Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Valaki segítsen mert megőrülök...

Valaki segítsen mert megőrülök! Down kóros a babám, elvetessem, vagy ne?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, túl az amnion... Beteg a babám... Első baba lenne, 34 éves vagyok... Egyszerűen beleőrülök a fájdalomba! A vizsgálat eredménye után mindenki úgy kezel mintha már meg se lenne a babám, tényként kezelik hogy úgysem tartom meg, de én nem tudom mit csináljak! Ő az én kisbabám, érzem mozogni! Bárkivel próbálok beszélni erről lehurrognak, hogy egész életemben gondoskodnom kell majd róla, meg hogy nem élet ez neki, de én ismerek down-os embereket, igaz nem egészségesek, de nem is boldogtalanok, a saját kis világukban igenis boldogok! És én annyit kértem az Istentől, segítsen, hogy lehessen egy babám, vallásos vagyok, hogyan tudnám megölni? :((((


A férjem nem akarja, hogy megtartsam, én meg már csak sírni tudok...


2013. jún. 25. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
82%
Igazán nagyon sajnálom, ami történt veletek. Úgy látszik mégis a sors keze volt a döntésedben és jó döntést hoztál. Kívánom hogy a fájdalmad minél előbb enyhüljön, és hogy világra hozhass egy egézséges gyermeket.
2013. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. :'( Nem ismerlek, de nagyon fáj ezt olvasnom, nagyon rossz, hogy ez történt veletek! Hogy vagy?
2013. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
100%
igazán sajnálom :( Kívánom hogy minél hamarabb erősödj meg lélekben is és köszöntsön be hozzátok egy földre szállt angyal. a Kisfiadat gyászold meg, sírd ki magadat, ne fojtsd magadba bánatodat. Belőletek volt ő is. Nem lesz könnyű átlépni ezen, de bízzatok abban hogy a sors kárpótol majd titeket...
2013. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg a babát, biztos, hogy lelkileg nagyon nehéz lehet most.

Elmesélek egy történetet, ami az unokatestvéremmel történt pár évvel ezelőtt.

Maszek orvoshoz járt szinte 2 hetes vizsgálásokra. Bíztatták az anyukát, hogy minden rendben van, egészséges a baba. Amikor megszületett down kórós lett ő is. Nem beszélve, hogy nyitott gerinccel született, és kancsal, és a füleire sem igazán hallott. Szerette unokatestvérem, és mindent megtett, amire egy anya csak képes lehet ilyen helyzetben. A férje inkább eljárt horgászni, vadászi, csak hogy ne kelljen otthon lennie, és látnia a kisfiát. Egyedül maradt a gyerekkel. 6 évesen menni sem tudott, otthon tornáztatta, hogy ne tapadjon le az izomzata. Kézben, illetve babakocsiban hordta minden egyes nap vonattal, egy speciális óvodába, ahol társaságban lehetett, illetve foglalkoztak vele. A vele egykorú gyereket játszottak, babazsúrra jártak a szülőkkel együtt.

Kb. 3 éves korában volt egy szívműtétje, mert lyukas szívvel született, ezt elfelejtettem az előbb leírni, akkor megműtötték, sokáig lábadozott. De a dédnagymama is nagyon inkább azon a ponton volt, hogy bár csak ne sikerüljön a műtét, mert az EGÉSZ CSALÁDOD tette tönkre ez a kicsi gyerek. Túlélte, és nagyon sokat küszködtek vele tovább. Szemüveg, nagyot halló készülék stb...

Amikor elérte a 6 éves korát, nagyon meg volt fázva, és rosszul lett, elkezdett hányni, és ugye szólni nem tudott, felülni sem, éjszaka volt, mire az anyuka felébredt a kisfiú lenyelte a saját hányását, és megfulladt, meghalt.

A rokonság, és a barátok nem tudtak igazából mit mondani arra a szegény kisgyerekre, csak ,hogy milyen szép. Látszott az anyukán, hogy valójában ezt csak azért mondják, mert nem akarták megbántani. Igazából erre nem is tud az ember hogy reagálni, mert mindenki részéről kellemetlen. Kirekeszt a társadalom, és egyedül maradsz. Későbbiekben pedig nem tudod, hogy milyen gyerek válik majd belőle, agresszív, vagy egy helyben ülő.Pár év múlva megint terhes lett, és született egy csodaszép egészséges kislányuk, akit a tenyerükön hordoznak, de a kisfiút is a maguk módján a szívükbe zárták.

Ezt csak azért írtam le neked, hogy te magadnak kell eldöntened, hogy mennyire vagy képes, miért vagy képes egy ilyen gyerek mellett élni, létezni. A folyamatos megszólások az utcán, a kirekesztés. Nem egyszerű, főleg hogy érzed, hogy benned növekszik, és él.

De néha a legfájdalmasabb döntés a legjobb.

Ebben tanácsot nem lehet adni, mert érezned kell, hogy mit bírsz majd elviselni lelkileg, és tudni fogod mindezt egyedül is ( ha kell) végigcsinálni.

Lehet, hogy az gondolod, hogy neki biztos, hogy nincs gyereke azért mond ilyeneket. Valóban nincs, és már több éve próbálkozunk mi is de eredménytelenül. Volt egy vetélésem, és kézzel- lábbal ragaszkodtam ahhoz, hogy ne műtsenek meg, mert az az enyém, és mindenáron szerettem volna megtartani, de sajnos már nem élt. Borzasztó érzés volt ez számomra, hogy annyi időt vártunk rá, és nem maradt közöttünk.

Ha ennyire vallásos vagy, akkor a jó Isten is látni fogja a legjobb döntésed, hidd el. Se rábeszélni sem pedig lebeszélni erről az egészről nem tud senki sem, mert a ti életetek, úgy élitek, ahogy szeretnétek.

De gondolj abba, hogy az ez a baba egyszer felnő, és ti már nem lesztek, ki fog róla gondoskodni, mert képtelen magáról egyedül gondoskodni, tényleg némelyik emberke tele van szeretettel, és ragaszkodással a másik iránt, de honnan tudod ,hogy a tiéd nem e lesz aggresszív, és kiszámíthatatlan. Ha nem pofoz meg az utcán, és nem lök majd fel.

Kitartást kívánok, és bárhogy is döntesz, számodra biztos, hogy az lesz a legjobb!

2013. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
81%
Már döntött, olvasd végig az összes kommentet.
2013. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
66%
Sok dolog jutott eszembe a leírtakról, de inkább csak ennyit írok: bár a Down szindróma az életkor előrehaladtával egyre nagyobb kockázatot jelent, nem vagy még túl idős és ha a genetikus azt mondja, nem transzlokációs probléma okozta a Down kórt (ehhez benneteket vizsgálnak meg, ha még nem tették meg, akkor kérheted), hanem normál triszómia, akkor belevághatsz egy új baba projektbe, nem lesz nagyobb kockázatod Down babát szülni, mint bárki másnak.
2013. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kedves Kérdező, azóta?
2013. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
11%

"én annyit kértem az Istentől, segítsen, hogy lehessen egy babám,"


"kicsinek aki kisfiú lett volna, élettel összeegyeztethetetlen szívkamrai rendellenessége volt, bármikor is született volna, csak pár órát maradt volna életben"


Hát vicces kedvében volt az Istened :DDDDDDDD

2016. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

Hátha ennyi év utan is látod ezt a kérdést:)

Hogy van a család? Sikerült túl tenned magad ezen a nehéz dolgon?

2018. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!