Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan dolgozhatnám fel az...

Hogyan dolgozhatnám fel az abortuszt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja volt a műtétem, tudom örökre bennem lesz, és nem is akarom és tudom elfelejteni.Az első napokban sírtam egész nap, reggel úgy keltem, hogy 2 perc múlva már sírtam, napközben kicsit jobb volt, este megint sírás és befordulás. Teltek a hetek egyre ritkábban fordult ez elő. Viszont még mindig van bennem egy nyomás vagyis inkább egy súly amint mintha mindenhova cipelnék magammal, ami miatt nehéz még a levegővétel is...Nem vagyok depressziós, csinálgatom a napi kis rutinom, igyekszem társaságba járni, elfoglalni magam, visszarázódni a rendes kerékvágásba. Tegnap pl. álmodtam is, méghozzá magát a műtétet egy másik szemszögből, illetve, hogy dől belőlem a vér miután elmegyek wc-re,de ezen nem aggódom mert azt gondolom, hogy ez a műtét utáni első mensim, de csak dől és dől(bocsánat, hogy ezeket így leírom). Szeretnék majd gyereket a közeljövőben, de meg kell teremtenem hozzá a szükséges feltételeket. De nagyon nehéz továbblépnem, mikor múlik vajon ez el? Jobb lesz-e valaha? Az azért nem lenne rossz ha nem kapnék sírógörcsöt napi 2x...Illetve nem tudok elmenni pszichológushoz mert nincsen rá pénzem:(
2016. jan. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

"Mindegy, hogy valaki abortuszt ellenző, vagy támogató nézőpontból közelít, mindenkinek tudnia kell, hogy a PAS, az abortusz utáni tünetegyüttes, valódi orvosi probléma és igen komoly és veszélyes érzelmi és fizikai problémákat okozhat abortusz után."


Nem kitaláltam ezt magamnak, hogy itt sírjanak velem válaszolók és, hogy magamat mentesítsem a felelősség alól. De mindegy te ezt úgy sem értheted. Hagyjál is már békén, köszi.

2016. jan. 5. 17:10
 32/55 anonim ***** válasza:
21%
kérdező, ismerem az oldalt, sőt szülészet-nőgyógyászatból is az interruptio volt a projecktmunkám, úgyhogy tökéletesen tisztában vagyok a mechanizmusával. Valamint nem egy napot töltöttem gyakorlaton az egynapos sebészeten, nem egy abortuszt láttam már,láttam már a pici magzatokat a szívócsőben és a kukában, merthogy oda dobják őket. sőt muszáj volt beszélnem átesett nőkkel is. Hát megvan a véleményem... alig tolták vissza a szobájába az volt a legnagyobb baja mikor mehet le cigizni.
2016. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, pontosan tisztában vagyok a post abortus syndromával, minthogy azzal is hogy ezt a "betegséget" alig pár éve "fedezték" fel a pszichológusok, mintegy mentegetve az abosokat. Nevetséges... te vállaltad viseljed, nem kell lelki betegségeket kreálni magadnak.
2016. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer biztos csitul benned a szomorúság és a harag, de elfelejteni soha nem fogod. :( Egy idősebb rokonom van, akinek volt abortusza, azóta 40 év telt el, de családi ünnepeken sokszor elmondja, mennyi idős lenne most a gyereke.
2016. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

Sokan írtátok, hogy idővel enyhül majd, remélem így lesz. Próbálom majd magam lefoglalni, elterelni a gondolataimat.

De az sem baj, ha soha nem felejtem el, az életem része volt ez is sajnos:(



Kedves lassan 2 diplomás válaszolónak: nekem is volt olyan szobatársam, aki valóban azon remegett mikor mehet cigizni, műtét előtt meg után is.

Tudom, a műtőben láttam majdnem mindent mielőtt elaltatnak, azt a vödröt is amiről beszélsz.

Tudod mit? Még mindig jobb gyakorlaton látni, mint aktív résztvevője lenni.


De remélem nem egészségügyi dolgozó leszel, ilyen empátiával, mert akkor sajnálom azokat akiket akkor műtenek mikor te vagy éppen műszakban.

Én nem akarlak, nem is tudlak meggyőzni, legyen olyan életed amit kívánsz magadnak, de másokét ne keserítsd! A másik kérdésnél pedig leírják sokan, hogy az sem normális aki mások abortuszával foglalkozik ennyit.

Biztos majd ezt is "felfedezik" a buta csúnya pszichológusok.

2016. jan. 5. 17:38
 36/55 anonim ***** válasza:
21%
De egészségügyi dolgozó leszek, viszont én nem fogok abortuszosokat műteni, másik irányba specializálódom. Viszont ez nálunk kötelező gyakorlat, de szerencsére azt nem kényszerítik ránk, hogy csináljuk is, csak aki akarja. És én aktív résztvevője sosem leszek, nekem szent az a kis élet is, nem dobnám ki mint egy romlott húsdarabot. És lehet azért foglalkozok ennyit a témával, mert borzalmas látni azokat a kis csöppségeket a zsákokban, a felelőtlen szüleik miatt ők szenvednek, nem kapnak esélyt, pedig ki tudja, lehet a jövő zseniit, professzorait veszítjük el, akik jobbá tennék az életünket. És igazad van, nem tudlak megérteni, mert én alig várom hogy terhes legyek, de míg le nem diplomázom, addig dupla védekezéssel teszünk a dolog ellen.
2016. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
37%
és kérdező, pont te vagy az akinek itt nincs joga ironizálni...ha megont terhes leszel megint elveteted és újra jössz ide hisztizni hogy neked PAS-od van? Nos nekem meg AAS-om (anti abortus syndroma) ez is annyira valós mint a tiéd. Egyébként meg a PAS mint létező dolog a missed abortionosoknál szokott előfordulni nem az interruptiósoknál.
2016. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Végignézni én sem bírnék egy ilyen beavatkozást sem, ha láttam volna biztos, hogy kikészülnék, bőven elég volt amit láttam így is pont.

Gondolom az ott felhalmozódott dühöd itt vezeted le, mert ott nem mondhatod a szemébe a kórházban, hogy te gyilkos.

Szerintem az éremnek meg két oldala van, lehet, hogy professzor és zseni, de lehet, hogy rablógyilkos vagy bűnöző lenne az a sok- sok "élet".


Kicsit túl van ez már misztifikálva, ha az abortusz gyilkosság akkor az orális szex alatt lenyelt sperma pedig kannibalizmus?

És igen tudom, hogy akkor még nem találkozott a petesejttel, de örökítőanyag, sok millió kis élet lehetősége. A kérdés költői volt.

2016. jan. 5. 17:56
 39/55 A kérdező kommentje:

#37


Ha megint terhes leszek nem vetetem el. Akármilyen helyzetben is lennék.

De nem lesz következő "ilyen".

2016. jan. 5. 17:58
 40/55 anonim ***** válasza:
30%
hát igazából az abortusz annyira nem vészes mert végig poénkodják az orvosok, bár nekem morbid még mindig egy kikötözött nőt fekete luknak titulálni és társai. Mondjuk nem véletlen, hogy csoporttársaim közül már többnek van gyereke de abortusza egy se volt... biztos a látvány és a tudat. Én nem, nem vagyok frusztrált, csak zavar hogy mindig az abortuszt elvégeztető nőt kell sajnálni és sose azt a kis lényt, aki nem dönthetett a saját életéről, aki nem akart megfoganni, mégis ha már így alakult elveszik az esélyét. Egyébként igen, láttam már igazi Abortusz utáni depressziót, vagyis esettanulmányként követtük végig, ott tényleg súlyos volt a dolog, ők akarták a babát de beteg lett. Végül ott öngyilkos is lett a nő.
2016. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!