Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg férj két gyerek mellett...

Beteg férj két gyerek mellett te megtartanád a magzatot?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. Tervezték a gyerekét,nem védekeztek közben kiderült a férj betegsége. Daganatos beteg táppénzen van jelenleg. Az orvosok semmi bíztatót nem mondanak neki. A barátnőm kikészült mivel eddig a férje fizetésére is számított. Most a kezelésre járás sok pénzbe kerül,orvost sem tud fogadni a terhességhez. Ti mit csinálnátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2017. febr. 25. 11:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 Theressita ***** válasza:
4%

"Elképesztőek vagytok ab ellenesek!!!

Tiszta szívemből kívánom nektek, hogy legyetek hasonló helyzetben!"


Én épp ilyen helyzetben születtem (vagyis rosszabb, mert nem voltam tervezett, sőt...) :-)

2017. febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
57%
Theressita, gondolom jó sok emléked van azokból az időkből... igazán érdekes az lenne, hogy apukád hogy élte meg a helyzetet... bár tegyük hozzá, egy infarktus össze se hasonlítható az itt tárgyalt helyzettel, mert ott max 2 hét amíg a túlélés bizonytalan, és 6-8 hét után önellátásra tökéletesen képes a beteg - ennek meg legalább a felét úgyis kórházban-szanatóriumban tölti. Ha apukádnak akkor volt infarktusa, amikor te abortálható korban voltál, akkor mire megszülettél, már kis szerencsével akár munkaképes is lehetett... bár a helyében én biztosan válnék ilyen előzmények után...
2017. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
17%

Régi történet az alkoholista apa és a tüdőbeteg anya 7-ik gyermekéről. Manapság a 3-ik sem jutnának el menne mind a vödörbe.

Ellenben 1770-ben legnagyobb szerencsénkre és örömünkre világra jött Ludwig van Beethoven a hatalmas zeneszerző! Sosem tudjuk mekkora zsenit abortálnak éppen,aki csodát tehetne az emberiséggel. Minden megfogant élet egyedi és megismételhetetlen különleges érték.

2017. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
44%
"Minden megfogant élet egyedi és megismételhetetlen különleges érték." - na látod "magzatvédő", pont ezért nem tűröm mástól, hogy belepofázzon az enyémbe.
2017. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
8%
Fontosnak tartom kiállni a legvédtelenebbek érdekeiért. Hiszem, hogy minden ember élete egyaránt értékes, legyen bárhol (édesanyja hasában vagy azon kívül), vagy bármilyen körülmények között (szegénységben gazdagságban, egészségben, betegségben).
2017. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
58%
#45, tudod, a baj mindig akkor van, ahol egymással ütköző érdekek vannak - és szerintem ott a már megszületetteké az abszolút elsőbbség. Az én lelkiismeretem biztosan nem bírná el, hogy egy ilyen esetben én bármi módon is az embriót nézzem.
2017. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
78%
Vetesse el!
2017. febr. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mióta kiderült, hogy a férj nem ragaszkodik a magzathoz (#33), ez egyértelmű abortusz szerintem is.
2017. febr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
78%
#45: Én meg fontosnak tartom a már megszületett, élő, érzésekkel, tudattal, vagyakkal rendelkező emberek érdekeit figyelembe venni és tiszteletben tartani! Ha számodra fontosabb egy pár hetes embrió, mint a beteg férjed, aki mellett jobban-rosszban ott kéne lennie a másiknak, és a már két meglévő gyerek, akkor szíved rajta, de fogadd el, hogy koránt sem mindenki gondolkodik így.
2017. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
46%
Hát, engem is érdekelne, hogy az itteni "magzatpártiak" hogy számolnának el magukban (vagy épp a férjüknek) később azzal, amit a férjük ellen tettek...
2017. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!