Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg férj két gyerek mellett...

Beteg férj két gyerek mellett te megtartanád a magzatot?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. Tervezték a gyerekét,nem védekeztek közben kiderült a férj betegsége. Daganatos beteg táppénzen van jelenleg. Az orvosok semmi bíztatót nem mondanak neki. A barátnőm kikészült mivel eddig a férje fizetésére is számított. Most a kezelésre járás sok pénzbe kerül,orvost sem tud fogadni a terhességhez. Ti mit csinálnátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2017. febr. 25. 11:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 Theressita ***** válasza:
17%

Már hogy lenne a férj ellen, ha a baba megszületik? A baba születése nem fogja a férj állapotát rontani, s ugyanúgy a betegség megmarad akkor is, ha kicsit elvetetik...ebben semmi összefüggés.Ennek semmi értelme.

Így nem is értem, ha én lennék ebben a helyzetben, miért is kellene elszámolnom a lelkiismeretemmel, ha világra hozom a férjem gyermekét - főleg ha terveztünk és vágytunk rá. (Egyébként sosem tudhatjuk, hogy örökké egészségesek leszünk.)

2017. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, látod ezzel nem kalkuláltam, hogy vannak itt olyan szuperwomenek, akik terhesen, majd gyermekágyasan is pont ugyanannyi időt, erőt, türelmet, törődést tudnak megadni a beteg férjüknek, mint egyébként... és mindezt két meglévő kisgyerek mellett... és tuti biztosan nem lesznek veszélyeztetett terhesek, 8 hónaposan is, gyermekágyasan is tökéletesen megy nekik a betegápolás, vizsgálatokra hurcolászás, látogatni rohangálás minden nap.... sőt szülés után fél nappal hazarohannak férjet ápolni teljes erőbedobással, a 2 kisgyerek és napi 6 szoptatás mellett, és mindazt is laza csuklóból megoldják, hogy közben a házban nyugalom legyen, hogy a beteg tudjon pihenni.

Tudod, én nem kételkedem a te varázsos képességeidben és erődben:), de az átlag nőnek ez nemigen menne... amit még bűnéül se lehetne felróni...

2017. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 Theressita ***** válasza:
12%
Az én anyukám ezek szerint egy szuper nő (igaz, e felől sosem volt kétségem :-)). Ő világra hozott engem, beteg férj, beteg nagyapa, két meglévő gyerek mellett. Minden házimunkát, férfimunkát is, neki kellett elvégeznie a férfiak ápolása mellett, ráadásul munkába is kellett járnia (tehát anyagilag is el lehet képzelni, hogyan állt a család). Egy szem segítsége a legjobb barátnője volt (aki igaz, korábban megpróbálta rábeszélni az abortuszra, de végül ő is belátta, hogy jó, hogy megszülettem, ráadásul keresztanyukám is ő lett - ezt csak úgy margóra)
2017. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
43%
#42:)
2017. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
6%
az abortuszpártiak simán elszámolnak a lelkiismeretükkel, mert nem nagyon van olyan számukra. Eszükbe sem jut más, csak az apuka érzései. A gyermekek érzései, ha megtudják, hogy lett volna egy tesó, de apa betegsége miatt abortálták? És apa mégis meghalt... Nehéz elképzelni, hogy felnevelődik az a gyerek, hogy tápszert is be lehet vetni? Hogy egy fekvőbeteg ellátása mellett is lehet gyerekeket nevelni? Hogy magánorvos nélkül is lehet szülni? Ez mind kimarad, csak az abortusz villog, hogy "könnyítve legyen" a helyzet. Én biztosan nem kérnék egy ilyen könnyítésből.
2017. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
80%

Hat inkabb lemondok a lelkiismeretrol, mint a jozan eszrol, amar meglevo csaladom erdekeben.

A gyerekeket pedig minek kell idekeverni? El nem tudom kepzelni, hogy vki x ev utan majd felroja az anyjanak, hogy de "szemet voltal, amiert apam halalos betegsege mellett, nem akartal meg egy tesot".

Biztos... :). Amugy sincsen a gyereknek ehhez koze, nem az a dolga , hogy a szuleit biralja.

2017. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
40%

"A gyermekek érzései, ha megtudják, hogy lett volna egy tesó, de apa betegsége miatt abortálták?" - ha normálisak, maximálisan egyet fognak érteni vele... azzal már kevésbé, hogy apuka azért töltötte az utolsó negyed évét - teszem fel - kórházban, mert az anyjuknak fontosabb volt az egója, meg a kicsikebabája... ha az én anyám lenne, tutin ő is az elfekvőben agonizálna, ha eljön az ideje, mert nekem éppen fontosabb lenne bármi nála.

Tudod, amilyen mértékkel mérsz, olyannal fognak visszamérni neked...

(pláne a kicsi, aki megkapja örökségül a bűntudatot, hogy miatta lett az apja sorsa olyan, amilyen)

2017. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
71%
En biztos hogy nem! Azert hogy aztan ne adj Isten meg a ferjemet is apolni kelljen a 2-3gyerek mellett,na meg dolgozni is,kosz nem. Nem azert szulettem nonek,hogy rabszolga legyek,meg csak gyerekeket neveljek,es meg plusz lassam el a beteg ferjemet is. Az nem elet.
2017. márc. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
57%

#51-Es ,es a tobbi "magzatvedo"barom! Ti hol szulettetek?!,a marson?!:D

52-Es te hol hordod a jozan eszed? A magzatburokban??:DDDDD persze,majd ket fajad kozott 3ujjnyira kitagulva majd hazaszalad ferjet apolni,meg a gyerekert az o iba,bolcsibe,stb.nevetseges tarsasag!:DDD

2017. márc. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
35%

*Fájàs

*Oviba

2017. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!