Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan dolgozhatnám fel az...

Hogyan dolgozhatnám fel az abortuszt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja volt a műtétem, tudom örökre bennem lesz, és nem is akarom és tudom elfelejteni.Az első napokban sírtam egész nap, reggel úgy keltem, hogy 2 perc múlva már sírtam, napközben kicsit jobb volt, este megint sírás és befordulás. Teltek a hetek egyre ritkábban fordult ez elő. Viszont még mindig van bennem egy nyomás vagyis inkább egy súly amint mintha mindenhova cipelnék magammal, ami miatt nehéz még a levegővétel is...Nem vagyok depressziós, csinálgatom a napi kis rutinom, igyekszem társaságba járni, elfoglalni magam, visszarázódni a rendes kerékvágásba. Tegnap pl. álmodtam is, méghozzá magát a műtétet egy másik szemszögből, illetve, hogy dől belőlem a vér miután elmegyek wc-re,de ezen nem aggódom mert azt gondolom, hogy ez a műtét utáni első mensim, de csak dől és dől(bocsánat, hogy ezeket így leírom). Szeretnék majd gyereket a közeljövőben, de meg kell teremtenem hozzá a szükséges feltételeket. De nagyon nehéz továbblépnem, mikor múlik vajon ez el? Jobb lesz-e valaha? Az azért nem lenne rossz ha nem kapnék sírógörcsöt napi 2x...Illetve nem tudok elmenni pszichológushoz mert nincsen rá pénzem:(
2016. jan. 3. 16:33
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
A PAS nem csak akkor alakulhat ki, ha missed ab.-ról van szó. Sehol sincsen az leírva. De nyilván ott nagyobb eséllyel alakul ki, ahol nem a nő dönt, hanem az élet dob egy lapot csúnyán fogalmazva.
2016. jan. 5. 18:09
 42/55 anonim ***** válasza:
31%
Most őszintén kérdezem, neked mitől lenne ilyened? saját döntésed volt a dolog nem? Nem kevered össze a lelkiismeret furdalással és azzal hogy rájöttél a hibádra? Mert a valódi PAS-osok nem írkálnak sehova, sőt senkihez nem szólnak, önmagukat okolják a dologért, nem sajnáltatják magukat. Hallucinálnak, nem álmukban hanem ébren, látják a gyereket, hallják a hangját. Ja és nem akarnak több gyereket.
2016. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

Most nem tudok igazából kinek válaszolok, a lassan 2 diplomásnak vagy egy másik személynek. De szerintem nem te vagy az egyetemista különben tájékozottabb lennél.

Ennek is vannak fázisai. És nem az öngyilkossági vágy tüneteit kell sztem ráhúzni...(nem beszél róla, nem híresztelni, begubózik)


[link]


Olvass és tanulj.

2016. jan. 5. 18:32
 44/55 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet egyetemista vagy, csak nem az akivel eddig beszélgettem erről. Aki eü.-s dolgozó lesz.
2016. jan. 5. 18:33
 45/55 anonim ***** válasza:
50%
de az vagyok, és ne haragudj de jobban hiszek a pszichiátria professzoromnak, mint ennek az oldalnak, mögötte több kutatás és jópár ledolgozott év áll. És mondtam, ismerem ezt a PAS-t de fele annyi esetben sincs erről szó, mint aminél kikiáltják. Az igazi olyasmi, mint a szülés utáni pszichózis, és nincs annyi fokozata mint amit itt írnak. Úgyhogy ne haragudj, de én inkább tájékozódom egy közel 30 éve pszichiátrián dolgozó professzortól, mint egy oldalról, ahova bárki beírhat.
2016. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
Érthető.
2016. jan. 5. 18:42
 47/55 A kérdező kommentje:

És olyan nőkkel is beszélgettél vagy gyakorlat keretében volt rá pl. akik túl estek ab.-on, hogy hogyan kezelték?

Tehát lelki oldalról. Mint a missed ab.-os aki öngyilkos lett.

2016. jan. 5. 18:48
 48/55 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom nem azért mentél mert nem akartad a "Szeretnék majd gyereket a közeljövőben, de meg kell teremtenem hozzá a szükséges feltételeket."-ből következtetve. Sajnos most már megtörrént és nem lehet visszacsinálni de idővel jobb lesz, inkább gondolj arra milyen jó lesz akkor ha már azt a babát várod akit megtarthatsz.

Van olyan közeli barátod akivel ezt meg tudod beszélni? Néha az is segít egy problémában ha valakinek ki tudod önteni a lelked.

2016. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Nem igazán beszélgettem, mi inkább a műtőben meg a betegfelvételen voltunk, akkor még ab előtt voltak a nők. Na jó ez nem teljesen igaz, azt hiszem összesen kettővel váltottam pár szót. Az egyiküknek ez volt a harmadik abja, nos ő volt az egyik nagy cigis, szinte végig telefonált és a hétvégi programot beszélte meg a barátnőivel. Utána volt még egy kislány, ő igazából meg akarta tartani, de a szülei rábeszélték. Ő nagyon sírt, akkor is mikor betolták, és utána is. elég nehezen viselte, annyira, hogy nem engedték haza, mert a sok sírástól belázasodott és nem tudták hogy fertőzés-e. magát hibáztatta. Őt nagyon sajnáltam, kétségbe volt esve, akarta a babát. Ja meg volt még egy nő, bár ő nem számít, mert műtét előtt meggondolta magát.
2016. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

Pár emberrel tudom megbeszélni, akinek elmondtam, nem sok embernek. Csak már nekik sem akarok állandóan erről beszélni, okokat keresni, elméleteket meg ideológiát gyártani hozzá. Olyannal egyel sem beszéltem aki elvetette és utána lelkileg kikészült. Aki elvetette az azért vetette el mert nem akarta és kész. Úgy tekintett rá mint egy bármilyen kis műtétre. Vagy csak nekem nem nyílnak meg passz. Nem is feszegettem annyira.


Én is elvetettem, de engem mégis megrázott de ezt nem tudtam a műtét előtt. Ok, ha önsajnálat akkor sorry, de ez van.


Egyetemista: köszi, hogy leírtad, ilyen az én szobámban is volt aki végig telefonált, a műtét előtt. Utána meg rohant cigizni. Meg olyan is aki a fejére húzta a takarót aztán aludt?, sírt...

De nálunk pl. velünk egy szobában voltak a missed ab.-osok is, nem tudom kinek miért volt ott végülis pontosan.

2016. jan. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!