Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg férj két gyerek mellett...

Beteg férj két gyerek mellett te megtartanád a magzatot?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. Tervezték a gyerekét,nem védekeztek közben kiderült a férj betegsége. Daganatos beteg táppénzen van jelenleg. Az orvosok semmi bíztatót nem mondanak neki. A barátnőm kikészült mivel eddig a férje fizetésére is számított. Most a kezelésre járás sok pénzbe kerül,orvost sem tud fogadni a terhességhez. Ti mit csinálnátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2017. febr. 25. 11:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
63%

Elvetetném. Beleszakadna a szívem, de ha megszülném, akkor az első évben megbolondulnék. Az meg mekkora okorség, hogy ahol elfér kettő.....

Egy daganatos beteg mellé egy újszülött 2 gyerek, az katasztrófa.

Nem mindenhol vannak ugrásrakész rokonok, sem pénztartalékok.

Láttam a környezetemben, hogy milyen út vezet a végstádiumig. Nem szülnék ebben a helyzetben

2017. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
36%
Szegény barátnődék nagyon nehéz helyzetben vannak! Én is biztos ezerrel a férjem gyógyulását hajtanám, és lennének aggályaim, félelmeim, hogy hogy lesz majd,ha megszületik a baba. De ebben a félelmetes helyzetben is megtartanám a babát, mert ő a férjemmel közös pici babánk, és az egész családunk nagyon szomorú lenne, ha a kisembernek meg kéne halnia a nagy miatt. Nem gondolnám, hogy fontosabb a magzatkánk, mint a férjem, csak épp ő is a családunk tagja.
2017. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
29%
Ha a pasi helyébe lennék, tutira megőrülnék a tudattal, hogy a gyerekemnek miattam kellett meghalnia. Bármilyen beteg lennék. De vannak, akiknek nem ilyen a lelkiismeretük. Aztán mondjuk meggyógyul és a gyerek meg halott. Azt már nem lehet visszahozni. Ők már így is úgy is szülők lesznek: vagy egy élő, vagy egy halott gyereké. Kérdés, hogy a lelkiismeretük és a családjuk melyik ténnyel birkózik meg jobban.
2017. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
28%

Megtartanám. De én én vagyok, én tudok problémát megoldani, tudok a jég hátán is megélni és tudok önfeláldozni. Erre nem mindenki képes. Igen, tudom, most le leszek nullázva, mert nem végezném ki a gyerekemet.


(férjem másfél évig volt itthon betegállományban, tudom miről beszélek és éppen pici babánk volt)

2017. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
62%

Az még nem baba....

Aki szerint oda valo egy baba, az nemigen latott meg végstádiumú rakost...

Nem tartanam meg.

2017. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
68%

Nosteny, persze. Azert mert te magad egy tenyesz kancanak tartod, masokat ne sorolj mar ide.

Nem tartanam meg. Egy dagantos beteggel 100%-ban ott kell lenni lelekben es testileg. A ket gyerek is borzaszto helyzetben lesz, nekik is szukseguk lesz a szulokre, foleg az anyara. Sok teher fog raharulni, nem kene ide meg egy ujszulott gondozasa is. Csunyan hangzik, de terhes meg lehet, de a ferjebol csak egy van.

2017. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
14%

bármilyen fura, de a harmadik gyerek szinte hozza a pénzt és nem viszi.

Én nem vetetném el. (és nem abortuszellensségből, hanem a józan eszem miatt)

2017. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
75%

Ebben a helyzetben nekem az se lenne mindegy hofy a másik 2 gyerkőc mekkora!


Ha 3,4 évesek, elég nagy trauma lesz nekik h végignézzék az apjuk haláltusáját. Annyi törődést igényelbek majd ha elvesztik az apjukat, h egy kusbaba mellett ezt nem tudnám megadni nekik. Melleslef lehet rosszul is fogadnák a oicit, hisz elveszítik az apjukat és anya sem tus velük foglalkozni.

Mellesleg anyagilag sem mindegy hogy eddig 2 fizetésből éltünk. Most apa nem dolgozik, tehát kb a tp- je orvosokra megy....

Ha pedig meghal, marad majd a gyed, gyes a 2 fizu helyett.

Jobb esetben nem marad adóság a kezelés illetve a temetés miatt.


Úgy gondolom így nem lenne igazságos sem a gyerekek miatt sem a pici miatt

2017. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 Theressita ***** válasza:
26%

Én nagyon hasonló körülmények közt születtem. Két tesóm àltalànos iskolàs volt. Apu súlyos infarktussal került kórhàzba. Az orvosok nem adtak sok reményt. Ami még nehezìti a dolgot,engem nem terveztek.Vagyis jobban mondva vàlàs szêlén voltak. Râadàsul a beteg nagyapa is velük élt egy lakàsban. Anyu szerencsére nem tudott elvetetni, amint meglàtott az UH-n. Végül a legjobb baràtnője jàrt neki segíteni. Nagyon nehéz volt neki, de tùl vagyunk rajta. Hàla Istennek mindannyian életben maradtunk.


Egyébként sosem lehet tudni, mikor jön a baj. Kiderülhet közvetlen szülés előtt vagy után, vagy késöbb bàrmikor, hogy az egyik szülő sùlyos beteg, baleset is érhet. Olyankor is ki kell hozni a lehető legjobbat.


Anyukàmtòl tanulva: megtartanàm és segítséget kérnék.illetve kihoznàm magambòl a lehető legjobbat. Sok erőt a baràtnődnek, s àllj mellette te is, légy segìtségére, ahol teheted!

2017. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
23%
Történtek már csodák, még az is lehet, hogy a baba erőt ad az apának és meggyógyul.
2017. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!