Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A kórházban hogy viselkednek...

A kórházban hogy viselkednek azokkal, akik abortusz miatt vannak ott?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam kórházban, csak ha látogatóba mentünk. Eddig bármilyen vizsgálat kellett, azt magánúton intéztük, bár a legfájdalmasabb eddig a vérvétel volt.

Viszont most terhes vagyok és a babát nem tarthatom meg... De félek, hogy a kórházban beszólogatnának, durvák lennének a nővérek, sok ilyet hallani.


Ezek igazak?

Veletek hogy viselkedtek bent?

Érdemesebb inkább kifizetni a magánkórházat az emberséges viselkedésért, vagy csak rémtörténetek ezek?


2017. febr. 20. 13:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
37%

21es...biztosan 3 bombabiztos módon védekezett miközben megerőszakolták és már pár hetesen elvégezték a genetikai vizsgálatokat és torzszülött lenne a baba.

Hagyjatok már...

Ha nem akar gyereket, védekezzen. Azért találták fel a foamzásgátlót, gumit, hüvelykúpot stb.

Nem derogált neki felcsináltatni magát de zavarná az életét a gyerek. Gratulálok. Amikor majd nagyon fogod tervezni, majd ríhatsz itt hogy nem jön össze.

2017. febr. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
48%

#22: Már miért kellett volna pl 3 felekeppen védekezni? Mert tudom, hogy sok abellenes úgy gondolja, hogy minimum 2 féleképpen kellene... Csak nem értem miért akarnak más szexuális életebe beleszólni.

Amúgy mit beszélsz itt össze-vissza megerőszakolásról és beteg gyerekről?! Vagy szerinted csak ebben az esetben indokolt és fogadható el az abortusz? Akkor elárulom, hogy ez nem így van.

Teljesen mindegy az ő szempontjából (és nekünk sincs az ég világon semmi közünk hozzá), hogy hogyan esett teherbe, a lényeg hogy nem akarja a gyereket. Pont. Ezt nem kell tovább ragozni és nem kell a múlton rágódni, hogy Miért így? Miért nem úgy? Megtörtént a baj, visszacsinálni akkor sem lehet, ha még 25x végiglovagoljátok a témát.

Amúgy meg ne te akard már megmondani, hogy ki hogy védekezzen és hogy élje a saját szexuális életét!

2017. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
59%
Nem mellesleg iszonyat álszent, hogy itt papoltok arról, hogy ha nem akar gyereket, akkor védekezzen, ám de amikor valaki rendes védekezés mellett mégis teherbeesik nem kivantan és nem akarja a gyereket, akkor ugyanúgy jöttök prédikálni és osztani az észt, hogy így gyilkos, így megöli, élete végéig bánni fogja, hogy ölheti meg stb stb. Úgyhogy nem kell a körítés, azt is ugyanúgy szidják, aki tett a terhesség ellen, de mégis terhes lett... Sőt sokszor azzal vádolják és már-már tényként közlik, hogy márpedig biztos nem védekezett rendesen, nem szedte megfelelően a foggatlot stb és minden az ő hibája.
2017. febr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
23%

23-24, azért ne essünk már át a ló túloldalára. Teljesen felesleges azzal kábítani magunkat, hogy az abortuszok döntő többsége megfelelő védekezés melletti teherbeesés miatt kell. Már csak statisztikailag sem igaz, minden negyedik terhesség abortusszal végződik, miközben a módszerek közül 4-5 95%-os hatékonysággal véd átlag használat mellett is. Még egy kibäszott megszakítás mellett is hónapokig kell játszani a tűzzel a teherbeeséshez, nemhogy gumi meg tabletta mellett... És igenis tudatosítani kell mindenkiben, hogy az abortusz nem védekezési módszer, súlyos testi-lelki szövődményekkel kell számolni, és nem mellesleg egy dobogó szívű emberkezdemény elpusztulásával jár. A modern koraszülött ellátás mellett pedig igencsak elmosódtak az életképes-életképtelen és a "mikortól ember?" kérdéskörben húzott határvonalak.


Írom ezt úgy, hogy a magyar szabályozáson nem változtatnék, és én sem gondolom, hogy a tiltás vagy épp vádaskodás előre vezetne. De sajnos nem egy nővel találkozom hetente, aki nem egyszer, nem kétszer, de számtalanszor megy abortuszra (volt olyan is, aki az elmúlt 20 évben végzett abortuszainak számát sem tudta pontosan, annyi volt). Bizonyára mindig pechesek...

2017. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
65%

Es azert mert te talalkozol par ilyen novel, az osszeset el kell itelni?

A parommal gumit hasznalunk, anno kiszakadt es rohantunk a gyogyszerert, szerencsere hatott, de ha en ott teherbe esek, biztos elvetetem mert semmi nem adott egy gyerekhez a mai napig se. Buntudatom sem lett volna, mert vedekeztem es mindent megtettem amit lehet. De igaza volt, az elottem valaszolonak, akkor meg az lett volna a baj, hogy "miert akarom elvetetni, biztos nagyon vilagra akar jonni, szuljem meg." Vkinek sose lesz jo semmi, ezert is inkabb hagyni kene, hogy az egyen dontse el valojaban mit akar, vegul is 20 ev kemeny felelossegrol es kotelessegrol beszelunk.

2017. febr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%

#26 Te magad támasztod alá az állításom, hogy van lehetőség a terhességet megelőzni. Gumival védekeztek, kiszakadt, eseményutáni. Volt abortusz? Nem. Ha mindenki ezt csinálná, lenne 35 ezer abortusz? Fenéket, pár száz, esetleg ezer...


Nézd végig az itteni kérdéseket, napi öt van arról, hogy hogy felejtenek el védekezni, lehet-e terhes az illető. Egyet nem láttam, ahol egy alkalom után úgy maradt az illető, mindenhol mindenki megnyugodott, hogy fuh, hát ezt megúszta. A valóság az, hogy több egymás utáni hiba és nemtörődömség kell ahhoz, hogy valaki teherbe essen akarata ellenére.

2017. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
3%

Kedves kerdezo! Ugyan nem a kerdesedre valaszolva, (elnezest ezert) de azert szeretnek hozzafuzni en is. Nem vagyok abortuszellenes, de nem is tamogatom, ugyanakkor vannak szerintem azok az elethelyzetek amikor elkerulhetetlen egy ab. illetve elkerulheto akkor is ha nem akarsz gyereket mert nem fer bele az eletedbe. Ilyen helyzetre szoktak orokbeadason gondolkodni, akar ugy is, hogy mar a szuloagyon sem lathatod a gyermeket. Kicsit lehet, hogy igy kesobb konnyebb feldolgozni, ha tudod, hogy adtal eselyt.

Kerdesedre visszaterve, ha magankorhaz es maganorvos vegzi szerintem nem fog megkulonboztetni....penz beszel.

Kivanok minden jot neked.

22 hkm

2017. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
59%

Nincsen mar 35 ezer abortusz, stagnal 2015 ota 30-31 ezer korul. De a legtobb meg mindig a szegenyebb retegnel van, akik nincsenek rendesen felvilagositva, vmint vedekezeset is sokkaljak. Eleg felhaborito, hogy kb. 1000 ft egy csomag ovszer. Joval kevesebbnek kellene lennie, ahogyan az esemeny utaninak is(ertem, hogy nem cukorka, de na...ha mondjuk egy tininek kell , lehet o nem fog tudni majdnem 10 ezret kipengetni, ahogy a csalad sem).


Jo, oke mi gumival vedekezunk, ott egybol latszik a baj de akik gyogyszert szednek azok csak akkor tudjak meg amikor mar nem jon meg. Ott mar csak abortusz marad. Barkivel elofordulhat , hogy kihagy egy szemet, nem idobe veszi be, de a hatekonysag se 100%. De ettol fuggetlenul emberek vagyunk hibazunk, en azt foleg nem tudom es nem is akarom elitelni, aki egyszer abortuszra kenyszerul. Lehet veled is elofordulhat, ahogyan velem is, mert olyanok az elet korulmenyek stb. Engem nagyon rosszul erintene, ha masok ezert belem rugnanak, meg direkt beszologatnanak.

2017. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
67%

#25: Hol mondtam olyat, hogy a döntő többség rendes védekezés mellett történik? Ilyet nem mondtam, csak hogy van ilyen is. És amikor adott egy kérdés, ahol nincs leírva hogy hogyan esett a kérdező teherbe, ott is rögtön letamadjak, holott lehet h épp ő valóban védekezett. Vagy még lehet betegség stb. Erre próbáltam célozni, hogy sokszor nem is tudjatok miről van szó, de már megy a köpködés....Mintha bárkinek lenne hozza bármi köze.

Amúgy meg felnőtt emberekről van szó, nem kell minden egyes kérdésnél leírni, hogy az abortusz nem fogamzásgátlás... Ezt tudja az emberek döntő többsége!! A baj csak az, hogy az abellenesek mindenhol ezt nyomtatják, plusz melle palolnak, hogy add örökbe, ne vetesd el, ez gyilkosság, hogy ölheted meg, gyilkos vagy stb stb. Na ezzel van a baj! Hogy valós segítséget/tanácsot nem képes egyik se írni, csak ítélkezni tud... Ahol a kérdező világosan leírja, hogy nem fogja megtartani, ne győzködjek, akkor is nekiallnak a szent beszédnek és teleoffolják a kérdést....Vicc

2017. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:
0%
Miért nem adod örörkbefogadásra?
2017. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!