Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan dolgozhatnám fel az...

Hogyan dolgozhatnám fel az abortuszt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja volt a műtétem, tudom örökre bennem lesz, és nem is akarom és tudom elfelejteni.Az első napokban sírtam egész nap, reggel úgy keltem, hogy 2 perc múlva már sírtam, napközben kicsit jobb volt, este megint sírás és befordulás. Teltek a hetek egyre ritkábban fordult ez elő. Viszont még mindig van bennem egy nyomás vagyis inkább egy súly amint mintha mindenhova cipelnék magammal, ami miatt nehéz még a levegővétel is...Nem vagyok depressziós, csinálgatom a napi kis rutinom, igyekszem társaságba járni, elfoglalni magam, visszarázódni a rendes kerékvágásba. Tegnap pl. álmodtam is, méghozzá magát a műtétet egy másik szemszögből, illetve, hogy dől belőlem a vér miután elmegyek wc-re,de ezen nem aggódom mert azt gondolom, hogy ez a műtét utáni első mensim, de csak dől és dől(bocsánat, hogy ezeket így leírom). Szeretnék majd gyereket a közeljövőben, de meg kell teremtenem hozzá a szükséges feltételeket. De nagyon nehéz továbblépnem, mikor múlik vajon ez el? Jobb lesz-e valaha? Az azért nem lenne rossz ha nem kapnék sírógörcsöt napi 2x...Illetve nem tudok elmenni pszichológushoz mert nincsen rá pénzem:(
2016. jan. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
60%

Mellesleg, ha azt írta volna, hogy 16éves, nincs iskolája, elhagyta a barátja, nincs pénze..

akkor sokan azt írták volna, hogy vetesse el!

Akkor ki a hülye?

Soha nem tudtok reálisan gondolkodni, reális választ adni, akik ide jártok gyilkosozni!

2016. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

7# válaszolónak:

Köszönöm.


9#:

Nem szívesen.


Nem, nem tölthettem volna el azt az időt "valami anyaszállón", és nem, nem fogom azt a gyereket aki a sajátom, akit 9 hónapig hordtam magamban odaadni senkinek.

Az a tudat, hogy valahol a világban él a gyerekem aki nem is ismer és nem tud velem élni mert olyanok a körülmények számomra rosszabb mint egy abortusz.


Azt azért vedd figyelembe, hogy a kérdésem továbbra sem arról szól, amiről te írsz. Tehát, hogy abortusz utáni lelki állapot a téma még mindig. Nem az, hogy ki mennyire okos vagy hülye, és ki hogyan védekezett vagy nem.


Háát nem tudom minek alapján írtad,milyen adatok állnak a rendelkezésedre, hogy a legtöbb ab. után nem lehet baba, de nekem 4 ismerősöm is van akik ab. után teherbe estek, hol missed ab. hol ab. mindegy az eljárás ua.

Mint írtad boldog boldogtalan abortuszra megy, ha nem eshetne utána senki teherbe kihalna az emberiség lassan nem?


Vallás ide vagy oda valóban, te úgy látom eldöntötted ki mit érdemel.

2016. jan. 3. 21:24
 13/55 A kérdező kommentje:

Igazából azzal már rosszul döntöttem, hogy ide írtam ezt a kérdést...Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire undorítóak az emberek a másikkal ismeretlenül.

Tul.képpen olyan emberek véleményére voltam kíváncsi akik már átestek egy szerintem is és számomra is borzalmas dolgon!

De van vagy vannak nem tudom egyedül vagy többen akik itt komolyan lesben állva várnak, hogy mikor jön egy újabb ab.-os kérdés amiben lehet fröcsögni meg minden rosszat a másikra mondani?

Mért jó ez? Ettől én nem fogom magam rosszabbul érezni és a műtét sem visszacsinálható!

És isten ments, hogy valaha is az én vagy más gyereke felett idegenek döntsenek.

Beteg vagy basszus kezeltesd magad kérlek!

2016. jan. 3. 21:29
 14/55 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom h szenvedsz de gondolhatod hogy másokban is kivált érzéseket amit te tettél. Hiszen te döntöttél a gyereked sorsáról és ugyanakkor vígaszt vársz. Ami lehet is helytálló, de itt senki nem ismeri a részleteket mert nem mondtad el ami fontos lenne ahhoz hogy tudj támaszt kapni. Hiszen különbözően reagálnak az emberek egy erőszak általi terhesség miatti abortuszra és egy "kényelmi" abortuszra.

A te dolgod ez így van, de a felelősség a tiéd, ez sajnos szintén tény. Nem tudhatom miért döntöttél így de nyilván ez miatt is érzed magad ilyen rosszul. Én veszítettem el babát, de ő fordult vissza, azt se volt egyszerű feldolgozni. Ha én döntöttem volna róla, engem is marna a bűntudat rendesen:-(

Sajnálom és kívánom h le tudd ezt zárni magadban.

2016. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
72%
Arra gondolj hogy ez a döntes volt a legmegfelelobb,a legkissebb rossz.Fel a fejjel.
2016. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem, de nem tarthattam meg, pedig minden vágyam egy baba volt:(

Soha nem fogom elfelejteni sem megbocsájtani magamnak, hogy megtettem. Mikor megláttam, először életemben a műtét előtt, uh-n.Aztán a mai napig arra gondolok, hogy ott kellett volna felállnom és eljönnöm haza. De az a baj, hogy a gondok itthon ugyanúgy vártak volna.Nem oldódott volna meg vele semmi.

Áhh, borzalmas dolog ez, és nem kívánom senkinek az ellenségeimnek sem.

Annyira hiányzik néha, hogy el sem tudom mondani...

Sajnos rosszul jöttek ki a dolgok az életemben, nagyon kemény út állt volna előttünk, nem tudom képes lettem-e volna rá. Néha úgy érzem, hogy erősebbnek és bátrabbnak kellett volna lennem, a sarkamra kellett volna állnom és magamból erőt meríteni ha másból nem is lehet. De felsorakoztattam az érveket és az akkori élethelyzetembe nem tudtam volna vállalni biztonsággal. Valójában terhességem előtt minden happy volt, a mindent megoldunk címszóval, aztán magamra maradtam mint a kisujjam, munka nélkül,tartozással stb.

2016. jan. 3. 22:32
 17/55 anonim ***** válasza:
32%

egyet tehetsz: nem sajnáltatod magad, mivel senki nem kényszerített az abortuszra gondolom. Itt az egyetlen akit sajnálni kell a kicsi babád. Érdekes ember vagy te.. nem lenne szíved örökbe adni, de az esélyt a boldog életre minden gond nélkül elvetted tőle.



Valaki mondta mutassunk neki boldog örökbe fogadott gyerekeket. Nos, én tudok mutatni. Itt vagyok, én, a nővérem és az öcsém, valamint a szomszéd kislány. És mivel elég sok örökbe fogadottal beszélgettem már, tanúsíthatom, hogy a legtöbbjük igen is boldog és hálás az esélyért, hogy én is az vagyok a vér szerint anyámnak, hogy élhetek, és megkaphattam a szív szerinti családomat. Ő vállalta ezt, mert szeretett engem, fontosabb voltam neki mint a saját kényelme. De ezt te úgyse értheted. Ja igen, és mi is tervezünk örökbe fogadást, ha megérik erre a kapcsolatunk a párommal.

2016. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
37%

Nincs meg baba olyankor..embrio van.

Tenyleg jobb lesz idovel :)

2016. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 shopgirl27 ***** válasza:
60%

Kedves kérdező ne foglalkozz a rosszindulatú kommentekkel a te döntésed nyilván atgondoltad.

Idő segít.

Az utolsó gyűlölködő meg ne akarjon örökbefogadni vszinuleg szar szülő lesz ha nincsbenne empátia.

2016. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
59%

Latom hogy ez a kerdes milyen dobbenetett valtott ki beloled kedves utolso.marmint a reakciok..az emberek gonoszak raadasul el meg celtalan is,a mutet mar megtortent.

Remelem sosemnlesznek ilyen konnyen itelkezok a kornyezetemben.

Kerdezo hogy vagy?

2016. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!