Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha terhesek...

Ti mit tennétek ha terhesek lennétek és nem tudnátok örülni neki?

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes. Van egy 4 éves, és 2 éves gyereke. Most terhes lett spirálja volt. Mindig két gyereket akart. Azt mondja,hogy nem bír beletörődni abba,hogy terhes mert nem akar több gyereket. A férjével meg akarja beszélni,hogy nem akarja megtartani. A férj eddig a megtartás mellett volt. A barátnőm azt mondja hogy nagyon rossz ez a helyzet mert ő nem akar gyereket szülni.
2017. febr. 14. 16:16
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
32%

amikor terhes lettem (eddig kétszer), először én sem örültem neki hónapokig, de aztán mire megszülettek, átfordultak az érzelmeim, és most nagyon boldog vagyok.


butaság lenne egy kis ember megölni a hormonok játéka miatt

2017. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
27%

Az Otthon Segítünk alapítvány ingyen segít, ha kéri a barátnőd pl. a házimunkában, vagy vigyáznak a gyerekekre.


Te is ha melléállsz most, akkor meg fogja tartani.


Most lehet, hogy az abortusz tűnik könnyebb útnak, de hosszú távon gyászt okoz a np egész életében.


Azért vagy a barátnője, hogy az élet mellett állj. ;)

2017. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
24%

Ami várható:


ha megtartja a babát, együttmaradnak, ha elveteti, akkor el fognak válni.

2017. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
67%

Vagy ha megtartja.

Ne ird, hogy mi varhato. Majd a par eldonti.

2017. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
26%
A barátnőd nagyon szerencsés,hogy 2 évente gyarapodik a családja egy csodálatos gyermekkel.Sokan erről álmodoznak. Sokszor a terveinek felül kell bírálnunk. Nekem is 3 gyermekem van 3 fiút terveztem és lett 3 lány,egyiktől sem tudnék megválni.A 3-ikat már a másik kettő neveli,észre sem venni, hogy ott van,csak,ha kacag. a legkisebb királyfi a legszerencsésebb.
2017. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
25%
Ha a férje akarja a babát, akkor nagyon nem kellene megölni ezt a babát. Annak van egy apja is, hiába, az ő vére is, az ő gyereke is. Megpecsételi az egész család sorsát vele. 1. Megfosztja a gyerekeit egy testvértől, akik lehet, hogy később emiatt fognak neheztelni rá. 2. A férjével tutira megromlik a házassága. Láttam már ilyet, a családban teljesen elmérgesedett a viszony. 3. Elválnak és megfosztja az apjuktól is a saját gyerekeit (nem lesz teljes a kép egymástól külön). 4. Ha a gyerekeire néz, tutira eszebe fog jutni az baba, akit elvetetett. Soha nem fogja nyugton hagyni a lelkiismerete, ha egy jó ember (feltételezem, hogy az). Ezek a dolgok borítékolhatók. Bízzasd, hogy tartsa meg. Mindenkinek az lesz a legjobb a családban.
2017. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
79%
Ők egy család. A döntés NEM EGYÉNI, HANEM KÖZÖS!
2017. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
25%

lassan úgy érzem, fordult a kocka, és a férfiak jogaiért kell kiállni. az a gyerek 50%ban az apáé is, miért van joga akkor az anyának kidobni a kukába azt a kis életet, főleg, mikor az apa akarja!

most azzal fogtok jönni, hogy mert az ő teste, de nem, nem az övé, hanem a gyereké. Jó, hogy amikor terhes a nő, ő rendelkezik a gyerek élete felett, de amikor megszületik a gyerek, és netán az apa nem foglalkozik vele, akkor rögtön azzal támadják, hogy az ő gyereke, felelősséget kell vállalni érte. Bezzeg amikor a felesége hasában van, akkor nincs joga hozzá...

az ilyen nagyon kikészít... és aztán csodálkoznak, hogy megromlik a kapcsolatuk...

2017. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
28%

a kérdés: mit tennék a helyében? megtartanám. a családunk érdekében.

Sajnos nem puszta szavak, hogy rámehet a házasságuk. Ez történt a bátyámmal is. a felesége elvetette a második gyereküket, mert "nem akart újabb álmatlan éjszakákat". az a harag, amit a felesége iránt érzett, és az a tehetetlenség, hgy nem tudta megmnteni a saját gyermekét, teljesen tönkretette a házasságukat. elváltak, most a fia apa nélkül nő fel, mert az exe 400 km-re költözött... :(

Ha a barátnője vagy, kötelességed felvilágosítani, milyen kockázatokkal jár a kapcsoatukat tekintve, ha elveteti a babát

2017. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező! Hát, nehéz lehet neked is, de mellett kéne állnod, hogy meg tudjon picit nyugodni és el tudja fogadni a helyzetét. Biztosan dühös, fél, szomorú... talán fáradt... lehet, hogy korábbi rossz élmények is kínozzák 8pl. rossz szülésélmény, egyebek.)

meg kellene érteni, mi az oka a szomorúságnak, félelemnek...

Az a tény, hogy már VAN egy harmadik gyermeke, bár még nem született meg. Akárhogy is dönt, ezt már nem tudja meg nem történtté tenni. Ha leveteti, ez a házasságára és a testvérekre is kihat... és egyáltalán nem biztos, hogy "megoldja" a problémát, amit fent írtam. Sőt!

Próbálj meg mellette állni, hogy megnyugodhasson, és megfogalmazhassa, mitől is fél valójában.

Bárcsak meg tudnák beszélni a férjével és lassanként el tudná fogadni, sőt, örülni tudna az új életnek!

Sok sikert!

2017. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!