Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz-ellenesek, szerintete...

Abortusz-ellenesek, szerintetek egy gyerek boldogan nőhet fel egy alig fűtött lakásban, ha hetente csak 3-4 alkalommal eszik meleg ételt, és elnyűtt ruhákban jár az iskolába, ahol mindenki megalázza a szegénysége miatt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 21:58
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
23%
Vettem igen olcso cipöt de az szétment 3 hét alat a kinai cipö olyan ez a cipö sose volt emberi lábon
2013. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
45%
Az abortusz a mérhetelen önzésről és a felelőtlenségről szól és az élet semmibe vételéről.Ma már lehet vėdekezni,lehet örökbe adni.Aki ezzel nem él,megteheti,eldöntheti.De csak ennyi.
2013. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
24%

Lehessen abortusz, ha:


-a baba erőszakból születne

-a baba fogyatékosan születne

-a babát 18 éven aluli anya szülné

-az anyának már van kb. 2-3 gyereke


Ennyi.

2013. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
48%
utolsó...én még annyit odatennék hogy lehessen abortusz a kissebbségnek! sőt!! Kíváncsi lennék az abortusz párti csapatra, ha a szomszédjuk, vagy netán panel lakótársuk már a negyedik gyereket szülné, és mind úgy viselkedne mint az állat, akkor mit mondana erre.
2013. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
87%
persze van az a nagyon kevés kivétel, ki elvégzi az iskolát, dolgozik, és 1 max 2 gyereket vállal mert annyi tud eltartani a fizetésből nem pedig segélyekből meg miegymásból!
2013. dec. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
71%

Lezsögezem, nem vagyok abortusz ellenes. Úgy gondolom, legyen ez mindenki saját felelősségteljes döntése.

DE! "egy gyerek boldogan nőhet fel egy alig fűtött lakásban, ha hetente csak 3-4 alkalommal eszik meleg ételt, és elnyűtt ruhákban jár az iskolába, ahol mindenki megalázza a szegénysége miatt?"

Igen. Boldogan nőhet fel. A mai fiatalok már nem tudják elképzelni, de bizony kivágott orrú dorcóban is lehet tesiórára, vagy edzésre menni. Fűtetlen lakás? Sokkal egészségesebb nemzedék nőtt fel akkoriban, mint ma, az agyon kondicionált lakásokban. Heti 3-4 meleg étel? Volt, hogy hetekig nem jutott meleg étel. Na és? Legalább meg tudtuk/tudjuk becsülni.

2013. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
51%

Keress a leírásodhoz hasonló körülmények között élő gyerekeket, és kérdezd meg tőlük, hogy meg szeretnének-e halni. Szerinted mit válaszolnának?

Egyedül Istennek a joga életről és halálról dönteni, és ha mindenki az Ő törvényei és Jézus tanítása szerint élne, az abortusz fogalma sem létezne.

2013. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező! Amit te elszenvedtél, a megaláztatások, a gúnyolódás, az nem a szüleid hibája, amiért a világra hoztak téged, hanem az elcseszett anyagias világé. A gyerekkorban a boldogság nem az anyagi helyzettől függ. Nagyon szegény, de becsületes, szerető családban nőttem fel. Igen, kaptam megjegyzéseket néha, volt, hogy meg is bántottak, de soha nem bántam, hogy a világon vagyok, változtattam az életemen, mihelyt tehettem, most már én is anya vagyok, normális háttérrel, viszont a családi légkör semmiben sem más, mint anno otthon. A bánatod, a csalódásaid nem kell, hogy végigkísérjenek az egész életeden. És a kérdésed számomra azért is megbotránkoztató, mert "abortusz-ellenesek" megszólítással kezdődik...Sajnálattal látom itt, és sok más helyen is, hogy valaki a szegény sorsú, nélkülöző gyerekeket hozza fel érvként az abortusz mellett. NEM! A nem megfelelő anyagi, párkapcsolati háttér NEM OK AZ ABORTUSZRA, SOKKAL INKÁBB A FELELŐSSÉGTELJES NEMI ÉLET FOLYTATÁSÁRA, ahol minimalizálva van a nem kívánt teherbeesés esélye, pontosan azért, hogy ne kelljen boldogtalan emberek boldogtalan gyermekeinek ilyen kérdéseket feltenni.
2013. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
71%
Abszolút abortusz ellenes vagyok, és nem hívő! Az hogy a gyerek boldog e nem tudhatom, de ha a szülők szeretők és törödnek vele otthon az érzelmeivel stb az jó! Ismerek olyan gyereket akinek mindene megvan amit csak kívàn mègis drpressziós... Mi is szegények voltunk, emlékszem volt hogy iskolából hazajöttem és nem volt mit enni (nemhogy melegétel!) szégyelltem a cipőm mert szakadt volt és régi.. Stb.. De a szüleink szerettek minket és meghitt kapcsolat volt otthon. Megértettük a helyzetünket korán mint gyerekek, és tudtuk nekünk kell jobbá tenni a jövőnket. A szüleink tanulásra és kitörésre ösztökèltek minket. Rólam a gúny lepergett az iskolában és voltak barátaim akik ma is azok!
2014. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
68%

Ugy nottem fel h negyen voltunk testverek, gyerekek mind egy szobaban nottunk fel, futes hosugarzova volt, omlott a fal, volt h nem volt mit ennunk, kinti wc volt, nem mindig kaptunk uj ruhakat, altalaban orokoltuk, turisak voltak, de tisztak!!!

Nem mondom h huuuu ez volt az almom h igy cseperedjek fel, mert lattam masokat h elnek, milyen szep hazban stb. Ahol laktunk sok gyerek volt soha nem bantottak erte. Ugy voktak nevelve h nem cikizzuk a masikat. Testvereim voltak akikkel jol elvoltunk, szerettuk egymast. 15 eves koromtol dolgoztam h ami pluszt akartam megvehessem magamnak.

Nem ez volt a rossz ebben az egeszben hanem a szuleim hozzaallasa, tudom h lehetett volna jobb is csak tenni kellett volna. Ez volt nagyon rossz.

Mara mar en is anya vagyok, teljesen mas korulmenyek kozott nevelem a lanyom es tudom azt h odafigyelek a vedekezesre mert nem fogok annyit szulni h neki is igy kelljen felnonie mint nekem kellett. Osszessegeben bokdog volt a gyerekkorom mert nem abban mertem h mim volt hanem h mit csinaltam ezalatt az ido alatt.

En nem itelek el senkit ha abortuszra megy az o dontese neki kell vele egyutt elnie. Vedekezni kell rendesen. Es sok esetben a nem kivant terhessegek amik abortusszal vegzodnek a helytelen vedekezesbol adodik. Szoval itt ez a legnagyobb gond. Arra van esze h csinalja de h rendesen vedekezzen arra nincs.

Masok oke h orokbefogadnak azt a nem kivant terhessegbol szuletett gyereket, csak az a baj h ha mar ott lenne az a kis csoppseg nem adnak oda inkabb meg mikor szinte semmi a terhesseg ( ez most csunyan hangzik) vetnek veget.

Kicsit ossze-vissza lett a mondandom de remelem azert van aki erti mire gondoltam. :-)

2014. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!