Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg férj két gyerek mellett...

Beteg férj két gyerek mellett te megtartanád a magzatot?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. Tervezték a gyerekét,nem védekeztek közben kiderült a férj betegsége. Daganatos beteg táppénzen van jelenleg. Az orvosok semmi bíztatót nem mondanak neki. A barátnőm kikészült mivel eddig a férje fizetésére is számított. Most a kezelésre járás sok pénzbe kerül,orvost sem tud fogadni a terhességhez. Ti mit csinálnátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2017. febr. 25. 11:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
81%
Sajat peldakent tudom mondani gogy egy daganatos beteggel nehez...aposomat kellett apolnom több gyerek mellett. Nem volt egy egyszeru dolog. Edesanyamnal voltak nagyon sokat a lanyok addig. Nem volt tul jo az a korszak. Akkor a pici 1 eves volt....nagyon rossz idöszak volt. Egy pici baba mellett nem tudtam volna vegig csinalni. Föleg ha szopik es nem tapszeres. Szval ezt nagyon at kell gondolni. Itt nem csak arrol van szo hogy egy elet elmegy....hanem ha anya nem birja esetleg akkor maradhat 3 arva is....nehez de ezt nagyon nagyon meg kell gondolni. Ha elerben marad az apzka meg lehet gyermekuk. Rossz ezt leirni...de ha meghal az apuka.... anyuka nem lesz 100% os...es egy pici baba bizony sok energiat es teljes anyat igenyel!!!!
2017. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
24%
Kedves Barátnő és Ismeretlen Édesanya! Mélyen megérintett a történet. Lehet sok okosat, praktikusat, bölcset mondani, de nem tudhatjuk, mit hoz a holnap! Egyikünk homlokára sincs felírva, hogy holnap még felkelünk. Nem tudhatjuk, mit hoz az édesapa betegsége. Marad a bizonytalanság, a félelem a jövőtől. Mely lehet, gyógyulást hoz, de arra sincs garancia. Akkor most mi marad? A szív döntése. A beteg felfokozott félelemben él, érzései kavargóak. Engedj meg egy javaslatot, kedves Édesanya: amikor éjjel, amikor már mindenki alszik, s Te nem tudsz, állj meg, engedd el a gyakorlati nehézségeket egy órára, s arra figyelj, mi a szíved legmélyebb vágya. Ha azt tudod követni, béke lesz benned. Erőt, bizalmat kapsz. A szeretet győzni fog! -írta valahol Böjte Csaba. Én pedig távolból gondolok Rátok! M
2017. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
7%

"Nosteny, persze. Azert mert te magad egy tenyesz kancanak tartod, masokat ne sorolj mar ide. Nem tartanam meg. "

Nem leheteK férfiként tenyész kanca már bocs. A nő jelzőt pedig ki kell érdemelni. Nem sokan szolgálnak rá ezen az oldalon. Max asszonyállat.

2017. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
74%
Elarulnad honnan kene tudnom, hogy milyen nemu vagy?! De lenyegtelen a stilus maga az ember, otthon is igy nyilvanulsz meg ha vmi nem tetszik?
2017. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim válasza:
19%

Kedves kérdező!

Ha van mondjuk egy kerted, s vannak benne szép fák, mind a tied, szép termést szoktak hozni. Egyik megbetegszik,esetleg nagyon, sokat kell vele foglalkoznod, nem is biztos, hogy megmarad. De a kert másik végében van egy nagyon szép kis fa, őrá ugyan nem jut sok időd, de lehet belőle valami. Kivágnád-e csak azért, mert nincs rá időd? Nem hagynád meg, hogy növekedjen? Én még egy fával sem tenném ezt meg, de szerintem te sem. Itt pedig egy emberpalántáról van szó. A másik két gyermek nem tudom mennyi idős, de 6-7 évesek már nagyon sokat tudnak segíteni a szülőnek.Nem leszel egyedül. S idővel majd még többet tudnak segíteni.

2017. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim válasza:
23%
Én egyébként mindkét gyerekemet választott orvos nélkül szültem meg, nem azért mert nem volt pénzem rá, hanem azért, mert a pénz ellenére sem törődtek velem. Így pénzt csak annak adtunk, akinél végül megszültem ügyeletben. Bár azok közül is csak az egyik fogadta el. A terhesség egy természetes állapot a legtöbb nő mindenféle gond nélkül eljut a szülésig. Felesleges már a terhesség alatt vagyonokat ölni a választott orvosba, nem más az egész, mint egy nagy biznisz. Persze ha gond van, azonnal orvoshoz kell menni,de szerencsére ma még van lehetőség a biztosított betegnek ingyen nőgyógyászhoz menni.Ennyit tudok írni bátorításnak ha a pénz a gond.
2017. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
68%
Nézd Kérdező, én ebben a helyzetben egyet biztosan tudnék, hogy első sorban a páromnak van rám szüksége - és semmiféle istenke akarata nem lehet meg, és semmiféle "kisemberke" nem járhat jól azon az áron, hogy a páromtól egyetlen percet is elvonjak. Ennyi. Ilyen helyzetben egyetlen ember dönthetne a megtartás mellett, a párom maga, ha kifejezetten ezt akarná. Minden egyéb esetben abortusz.
2017. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
75%
Nem! Eleve van már 2 gyerek és emellé jön egy daganatos férj is. Ez egy rendkívül bonyolult helyzet és a feleség minden erejére szükség van, hogy kezelni tudja egyáltalán a jelenlegi szituációt. Én biztosan minden erőmmel azon lennék, hogy a férjem mellett legyek és segítsek mindenben, amiben csak kell + hogy a már meglévő gyerekek ne menjenek tönkre ebben. Ebbe nagyon nem fér bele még egy újszülött is, a feleség sem tud ennyi fele szakadni és az újszülött miatt jóval kevesebb figyelme és energiája maradna a beteg férjére.. Márpedig a férjem, akivel X éve házasok vagyunk, szeretjük egymást és van 2 közös gyerekünk, sokallta fontosabb, pláne egy ilyen nagyon komoly helyzetben, mint egy pár hetes embrió!!
2017. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
21%
Hát csodálatos embereket ismertem meg itt ezen az oldalon, de vannak itt a legmélyebbről is, akiknek a gondolkodása mélyen elkeserítő! "Nincs Istenke", meg "pénz". Ez a világuk. Mivel sok 100%, és napi 90 abortusz van, ezek szerint ez lenne a mai felfogás az 1,2-es születési rátával. Félek a jövőtől, hogy 50 év múlva mi lesz itt? Mi lesz ezekkel a magamutogató, reszkető és tervezgető emberekkel, akiknek nem lesz, aki a fenekét kitörölje egy ápolási osztályon, mert valószínűleg még ápolási osztály sem lesz. Orvos fogadása nélkül is megszületik egy gyermek, és rendesen el is látják mindkettőjüket. Az apuka pedig bármi legyen is a kimeletel, akkor fog nyugodt szívvel meghalni, ha nem teszik el láb alól a 3. gyermeket. Igen, iszonyat nehéz, ki mondta, hogy nem? Az én férjem sem vetetné el velem az biztos, bármi baja lenne. HA most 20 hetes lenne az édesanya, akkor csak a sápogás lenne, de így, hogy van még pár hét "lehetőség", igyekeznek rádumálni, hogy milyen nagyon nehéz lesz! Elveszi az apától az időt az újszülött??? Na ne! Mit gondolnak egy darab fa az az apa? Örömmel fogja fogadni, hogy kikaparják "miatta" a gyermeket a pocakból? Remélem a barátnődnek helyén van a szíve! Egy "tenyészkanca"... De ha én az vagyok, akkor az, aki ennek gondol egy terméketlen kóró.Minden tulajdonságával.
2017. febr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
69%
"Az apuka pedig bármi legyen is a kimeletel, akkor fog nyugodt szívvel meghalni, ha nem teszik el láb alól a 3. gyermeket."..."Elveszi az apától az időt az újszülött??? Na ne! Mit gondolnak egy darab fa az az apa? Örömmel fogja fogadni, hogy kikaparják "miatta" a gyermeket a pocakból?" - utolsó, ennek eldöntésére ott van maga az apa... ahogy írtam is... felesleges, hogy te akard kitalálni helyette. Bár tudom, magzatvédőék mérhetetlen önhittségükben mindig jobban tudják, hogy ki mit akar, kinek mi a jó, mint az illető maga...
2017. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!