaki segítsen mert megőrülök...

Valaki segítsen mert megőrülök! Down kóros a babám, elvetessem, vagy ne?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, túl az amnion... Beteg a babám... Első baba lenne, 34 éves vagyok... Egyszerűen beleőrülök a fájdalomba! A vizsgálat eredménye után mindenki úgy kezel mintha már meg se lenne a babám, tényként kezelik hogy úgysem tartom meg, de én nem tudom mit csináljak! Ő az én kisbabám, érzem mozogni! Bárkivel próbálok beszélni erről lehurrognak, hogy egész életemben gondoskodnom kell majd róla, meg hogy nem élet ez neki, de én ismerek down-os embereket, igaz nem egészségesek, de nem is boldogtalanok, a saját kis világukban igenis boldogok! És én annyit kértem az Istentől, segítsen, hogy lehessen egy babám, vallásos vagyok, hogyan tudnám megölni? :((((


A férjem nem akarja, hogy megtartsam, én meg már csak sírni tudok...


2013. jún. 25. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Ha mindenki úgy látja, hogy nem kellene megtartanom, akkor csak a szívem vezérel, de nem az eszem... Köszönöm a válaszokat...
2013. jún. 25. 16:42
 12/69 anonim ***** válasza:
82%
én beszélnék más szülőkkel, biztos nagyon sok okosat tudnak mondani. Persze nektek kell döntenetek, mindenkinek más a teherbírása, világszemlélete, stb. de talán meg tudják könnyíteni a döntést.
2013. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
91%
Fáj hogy ezt kell mondanom de ha nem vagy rá készülve vetesd el.Bár én láttam Down kóros gyereket szüleivel nagyon boldognak látszottak.De gondolni kell a gyerek fellnőt korára is.:( sajnálom:((
2013. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
42%

Ki az, aki biztosra megmondja Neked, hogy beteg lesz? És főleg azt, hogy a down-nak milyen súlyos változata, mert azt biztosan nem tudják.

Én ismerek olyan családot, ahol azt mondták biztosan beteg lesz a gyerek, az anya megszülte, és egészséges lett mint a makk.


Én is hívő vagyok, és nem tudnék elvetetni egy babát sem. Igaz, mi ebben a férjemmel azonosan gondolkozunk, de én megtartanám, az biztos.


Azzal az érvvel nem értek egyet, hogy mi lesz vele 40 év múlva.

Ha olyan súlyos, akkor sajnos nem fog annyit élni, ha pedig épp hogy csak megjelenik a betegség, akkor képes önálló életre.


Persze nem mindenkiből lesz színésznő, de ilyen egy "enyhe downos":

[link]

2013. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
84%

8.

Ritkán élnek 30-40 éves korig, sajnos a legtöbb szIvproblémával és egyebekkel születik.Nagyon gondold meg, mert te is tönkremész. Még lehet egészséges gyereked.

2013. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
70%

Úgy érzem, hogy te nagyon szeretnéd, szóval, ha ennyire akkarod miért vagy bizonytalan? Gondold át: mellette szól, hogy már megszeretted és ez a legfontosabb. Viszont ellene szól, hogy egész életedben gondoskodnod kell róla és ha meghallsz....egyedül marad, lehet, hogy egy intézetben fog tovább élni.... én semmire nem akkarlak rábeszélni.....ezt csak ti dönthetitek el. Ha elvetetted akkor biztos, hogy ott lesz a bűntudat egész életedben....viszont az nem biztos, hogy nem fogsz beleőrűlni a sok kínlódásba a gyerekkel....nézzd azt, hogy neki mi a legjobb! Hát nem könnyű döntés az biztos.....

Ismerel olyan down- kórost, aki az anyja nélkül el van vesze és már felnőtt, semmi nem jó neki..... és emiatt úgy gondoltam, hogy minden down- kóros ilyen, de kb egy éve megláttam a youtube- on egy kislányt....hát ő valami....annyira okos, aranyos, értelmes....nem gondoltam volna. Van két kisebb testvére is és az egész család annyira szereti azt a kislányt és láttni, hogy a kislány is őket.... szerintem egészen önálló. De ez gondolom nevelés kérdése. Ha úgy neveled, mintha nem lenne down- os, akkor gondolom olyan lesz, mint ez a kislány, de ha már eleve úgy állsz hozzá, hogy "életképtelen" és úgysem fog tudni ezt meg ezt csinálni, hát akkor nem fogja. Az a legfontosabb, hogyha megtartod szeresd és kezeld úgy, mint egy nem down- ost.

2013. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
34%

Én öt szoktam olvasni.


[link]



"Ha megtartod, akkor utánad ott marad egy 30-40 éves, önálló életre képtelen ember, ki fog róla gondoskodni, miböl és hol fog élni? "


Én egy családot ismerek ahol a nővére és a családja neveli szüleik halála után. A húgának olyan mintha lenne még egy gyereke, a gyerekeinek meg mint egy testvérük.

2013. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Most mennem kell, de köszönöm a válaszokat...
2013. jún. 25. 16:50
 19/69 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sajnálom, ami veled történt, de valóban jobb lenne nem meg tartani ezt a babát.

Nem vagy könnyű helyzetben.

2013. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
82%
Így hogy nem vagyok ilyen helyzetben,azt mondom nem tartanám meg.A down -nak is vannak enyhébb,súlyosabb formái.Mi van,ha súlyos formája lesz a babádnak? :(
2013. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!