Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Kétségbe estem,...

Mit tegyek? Kétségbe estem, nem tudom mi a helyes.

Figyelt kérdés

Szisztok!

Van már egy gyermekem 16 hónapos. Az apukájával nem vagyunk együtt mert sok nézeteltérés volt köztünk sajnos. Csak úgy szoktunk együtt lenni mikor jön a fiához és mikor alszik akkor együtt vagyunk. Tehát ez a kapcsolat teljesen se veled se nélküled. Egy ilyen együttlétből egyszer belém ment mert szerinte szoptatás alatt nem eshetek teherbe (nőgyógyász ismerősétől tudja)...sajnos tévedett. 5 hetes vagyok, az apuka azt mondta vetessem el különben a már 16 hós fiához se fog jönni csak utalja majd a gyerektartást. Ez még nem is lenne nagy probléma de 22 éves vagyok a szüleimmel élek és az utolsó félévem kezdem szeptemberben. Azt mondták ha szülök még egy gyereket nem fogják megengedni, hogy itt maradjak. Most van egy fiú aki engem nagyon szeret de én őt sajnos nem, csak mint barátot. Azt mondta felnevélné velem mindkét gyermekem. A volt párom 29, aki pedig szeret és szeretné a gyermekeim 30 éves.

Segítsetek mitévő legyek?


2016. jún. 21. 11:36
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
71%

Első körben fejben tisztázd, hogy ami történt a TE FELELŐSSÉGED IS! Nem csak az övé. Nem lehet csak úgy belemenni valakibe, aki nem hagyja. Nem lehet felnőttként információhiányra hivatkozva vállat rántani, amikor teherbe esik valaki és a másikat és a körülményeket okolni azért, ami történt. Ezek után pedig elgondolkozol ezen a férfin, amikor abortusszal és a már meglevő gyerekeddel zsarol? Nem akar jönni? Hát ne jöjjön, eddig is mire volt jó, azon túl, hogy érzelmileg manipulált és néha ürített benned egyet?


Az, hogy akarsz-e még egy gyereket, a te döntésed. De én nem tartanám meg. Nem olyanok a körülményeid, hogy ezt megengedhesd magadnak. Azt azonban ajánlom, hogy gondold végig, hogy lettél 22 évesen ilyen helyzetben? Hol hoztad a rossz döntéseket? A jövőben fontos lenne ezeket elkerülni.


Az pedig mélységesen felháborító, hogy ezek után még képes lennél két gyereket egy másik ember nyakába varrni, aki az egészről semmit nem tehet, csak kihasználnád az érzéseit.


Te valahol mélyen komolyan beteg vagy! Nem érzed? Nem ártana eljárnod egy szakemberhez, mert az őskáoszon túl mást nem látni ebből a történetből.

2016. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
75%
Az azért kemény, hogy más nem talál egy pasit, te meg 2 gyerekkel találsz olyat, aki szeret, úgy, hogy 3 hete még mással kufircoltál. Ügyes...
2016. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
80%
Téged sem lopnak el az eszed miatt.
2016. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
71%
nem hiszem hogy bárki tudna helyes tanácsot adni!te vagy ebbe az élethelyzetbe,könnyű kívülről valamit tanácsolni de nem biztos hogy megtenni is könnyű.én azt mondanám hogy csak a szívedre hallgass a babával kapcsolatban,az apukát meg én mint partnert hanyagolnám4és mi az hogy azzal fenyeget hogy nem jön a gyerekéhez?nem tudja hogy ez saját magának büntetés?tehát én megtartanám a babát,mert nem véletlenül kaptad őt a sorstól és apát csak gyereklátogatásra engedném ha muszály,mert az ilyen meg se érdemli hogy lássa a fiát!a másik pasival meg lehet hogy mint barát találkoznék gyakrabban,és nem hitegetném,megmondanám mit érzek és hogy nem biztos hogy változni fog ez az érzés.
2016. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
91%

1. előző férfival megszakítanám a kapcsolatot. A bírósági minimumot látná a gyerekét.


2. elvetetném a terhességem


3. azzal a férfival is megszakítanám a kapcsolatot, akinek az érzéseit nem viszonzom


4. tanulnék és dolgoznék, hogy megéljek egyedül a gyerekemmel


5. tanulnék a hibáimból, hogy soha többé ne kövessem el őket, és megköszönném a szüleim segítségét.


6. addig nem kezdenék párkapcsolatba, míg egyedül elég erős nem vagyok, hogy felelősséget vállaljak az életemért és a tetteimért.

2016. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Az a férfi akiről beszélünk 7 éve szerelmes belém sose voltunk együtt nekem ő a legjobb barátom. Most fogok államvizsgázni közgáz szakon, a gyerek mellett csináltam végig úgy, hogy nem halasztottam tehát nem vagyok egy hülye. Az egyetlen hibám az, hogy a gyerekem apját szeretem a mai napig.
2016. jún. 21. 11:46
 7/54 anonim ***** válasza:
32%
félelmetes milyen bunkó emberek tudnak válaszolni!szerintem nem az volt a kérése a kérdezőnek hogy lebunkózzuk,hanem hogy tanácsot adjunk egy nehéz helyzetben!tényleg ki kéne tiltani erről az oldalról azt aki ilyen hangnemben válaszol!
2016. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
51%
22 évesen anyuciéknál lakva végzettség nélkül kétszer lettél terhes ugyanattól a lúzertől. És ezek után azt mondod, hogy nem vagy egy hülye... hát igen. Tényleg nem!
2016. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
78%

"Az apukájával nem vagyunk együtt mert sok nézeteltérés volt köztünk sajnos. Csak úgy szoktunk együtt lenni mikor jön a fiához és mikor alszik akkor együtt vagyunk."


Ez normális dolog??? Nagyon nem.

2016. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

7es köszönöm szépen.

Sajnos egyikőtök sem tudja miken mentem át amiért ide jutottam. A szüleim sem ingyen engedik, hogy náluk lakjak. Én nevelem az ő gyerekük is és beleadok a kajába meg a rezsibe is.

TénYleg csak az érdekel, hogy megtartaná e más a gyereket ezek ellenére. Hibáztam sajnos de most vállalom a következményeket és szeretnék jól dönteni

2016. jún. 21. 11:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!