Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha terhesek...

Ti mit tennétek ha terhesek lennétek és nem tudnátok örülni neki?

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes. Van egy 4 éves, és 2 éves gyereke. Most terhes lett spirálja volt. Mindig két gyereket akart. Azt mondja,hogy nem bír beletörődni abba,hogy terhes mert nem akar több gyereket. A férjével meg akarja beszélni,hogy nem akarja megtartani. A férj eddig a megtartás mellett volt. A barátnőm azt mondja hogy nagyon rossz ez a helyzet mert ő nem akar gyereket szülni.
2017. febr. 14. 16:16
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
39%
Az érzéseket terelgetni kell, nem követni. - Ez a kiegyensúlyozott élet titka.
2017. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem még nincs gyerekem. Majd akarok de eltudom képzelni milyen rossz lehet neki. Mármint hogy nem is akart több gyereket.
2017. febr. 14. 17:54
 13/52 anonim ***** válasza:
81%
Es mi van ha nem valtozik meg benne semmi? Ha a 3-dik gyerek mar tenyleg tul sok neki, nem birja a terhet amit meg egy baba gondozasa jelent? Terhesen minden sokkal nehezebb lesz, foleg ha nyugnek is erzi. Nem feltetlen biztatnam a megtartasra. Igazsag szerint ezt nekik kene ketten eldonteniuk pro es kontra ervekkel. Megkene kerdezni, hogy az apuka is mit segitene, esetleg menne o gyedre, anyukat is kicsit levegohoz jutattva, hisz nem minden nonek alma evekig otthon lenni. Ezek fontosak, mert kompromisszium nelkul oda a kapcsolat.
2017. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom én olyan vagyok,hogy vagy szabad akaratomból szeretnék bármit vagy sehogy. Ha már valamit magamra kell erőltetni az nem jó.
2017. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
22%
Azért egy abortusz komolyabb dolog annál, hogy csak úgy be lehessen dobni, mert valakinek épp nincs a babához kedve. Nagyon lazák itt egyesek, mások halálával kapcsolatban.
2017. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
75%

Orvossal beszélt már? A spirálok nagy része nem biztonságos a babára plusz az eltávolítás sem egyszerű.


Én nem tartanám meg. Beszéltünk már erről a férjemmel, nem szeretnénk több gyereket.

2017. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
71%

Érdemes lenne megfontolnia azt, hogy elvetesse. Egyrészt eleve nem akarja, másrészt a legnagyobb részben a nőre hárul a gyerekről való gondoskodás, az ő életét, energiáját szívja le legjobban. Ő érzi leginkább, hogy mi az ami már sok. És 3 gyerek bizony nagyon sok. Harmadrészt egy gyerek nem játékszer. Nem szabad azon kísérletezgetni, hogy hátha majd a terhesség vége felé, vagy a szülés után már örülni fog neki. És ha nem? Akkor tönkreteszi annak a szerencsétlen gyereknek az életét. Nagyon szar úgy élni, hogy azt érzed, nem szeretnek, nem akartak.

Ha esetleg bármi történne apukával, anyu el tud majd tartani egyedül 3 gyereket? Ilyesmit is szem előtt kell ám tartani.

2017. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
65%
Bocsika most jártam erre.Nekem a spirál mellett lányom született.Gyönyörű kék szemű szőke hajú, most lesz 2 éves. Az én spirálom nem mozdult el a helyéről, van egy kafa uh fotóm, amin még ott a gyerek, meg a spirál is, ekkor vetettem le.És még ezt is túlélte.Nem bántam meg.És én is azért választottam ezt, mert ugyanezt a fajtát használta a sógornőm is, neki 5 évig volt fent és soha semmi panasza nem volt és teherbe sem esett.Én ahogy számolom, az enyém 4 hónapig működött jól, aztán még akart működni azért vérezgettem és csak a 3. hónapban derült, ki hogy már egyáltalán nem működött.
2017. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
89%
Az egyik ismerősöm spirállal együtt szülte meg a gyereket... Szerencsére nem nőtt be sehova,de végig veszélyeztett volt..
2017. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
56%

Egy szülész-nőgyógyász válasza: (Természetesen nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot)


Mivel az IUD ( spirál) a deciduába beágyazódott terhességgel, pontosabban az embryóval/magzattal közvetlen kapcsolatban nincs, hiszen extraamnialisan helyezkedik el, mechanikai károsodást a magzatnak nem okoz. Ezt a sok száz ilyen terhesség vizsgálatát összegző tanulmányok is alátámaszották. Felmerül ezen kívül a levonorgestrelt kibocsátó eszköz hatóanyagának magzatkárosító hatása is. Ezen IUD nagyfokú hatékonysága miatt csak kevés ilyen kiviselt terhességről tudunk, ezekben az esetekben azonban semmiféle fejlődési rendellenesség gyakoriságát nem találták nagyobbnak.


Dr. Deli Tamás


[link]

2017. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!