Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan dolgozhatnám fel az...

Hogyan dolgozhatnám fel az abortuszt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja volt a műtétem, tudom örökre bennem lesz, és nem is akarom és tudom elfelejteni.Az első napokban sírtam egész nap, reggel úgy keltem, hogy 2 perc múlva már sírtam, napközben kicsit jobb volt, este megint sírás és befordulás. Teltek a hetek egyre ritkábban fordult ez elő. Viszont még mindig van bennem egy nyomás vagyis inkább egy súly amint mintha mindenhova cipelnék magammal, ami miatt nehéz még a levegővétel is...Nem vagyok depressziós, csinálgatom a napi kis rutinom, igyekszem társaságba járni, elfoglalni magam, visszarázódni a rendes kerékvágásba. Tegnap pl. álmodtam is, méghozzá magát a műtétet egy másik szemszögből, illetve, hogy dől belőlem a vér miután elmegyek wc-re,de ezen nem aggódom mert azt gondolom, hogy ez a műtét utáni első mensim, de csak dől és dől(bocsánat, hogy ezeket így leírom). Szeretnék majd gyereket a közeljövőben, de meg kell teremtenem hozzá a szükséges feltételeket. De nagyon nehéz továbblépnem, mikor múlik vajon ez el? Jobb lesz-e valaha? Az azért nem lenne rossz ha nem kapnék sírógörcsöt napi 2x...Illetve nem tudok elmenni pszichológushoz mert nincsen rá pénzem:(
2016. jan. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
a mi kórházunkban direkt elkülönítik a missed abosokat a sima interruptiósoktól, hogy ne kelljen még pluszba szenvedniük. Velük többet beszélgettem, szegények keresték a társaságot akinek kiönthetik a lelküket. Volt olyan, akinek ez volt a negyedik missed abja, és volt két spontán is, koraterhességben, amelyet nem kellett művi úton befejezni, ráadásul 40 felé járt már, ő feladta azt mondta. Viszont volt szép pillanat is, amit még én is megkönnyeztem. Lelkileg megterhelő ott dolgozni, és teljesen megértem a nővéreket és orvosokat ha csúnyábban szólnak.
2016. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
27%

Kar, hogy ez a 60%-os nem arccal es nevvel irogat ilyen vehemensen :). Mert az tuti amit tolem kapna szemelyesen azt nem tenne zsebre.

Undorito leny vagy, hanyingerkeltoek a valaszaid, a stilusod is arrol arulkodik, hogy vmi nagyon nincs rendben nalad. Erre mar csak kulon radobsz az ertetlensegeddel.

Szomoru, hogy az ilyen emberek, mint te az eu.-i palyat valasztjak.

(Nem, nem volt ab.-om ,mielott bevetned :) ).

2016. jan. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sajnálom kérdező! Átérzem a helyzeted, nekem is úgy volt, hogy nem tarthatom meg, mindennap sírtam, megvolt a csekk és az időpont is. Végül sikerült kivergődnöm, és azonnal lemondtam. Ennek ellenére mindennap eszembe jut, és mardos a bűntudat, hogy abortuszra akartam menni. Remélem minél előbb rendeződik a helyzeted és vállalhatsz egy babát, aki a kis boldogságod lesz!
2016. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:

Visszagondolva én is úgy vagyok vele, hogy bár lemondtam volna, csak lett volna valahogy, de nem mert egy nyamvadt terhesvitamint vagy egy bugyit nem tudtam volna magamnak venni, vagy új ruhákat mert a régieket kinőttem, már szorított a nadrág 7-8 hetesen. Fel voltam nagyon puffadva egyébként, szóval nem a baba miatt de nagy volt a hasam állandóan.És akkor még a babának is, mire megszületik minden meglegyen. Szoba, bútorok, néhány ruha, pelenka, stb stb.

Nem tudom, hogyan oldottam volna meg. Talán igen, talán nem. Viszont nem akartam arra vállalni gyereket. A talán-ra.


Annyira szeretném már, hogy helyreálljak csak sajnos nem egyik napról a másikra mennek ezek a dolgok, megsürgetném az időt. Számolgatom hány hetes terhes lennék ha megtartom stb. De ezzel csak magamnak nehezítem meg a dolgokat.

2016. jan. 11. 13:30
 55/55 anonim ***** válasza:
53%

Ha gondolod, érdemes valamilyen lelkisegély szolgálatot igénybe venned. Például van a Kiáltás az életért:

[link]

24 órás segélyvonaluk van, azok számára is, akik abortuszon vannak túl. Nem ingyenes a szám, de ha rájuk csörögsz, visszahívnak. Egy próbát megér...

2016. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!