Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Valaki segítsen mert megőrülök...

Valaki segítsen mert megőrülök! Down kóros a babám, elvetessem, vagy ne?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, túl az amnion... Beteg a babám... Első baba lenne, 34 éves vagyok... Egyszerűen beleőrülök a fájdalomba! A vizsgálat eredménye után mindenki úgy kezel mintha már meg se lenne a babám, tényként kezelik hogy úgysem tartom meg, de én nem tudom mit csináljak! Ő az én kisbabám, érzem mozogni! Bárkivel próbálok beszélni erről lehurrognak, hogy egész életemben gondoskodnom kell majd róla, meg hogy nem élet ez neki, de én ismerek down-os embereket, igaz nem egészségesek, de nem is boldogtalanok, a saját kis világukban igenis boldogok! És én annyit kértem az Istentől, segítsen, hogy lehessen egy babám, vallásos vagyok, hogyan tudnám megölni? :((((


A férjem nem akarja, hogy megtartsam, én meg már csak sírni tudok...


2013. jún. 25. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó! Már döntött! Ne nehezísd már meg neki. Ilyenkor már nem szabad ilyet írni, nincs könnyű helyzetben egyáltalán. Gondolj bele egyedül (mert rá fog menni a házassága sajnos ez 99,9999%) segélyből nem lehet eltartani egy egészséges gyereket se, egy fejlesztésekre szorulót pláne nem. Nem egy könnyű döntés ez, megvan szegénynek a maga baja!
2013. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
88%

A 40-es válaszolónak! Ezt felesleges volt! Döntött!

Nem a te életed, lehetnél kicsit empatikusabb, mert nemcsak a magzatra kell gondolni, hanem az egész családra.

Ez a lelki terror amit itt levágtál, az a kicsinyes emberek fegyvere, akik nem tudják elképzelni, hgy más nézőpont is létezik, mint az övé!

2013. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
92%

Ne nehezítsd szegény kérdezőnek a helyzetét!

A döntés megszületett, valószínűleg élete legnehezebb döntése volt, tartsd tiszteletben!


Már tegnap is olvastam a kérdést, el is kezdtem írni rá a válaszomat, de végül kitöröltem.


Azon gondolkodtam közben, hogy jövök én ahhoz, hogy egy számomra teljesen ismeretlen kismamának mondjam meg, mi legyen a kis beteg magzatával. Egyszerűen képtelen vagyok rá. Arra sem tudok választ adni, hogy ha velem megtörténik, hogyan fogok dönteni. Nincs jó döntés...


Nagyon sajnálom, ami Veled történik, kedves kérdező.


Látom, döntöttetek. Kívánok Neked sok kitartást, erőt, és a közel jövőben egy egészséges kisbabát!

2013. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
87%
nagyon sok erőt és minden jót a továbbiakban!
2013. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
93%

Olyan pici az a mustármag, és most mégis hatalmas...

Kívánom, hogy megtaláld a lelked békéjét és legyen még kisbabád. És ahogy kérted, gondolok rád.

2013. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
4%
Csak leírtam a véleményemet. Nyilván nem ítélem el, nem az én dolgom ítélkezni. Mindenki azt csinál amit akar. De attól még nem kell vele egyet érteni. Mindentől függetlenül sok erőt és kitartást kívánok és hogy találjon rá a kérdező a békére.
2013. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
85%
Jól döntött. A kérdés majd szépen háttérbe szorul, lesznek új kérdések. A Kérdező pedig majd marad egyedül. Ha megtartotta volna a babát, akkor szó szerint egyedül. A válaszolók max lelkileg tudtak volna segíteni, és ez kevés. Innen senki nem adna neki valós támaszt. Így mellette marad a párja és ha el tudta engedni a babát, biztosan lesz majd egy pici baba, aki idővel betölti az űrt. Én sem tudnám vállalni.
2013. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
6%
Azért áltatni is szemétség. Mert egy elvetett vagy elveszített gyerek sem pótolható egy másikkal, szóval azt az űrt nem töltheti be egy másik...
2013. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg azzal áltatni szemétség, hogy tartsa meg és minden rendben lesz. Nem lesz. Ő maga írta le, hogy nem támogatja senki ebben. A válaszolók közül mellé áll majd valaki nem csak szóban, amikor megtörténne? Ugyan már, ne legyünk ennyire álszentek. Ez az ő és a férje döntése. A férje is elmondta az érveit ez az ő KÖZÖS életük, nekik kell a határvonalakt megszabni, a GYK csak egy oldal, ami nem a valós élet.
2013. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
55%

Azt senki nem mondta, hogy "tartsa meg és minden rendben lesz", mert ezt senki nem tudja megígérni!

De ugyanígy azt sem tudod neki megígérni, hogy "vetesse el és minden rendben lesz".

Mert mi van akkor, ha elveteti és idegileg összeroppan mert nem tudja feldolgozni? És a férje ott hagyja, mert egy összeroppant nővel nem tud együtt élni? Ezzel a lehetőséggel is számolni kell. És akkor se férje, se gyereke.

Hiszen az alap kérdésfeltevésből világosan kiderül, hogy Kérdező CSAK a férje miatt vetetné el, ha a férje támogatná, egy percig sem gondolkozna.


Az abortuszélmény pedig ugyanaz, mindegy hogy beteg vagy egészséges gyerekről van szó, és sokszor sajnos azoknak a nőknek az életében is kiderül, hogy nem tudják feldolgozni, akik kezdetben azt hitték, hogy ez nekik nem lesz probléma. Akkor mi van azokkal, akik el sem bírják dönteni, hogy képesek-e rá? Borítékolva van a baj...


Szóval lehet itt érvelni mindkét irányból, de se a pro se a kontra oldal nem mondhatja "biztosra", hogy az a jó döntés, mert csak a folytatásból derül ki.


Olyan lehetőség is van ugyanis, hogy apuka meglátja a megszületett kisbabát, és abban a pillanatban beleszeret úgy, hogy el sem tudja képzelni nélküle az életet. Az meg hogy fél egy beteg gyerektől, teljesen természetes, de az ember úgy van kitalálva, hogy hozzánő a feladathoz. Már ha vállalja...

2013. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!