Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem abszolút a nők...

Kürasszír kérdése:

Miért nem abszolút a nők abortuszhoz való joga? Azaz miért nem dönthetnek szabadon akár nagyon késői terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Amennyiben egy nő képes felelősségteljes döntést hozni az abortusz kérdésében a 14. hétig, az első trimeszterben, akkor miért nem tartja képesnek arra a közvélemény, hogy mondjuk a 35. terhességi héten szabad akaratából, lelkiismeretére hallgatva döntsön. Az első trimeszterben a nő bölcs, utána meg hirtelen ostobává válik, akit a törvény erejével kell megakadályozni a késői abortuszban?


Csak az elmúlt 10-15 évben több száz nő és több orvos ellen indult eljárás illegális 24. héten túli abortuszok miatt az USA-ban, és Európában.



2013. aug. 6. 11:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
95%

Gondolj bele, ogy a barátnömnek 30-ik héten született babája akinek semmi baja nem volt, életképes volt és 4 hetet voltak bent de mehettek haza a picivel.


Szerinted egy 35-ik héten telejsen kifejlett baba meggyilkolása vagy a 40-ik héten wc-be dobott baba meggyilkolása között van külömbség?

Mit gondolsz mi történik ha egy életképes baba 35-ik héten megszületik? Felsír és életképes. Innetöl ha valaki nem akarja akkor meggyilkolja. Mi a külömbség az anyád meggyilkolása, a te megygyilkolásod vagy ez a kicsi baba meggyilkolása között?


èn nem akarlak téged, mert buta gondolataid vannak, és még sincs jogom megölni téged.

2013. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
71%
Én azt gondolom, hogy az, hogy a 20. hét felett mindene kifejlődött, "normális" kisember formája van, és már képes küzdeni az életéért az anyaméhben, felülír mindent: a testem feletti rendelkezési jogomat, a közvéleményt, bármilyen törvényt. Másrészt cseppet sem mondható felelősségteljes embernek az, aki elmegy egy abortuszra (betegségeket kivéve). Az a felelősségteljes nő, aki ha nem akar gyereket, tesz ellene!
2013. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kérdező oda akar kilyukadni, hogy mindenki azt fogja mondani, hogy egy 35. hétben lévő terhességben az a baba már élő gyerek így meg úgy, csecsemőgyilkosság, stb - és amikor ebben mindenki egyetért, na meg az abortuszt elfogadók is azzal jönnek, hogy de az gyilkosság ha egy valahány (18-24-bármennyi) hetes terhesség életképes babáját csak úgy kinyírjuk, akkor szépen előrántja, hogy mi a különbség a 8 hetes, 10 hetes, 15 hetes meg 35 hetes baba között.


Én arra tippelek, hogy kivárja amíg teljes egyetértésben kimondjuk, hogy egy 20 hetes gyereket (akit amúgy már meg kell szülni, nem csak úgy simán kicuppantják, a 24. hét után meg önállóan életképes is lehet) nem lehet elvetetni és akkor jön a fújabortusz dumával.

2013. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
23%
.
2013. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
100%

12:51-es én is erre jutottam a kérdés elolvasása után.

24-26. héten túl egy Downos vagy végtaghiányos babát se vesznek már el,mert életképes.12 vagy valamilyen betegség,fogyatkosság esetén 24-26(bevallom nem tudom pontosan) hétig lehet dönteni,ez a törvény el kell fogadni.Én spec nem igazán tudok olyan esetet elképzelni,hogy várja szeretettel a babát,aztán 30 hetesen meggondolja magát.Aki nem szeretné megtartani miért várna addig?

2013. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
36%

Hát az első trimeszteres abortuszokat nem a 14, hanem a 12. hétig engedélyezik.

És , hogy a kérdésedre is válaszoljak, vannak/voltak/lesznek olyan tömeg-/sorozat- és "szimpla" gyilkosok is, akik szabad akaratukból, a lelkiismeretükre (?) hallgatva, akár bölcsen is gyilkolnak (halomra) ártatlan embereket.Vegytiszta lelkiismerettel ölhetsz meg engem, ha akarsz, szabad akaratodból, a bölcsességedre támaszkodva. Miért nem teszed meg mégsem?


Világbotrány, hogy a 12. hétig női reprodukciós jogokra hivatkozva élő embereket lehet elevenen feldaraboltatni az anyaméhben, majd az apró test darabkáit kiszívni onnan. Mindezt természetesen közpénzből vastagon megtámogatva az élet tiszteletére és védelmére felesküdött "orvosok" által.

2013. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ez beteg kérdés.

Nem vagyok abortusz ellenes, de a 35 hétben az nem abortusz.


Az egy életképes kisbaba, akit vagy megölnek az anyjába, és halottan megszülik, vagy élve megszülik és megölik?

Vagy ezt mégis hogy gondoltad?


A 24. héttől tartják életképesnek a magzatot a méhen kívüli életre, bármilyen csekély is az esélye az életbenmaradásra. Vagyis ettől a pillanattól gyilkosság.


35. héten, atyaég...

Láttál te már 35. heti UH képet?

2013. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom miért hiszik azt egyesek, hogy ha nem lenne engedélyeztetve az abortusz, akkor senki nem ölné meg a gyerekét. Aki nem akarja a gyereket az mindent meg fog tenni, hogy elvetéljen. Visszatér a jó régi kötőtűs módszer, vagy a forró fürdő, a ricinus ivás, erős gyógyszerek, alkohol ivása. Amiktől a legtöbb baba nem meghal, hanem sérült lesz, és soha senkinek nem kell majd, végigvegetálja az életét egy rohadt intézetben, majd 30 éves korában öngyilkos lesz, már amelyik képes rá. Szép kis jövő. Aztán amelyiknek ezek ellenére is egészséges babája születik, az megszül majd az erdőben, plázában, nyilvánoswc-ben, betömi a gyereke száját wc papírral, és otthagyja a kukában, megfojtja, vízbe dobja, kutyák elé veti. Ezek még így is megtörténnek, hogy a 12. hétig dönthet a nő, akkor szerintetek mi lenne ha NEM lenne lehetőség abortuszra? Azért mérlegeljük már a dolgokat.
2013. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
100%

Ó anyám, remélem nem gondolják komolyan. Forog a gyomrom ilyenkor. Nekem egy 3. trim beli abortusz sima gyilkosság. Mindegy, hogy még benn van-e a baba.

Egy 35 hetes baba már bőven életképes. Sőt, korábban születő babákat is többnyire meg tudnak menteni. Nem értem, ha egy "anya" nem akarja a gyereket, ilyenkor már nem mindegy neki, hogy élve születik-e, vagy holtan? És ha nem teszik el láb alól méhen belül a picit, miért ne lehetne örökbe adni? Otthagyni a kórházban? Vagy akármi. A gyilkosságnál bizony még az intézet is jobb. Igen, a nőnek legyen joga rendelkezni a saját teste fölött. De azért legyenek keretek.

Ha valaki nem akar gyereket, védekezzen. Vagy vegyen esemény utánit. Ha ehhez sincs elég esze, akkor el lehet menni abortuszra a 12. hétig. De ha eddig nem veszi észre, hogy terhes, akkor ne sírjon utána, hanem csinálja végig. VAN IDŐ GONDOLKOZNI!

2013. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy telnek az évek, és fejlődik a tudomány, egyre fiatalabb terhességből megszülető babákat tudnak életben tartani.
2013. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!