Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem abszolút a nők...

Kürasszír kérdése:

Miért nem abszolút a nők abortuszhoz való joga? Azaz miért nem dönthetnek szabadon akár nagyon késői terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Amennyiben egy nő képes felelősségteljes döntést hozni az abortusz kérdésében a 14. hétig, az első trimeszterben, akkor miért nem tartja képesnek arra a közvélemény, hogy mondjuk a 35. terhességi héten szabad akaratából, lelkiismeretére hallgatva döntsön. Az első trimeszterben a nő bölcs, utána meg hirtelen ostobává válik, akit a törvény erejével kell megakadályozni a késői abortuszban?


Csak az elmúlt 10-15 évben több száz nő és több orvos ellen indult eljárás illegális 24. héten túli abortuszok miatt az USA-ban, és Európában.



2013. aug. 6. 11:52
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:

Sok hulyesget osszehoztatok itt.hollaniban a 8 hetig lehet gyogyszerrel megszakitani es a kismama kinok kozott gorcsolve vetel el.

Magyarban altatnak ezt nem tartom jo dolognak.

A tobbi hulyeseget pedig ne higyetek el hollandiarol.

2013. okt. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:

Minden nő szabadon eldöntheti, hogy szexel-e vagy sem és ha igen, akkor hogyan védekezik. nem elég? ha valaki elég felnőtt a szexuális élethez, akkor tudja mérlegelni, hogy mik lehetnek a következményei és vállalja is azokat. végül is nem kötelező a dolog!

ha egy nő a 35. hétig úgy gondolta, hogy neki kell a gyerek (vagy abortusz helyett inkább örökbe adja, stb), akkor miért pont a legvégén gondolná meg magát?

nekem egyébként hitetetlen, hogy valaki képes lenne olyan későn "elvetetni" egy babát.

2013. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
0%

"Minden nő szabadon eldöntheti, hogy szexel-e vagy sem és ha igen, akkor hogyan védekezik. nem elég? ha valaki elég felnőtt a szexuális élethez, akkor tudja mérlegelni, hogy mik lehetnek a következményei és vállalja is azokat. végül is nem kötelező a dolog! " - nem, nyilván valóan nem elég, hisz 100%-os védekezés NINCS. Ami itt tárgyalt dolog, az meg nyilván a másik véglet.

Maradjunk a mai szokásos szabályozásoknál, akár a hazainál, akár valamelyik szomszéd országénál mint Ausztria, az elég jó kompromisszum.

2013. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg nem olvastad el elég pontosan, a lényeg pont az volt, hogy nem kötelező! pont úgy értettem, hogy csak akkor kellene nemi életet élni, ha képes vagyok elfogadni, hogy sajnos nincs 100%-os védekezési mód.
2013. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
25%

De, ledves #64, teljesen pontosan végigolvastam, és természetesen abszolút nem értek egyet azzal, hogy csak azok élhessenek nemi életet, akik be tudnának vállalni egy terhességet adott esetben. Embernél a szexuális életnek régesrég nem a szaporodás az elsődleges célja, nagy átlagban 100 aktusból 3 történik az utódvállalásért, és 97 azért, mert jó dolog...

Hogy úgy mondjam, nagyon nem szeretnék egy olyan világban élni, vagy hogy akár a gyermekeimnek egy olyan világban kelljen élni, ahol a Te nézőpontod lenne mindenkire nézve kötelező.

2013. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
Te egy beteg állat vagy!
2013. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
Bocs ezt nem ide akartam írni.
2013. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!