Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha terhesek...

Ti mit tennétek ha terhesek lennétek és nem tudnátok örülni neki?

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes. Van egy 4 éves, és 2 éves gyereke. Most terhes lett spirálja volt. Mindig két gyereket akart. Azt mondja,hogy nem bír beletörődni abba,hogy terhes mert nem akar több gyereket. A férjével meg akarja beszélni,hogy nem akarja megtartani. A férj eddig a megtartás mellett volt. A barátnőm azt mondja hogy nagyon rossz ez a helyzet mert ő nem akar gyereket szülni.
2017. febr. 14. 16:16
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
19%
Rávilágítanék, hogy ez az ő döntése, de azért finoman rábeszélném a babára, főleg így, hogy a férje is akarja. Nem elrettenteném, hanem inkább azt hangsúlyoznám, hogy mennyi örömet ad egy gyerek és persze mellette állnék, akárhogy dönt.
2017. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
78%
Milyen su anyagi helyzetük? Elbírna még egy éhes szàjat? Ha apuval történik valami, a nő el tudna tartani egyedül 3 gyereket?
2017. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
13%

Kedves barátnő!

Én mindenképp arra bíztatnám ezt a nehéz helyzetben lévő anyukát, hogy a házassága és a két pici gyereke érdekében próbáljanak mindenképp olyan döntést hozni a férjével, amiben maximálisan ki tudnak egyezni. Nehogy elsiessék! Én sok előttem szólóval egyetértek abban, hogy az általad leírtak alapján most biztos nehezére esik belegondolni, hogy 3 gyerekes anya legyen, de ha elveteti úgy, hogy a férje szíve szerint megtartaná, abból nagyon nagy baj lehet.

Nekem anyukám kétszer is teherbe esett spirállal, mikor már ketten voltunk tesók, és mivel a doki azt mondta, hogy így veszélyes megtartani (ez a 80-as években volt), apukám rákényszerítette, hogy elvetesse őket. Anyukámat ez nagyon megviselte, azt mesélte, a másodiknál már sikítozott, hogy ne, ő meg akarja tartani. Engem nagyon megrázott, mikor ezt elmondta.

Persze itt fordított a helyzet, de ha a férj nem szégyellne férfi létére sírni és jelenetezni, lehet, hogy ő is ezt tenné.

És ha pl. a két gyerekük később valahonnan megtudná, rájönne, hogy az anyukájuk megölette a kistesójukat, lehet, hogy nagyon kikészülnének.

Nemrég mesélte egy kedves ismerősöm, hogy egy kisfiú véletlenül meghallotta, hogy a szülei el akarják vetetni a kistesóját, mire írt egy búcsúlevelet a szülőknek, hogy ő inkább elmegy otthonról (10 évesen), róla nem kell többet gondoskodniuk, és akkor meg tudják tartani a picit. Mikor a szülők elolvasták a levelet (szerencsére azelőtt, hogy a kisfiú elindult volna világgá), kiborultak, és újragondolták a dolgokat. Megtartották a picit, és azóta boldog család.

Amúgy a barátnőd pontosan tudja, hogyan zajlik egy abortusz? Hogy a már dobogó szívű és már ember formájú gyerekét (amíg nincs szívhang, nem csinálnak abortuszt!) élve darabokra szedik-vágják, összeroppantják a kis fejét és "kiporszívózzák" a méhéből? Én ezeket a brutális részleteket sajnos túl későn tudtam meg, mikor már évek óta volt bennem egy egyre erősödő hiányérzet a korábbi abortuszom miatt. Mikor felfogtam, hogy az a baba már teljes mértékben élt és érzet, egy ártatlan picike baba volt, teljesen kikészültem.

2017. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
9%
Ha annyira a szüléstől fél esetleg biztos megoldható egy programozott császár is és akkor már el is tudják kötni, ha lehetséges és szeretné. Ne féljen egy újabb gyermektől, semmivel semrosszabb a 3 gyermek, mint a 2, inkább csak még szebb, jobb. Hiszen már csomó minden meg van, nemcsak ezsközben, ruhában, anyagilag, hanem rutinban is!
2017. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, ha az illető tényleg a te barátnőd, akkor ne te akarj dönteni helyette, hanem abban támogasd, amit ő szeretne, amilyen döntésre majd ő jut. Szemben az ide irogató magzatvédők látnokoskodásával neked nem az valamiféle isten, nem az embrió, nem a férj mellett kell állnod, hanem a barátnőd mellett, akárhogy is dönt végül.
2017. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
84%
Abortusz. A házasság ugyanúgy rámehet mindkét esetre, de így legalább csak 2 gyereket érint és nem hármat. Örökbe adni nem lehet a férj beleegyezése nélkül, de szerintem ezt azok is tudják, akik ezt javasolták. A férj ilyen helyzetben bármit ígérgethet, egy ilyen típusú ember - épp, mert már egy embrió is fontosabb neki a felesége jólléténél - folyamatosan nyomná rá, hogy "szoptasson minél tovább - mert a gyerek érdeke", "maradjon minél tovább otthon, mert a gyerek érdeke", és a következő 4 évet dobhatná ki, az ő akarata semmiben se teljesülne, ugyan az menne, mint az elmúlt években a meglévő gyerekeknél ment, és amiből mostanra épp elege lett.
2017. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
2%
46-os, a válaszod nem a kérdésre szól, hanem a fejedben lévő fantáziákra :) azt mondaná, ha, az lenne hogy, stb. ezt nem tudhatod, csak képzeled. elég beteg dolog ilyeneket kitalálni.
2017. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
85%
#47 "ha megtartja a babát, együttmaradnak, ha elveteti, akkor el fognak válni." - na látod, ez a minden alapot nélkülöző beteg képzelgés. Mint ha legalábbis a nő nem dönthetne a válás mellett, miután semmibe vették a saját akaratát... akár abortusz után, akár GYES után...
2017. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképp nem erőltetném! Elmondanám a saját véleményemet, hogy én mit gondolok a helyzetről, de ez egyedül csak az ő döntése. Amúgy ha ennyire rossz érzése van, jól atgondolta többször is es meg mindig nem akarja, akkor ebben a döntésében is támogatnám. A két meglévő gyerek is elég kicsi, sok odafigyelést és gondoskodást igényelnek, én értem őt is, hogy nem akar még egy harmadikat is, akivel kezheti elölről és megint évekig meg van kötve... Meg kellene beszélnie a férjével is a dolgot, mert az csak egy dolog, hogy a férj a megtartas mellett van, attól még a sokkal nagyobb felelősség és teher a feleség nyakában lesz. Van már két gyerekük, tehát ha a férj miután elmondta a saját álláspontját és a feleség továbbra sem akarja, akkor nem állnék neki hisztizni és rákényszeríteni valahogy a saját akaratomat. Nem tartanék fontosabbnak egy pár hetes embriót a feleségemnél és az ő döntésénél.

Egyébként meg valaki írta, hogy az tény, hogy VAN egy harmadik gyerekük... (??) Nem, nincs 3. gyerek, csak LEHET. És nem értem miért kell megint jönni ezzel az abortusz így-úgy, megölik, széttepik... Az abortusz még mindig nem gyilkosság, egy legális műtét, az a pár hetes sejt halmaz pedig nem is érez fájdalmat, kb akkora, mint egy olíva bogyó. Tehát nem ilyen hülyeségekkel kéne letamadni a feleséget, hogy tartsd meg, mert az abortusz gyilkosság...

2017. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
72%
Ha tudatosan nem szeretné, megszülni se, és a gyereket magát se akarja - akkor abortusz. Van egy barátom, pont így született ő is... mai napig viseli a lelkében azokat a sebeket, amit az anyja elutasítása miatt szerzett, bár mindent megkapott rendesen, de szeretve sose volt. Már saját gyerekei vannak, de elviselni se bírják egymást...
2017. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!