Megtartsam-e a babat?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, viszont a terhesseg-megszakitason gondolkozom. Nagyon szerettem volna kisbabat, korulottem minden ismerosnek most lett babaja, en is vagyakoztam mar ra regota, azonban tudtam, hogy az eletunknek ebben a szakaszaban sajnos nem tudnank bevallalni a baratommal. Mindketten dolgozunk, nem keresunk tul jol, epp hogy ki tudjuk fizetni az alberletet, a rezsit es az egyeb koltsegeket, ha marad barmennyi is a honap vegen, az altalaban elmegy varatlan koltsegekre, pl. mult honapban a kocsival volt valami baj. Szoval ilyen korulmenyek koze nem akartam szulni, fogamzasgatlo mellett megis becsuszott a baba. Fogalmam sincs, mit csinaljak, megtartsam-e vagy abortuszra menjek.

#terhesseg-megszakitas
2015. márc. 19. 21:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezt nem nekünk kell eldönteni. De válaszolok ha akarod. Én nem lennék képes megölni a gyerekem. Nem is tettem. Spirál mellett lettem terhes, rohadt gáz anyagi helyzet mellett. Életem legjobb döntése volt hogy megtartottam.
2015. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
59%
ha erős a kapcsolat , szeretitek egymást, nagy baj nem lehet ha megszülethet, mert a baba mindenesetre jön és szeretne élni:)
2015. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

Ha megtartod, miből fogod eltartani? Miből veszel neki pelenkát, kaját, gyógyszert? Babakocsit, kiságyat stb. Miből fogod felnevelni 18 éves koráig?

Ha ezekre meg van a kereted, akkor tartsd meg.

2015. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Először is az a kérdés, hogy később javulni fog- e a helyzet? Van esély arra, hogy saját lakáshoz jussatok? Hány évesek vagytok? Sokan bevállalnak ennél sokkal rosszabb körülményekre is gyereket. Lakáshitel? Olcsóbb albérlet? Más városba költözés? Ezek jönnek szóba. Pontosat nem tudok, de júliustól változnak a szocpol feltételei is.
2015. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, nem szoktam ilyet, de most leirom az en peldamat: 39 hetes terhes vagyok. A parom epitkezesen dolgozik, hetente csak vasarnap van itthon, atlag fizetese van. En munkanelkuli vagyok, szoval a bevetelem szinte nulla, a szuleimnel elunk. Alandoan van valami varatlan kiadas ami miatt nem tudunk sporolni. Akartuk a babat, de a legrosszabb idoben jott. Megsem tudtuk volna elvetetni. Masok szerint felelotlenek vagyunk.

Szoval vannak nalatok rosszabb helyzetben levok, megsem valasztjak a konyebb utat. Ne haragudj, nem itelkezni akarok, nincs is hozza jogom. De ha valoban annyira szeretnel egy babat akkor nem az anygiak lennenek a legfontosabb szempontok.

2015. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%

én meg tartanám nem lennék képes elvetetni.De ezt nektek kell eldönteni.Mi nem látunk bele az életetekbe!

Remélem jó döntést hoztok sok sikert!

Egy kis segítség

[link]

[link]

2015. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat! A helyzet egyelore nem hiszem, hogy valtozik, olcsobb alberletet talan tudnank talalni, de nem ilyen kozel a munkahelyeinkhez. Fiatalok vagyunk meg, en 23, baratom meg csak 21 eves, egy eve vagyunk egyutt. O nagyon orulne a babanak, de ram bizta a dontest. Azert gondolkodom el ennyire az anyagiakon, mert anno az en szuleim is ugyanilyen szituacioban voltak, mikor en megszulettem, es az elejen rengeteget nelkuloztunk, amit nem kivannek senkinek, en mindent meg szeretnek adni a gyermekemnek, anelkul, hogy az anyagiakon kellene aggodni.
2015. márc. 19. 21:34
 8/30 anonim ***** válasza:
51%
A mai világban mindig aggódni kell az anyagiakon. Ha ezen múlna kihalna az emberiség.
2015. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Biztos, hogy nem tartanám meg ilyen helyzetben.
2015. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%
Én mindenképp megtartanám, a gyerekemért mindent megtennék. Nézd... legfeljebb eladjátok az autót, annak a havi költségeiből nagyjából fel lehet nevelni egy gyereket.
2015. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!